ÚVOD » Bulharsko » Primorsko

Hotel Penelope
★★★

Dobré7.0
Popis hotela
Termíny
Oblasť a mapa
Galéria
Recenzie
Výlety
Hotel Penelope - 1 Hotel Penelope - 2 Hotel Penelope - 3 Hotel Penelope - 4 +34
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.

Pláž

Severná pláž je vzdialené len cca 70 metrov. Jemný piesok a pozvoľný prístup do mora dodáva dovolenke šmrnc Široká ponuka vodných a iných športov: - parasailing - vodné lyže - vodné skútre - vodné bicykle - rogalo - motorové člny - jazda na koňoch a mnoho ďalších aktivít

Centrum

 Do centra letoviska so širokou ponukou obchodov, kaviarní a reštaurácii je to necelých 450 m.

Bazén

Nový vonkajší bazén. Ležadlá a slnečníky zdarma

Od letiska

Z letiska sa dostanete do hotela po cca 50-tich kilometroch.

Poloha

V novej severnej časti Prímorska sa nachádza moderný Hotel Penelope. Hotel okrem iného má krásny panoramatický výhľad na more.

Internet

- Wi-Fi zdarma

O hoteli

Obľúbený, moderne zariadený hotel určený pre všetky vekové kategórie, s nádherným panoramatickým výhľadom na more. Nachádza sa blízko centra a severnej pláže.

Ubytovanie

V ponuke sú elegantné 2-lôžkové izby. Možnosť jednej až dvoch prísteliek. Na vyžiadanie je detská postieľka zdarma

Stravovanie

V rámci stravovania je možnosť výberu raňajky formou bufetu alebo polpenzia

Služby

- zmenáreň - reštaurácia - bar - 24-hodinový servis na recepcii - strážené platené parkovisko

Video

Stránka

http://www.penelope-hotel.com/
Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.

O destinácii

Primorsko leží 50 km južne od Burgasu na malom polostrove pri pobreží Čierneho mora na úpätí Strandských vrchov a patrí medzi najznámejšie a najnavštevovanejšie letoviská v oblasti Čierneho mora. V posledných rokoch prešlo veľkou premenou a z pôvodne malej rybárskej dedinky sa stalo mesto s rušnou výstavbou. Primorsko sa delí na dve časti na staré a nové mesto a obklopujú ho dve rozsiahle pláže – severná a južná. Centrum letoviska tvorí hlavná trieda, na ktorej sa nachádza nespočetné množstvo obchodíkov, stánkov, reštaurácií, kaviarní, barov a diskoték. Primorsko je obľúbenou destináciou českých a slovenských turistov a najmä pre mladých ľudí.

Vzdialenosť od letiska

Letisko je vzdialené približne 50 km. Transfer z letiska trvá približne 40 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

1 401 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Burgas: 1:20 hod.
Košice - Burgas: 1:05 hod.
Poprad - Burgas: 1:15 hod.
Sliač - Burgas: 1:15 hod.
Viedeň - Burgas: 1:25 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá v závislosti od prestávok šoféra približne 15 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

V Primorsku je v zimných mesiacoch pomerne chladno, no v letných mesiacoch zasa veľmi horúco. V januári sa stretnete s teplotou približne 7,5°C, vo februári 9°C a v marci vystúpia teploty až na 12°C. V apríli je už príjemne teplo a teploty vystúpia na 15°C a v júni je ešte teplejšie a to až 20°C. V júni je už príjemné počasie na oddych pri mori a opaľovanie, pretože teploty vystúpia na 24°C. Júl a august sú najteplejšími mesiacmi, kedy sa teploty pohybujú okolo 26°C. V septembri sa mierne ochladí na 23°C a v októbri až na 18°C. V novembri je príjemná teplota 12°C a v decembri už chladno, len 8°C.

Pláž

Primorsko je tvorené dvoma plážami - južnou a severnou.

Južná pláž

Táto pláž je svojím pozvoľným vstupom do mora vyhľadávaná predovšetkým rodinami s deťmi. Južná pláž ponúka rôzne atrakcie a športové vyžitie ako tobogány, parasailing (lety na padáku), kurzy potápania vedené profesionálmi, rogalo, plážový volejbal, vodné skútre, jazda na banáne alebo napríklad trampolíny pre deti. 


(Zdroj: flickr//cc/South beach)

Severná pláž

Nie je príliš zaľudnená a ponúka živšie more s vlnami. Môžeme z nej vidieť chránenú prírodnú rezerváciu Perla, ktorú predstavujú piesočné duny, zarastené niekoľkých vysychajúcimi rastlinami. Pláže sú vhodné pre neplavcov i malé deti.


(Zdroj: flickr//cc/North beach)

More

Nádherné čisté, ale priezračné s viditeľnosťou len pri okrajoch v hĺbke voľným pohľadom nie. Typické vlny podľa veternosti až do výšky 4 metrov.

Teplota mora

Január - 10°C, Február - 9°C, Marec - 9°C, Apríl - 12°C, Máj - 16°C, Jún - 21°C, Júl - 24°C, August - 24°C, September - 22°C, Október - 19°C, November - 15°C, December - 9°C.

Deti

Trampolíny pre deti, aquapark, menší zábavný park s kolotočmi, detské ihriská a bazény pri hoteloch. 

Šport

Profesionálny klub potápania, rogalo, plážový volejbal, vodné skútre a bicykle.

Zábava

Letovisko Primorsko hýri až do rána bieleho množstvom zábavy pre mladých, v reštauráciách hrá až do polnoci živá hudba, ktorá spríjemní večerné posedenie, prípadne pre romantikov doporučujeme včasnú rezerváciu v niektorej z luxusnejších reštaurácií s výhľadom na more.

Mapa

Video

7
Ubytovanie
6.7
Stravovanie
5
Personál
7.5
Čistota
7.5
Okolie
7.5
Poloha
9.2
Pomer cena/kvalita
6.7
7
Hodnotenie od zákazníka: Rado 24.7. 2022 o 11:32
Navštívené v termíne: 15.07. 2022 - 22.07. 2022
Plusy: Blízkosť hotela pri mori. Raňajky výborne
Mínusy: V hoteli chýba výťah,keďže sme mali izbu na 4.poschodí. Budúci rok má byť výťah dobudovaný.
Pláž, more: Čistota pláže,čisté more
img_20220719_113054.jpg
zobraziť viac
8
Hodnotenie od zákazníka: Elena B. 21.8. 2016 o 11:40
Navštívené v termíne: 09.08. 2016 - 19.08. 2016
Nadpis: Super oddych
Plusy: ubytovanie, čistota v hoteli,
Mínusy: Trocha upraviť stravu na raňajky, trocha jednotvárne
Delegát: spokojnosť
Pláž, more: spokojnosť
dscn0694.jpg
zobraziť viac
6
Hodnotenie od zákazníka: Jozef M. 28.7. 2016 o 15:46
Navštívené v termíne: 19.07. 2016 - 26.07. 2016
Plusy: bazen a balkon z vyhladom na more
Mínusy: opakujuce sa tie istee ranajky a mlete mäso... ako pristelok roztahovacia fotela pre dospelu osobu ??? a sprchovaci kut (diera v dlazbe)-nieco hrozne a smrad-museli sme zakryt aby nebolo citit smrad
Delegát: matej...maximalne spokojnyy
Pláž, more: plaz bola super more teple pocasie krasne
sprchovacikut.jpg
zobraziť viac
Tip na zahraničné recenzie
Stiahnite si a používajte prehliadač Google Chrome, ktorý vám text automaticky preloží.
Recenzie na booking.comRecenzie po anglicky na tripadvisor.comRecenzie po slovensky na recenzie-hotelov.sk

V Primorsku je veľa možností ako stráviť deň. Buď si oddýchnete na krásnych plážach, spoznáte okolité mestá a ich pamiatky alebo sa vyberiete spoznávať prírodu.

PERLA

Perla je prírodnou rezerváciou, ktorá je nádhernou ukážkou nedotknutej prírody. V tejto rezervácií sa nachádza niekoľko exotických rastlín a vidieť môžete aj množstvo pieskových dún. 

BEGLIK TAŠ

Beglik Taš je nazývaný aj "bulharským stonehenge", pretože ukrýva veľmi zaujímavé skalné útvary. Skaly môžete vidieť v tvare manželskej postele s vankúšom, taktiež lono Veľkej matky či prevrátené srdce. Medzi známe útvary patrí taktiež Markov kameň a Miškova niva. Od mesta Primorsko leží cca 6,5 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Beglik Tash)

SOZOPOL

Chvíľku od letoviska a to cca 22 km je vzdialené mestečko Sozopol. Je síce malé, ale veľmi pekné mesto, ktoré navštevuje veľmi veľa turistov. V Sozopole môžete vidieť zaujímavé budovy, taktiež môžete navštíviť mieste reštaurácie s domácimi špecialitami.


(Zdroj: flickr//cc/Sozopol)

MALKOTO KALE

Neďaleko mesta Sozopol sa nachádza starobylá pevnosť, ktorá pochádza z doby železnej a jej dostavba je z 5. - 4. storočia pred naším letopočtom. Pomenovalie "Malkoto" má podľa kopca, na ktorom je postavaná.

RANULI

Ďalšie nádherné srarobylé mestečko Ranuli, ktoré sa nachádza neďaleko Primorska Vás zaujme svojou krásou. Nachádzajú sa tu starobylé hradby a opevnenia, ktoré v istom čase mali veľký význam. 

KITEN

Kiten je letovisko, ktoré susedí s Primorskom a je vzdialené cca 6 km. V ňom môžete spoznať mestečko, môžete navštíviť obchody a reštaurácie alebo môžete spoznať jeho krásnu prírodu.


(Zdroj: flickr//cc/Kiten)

RIEKA ROPOTAMO

Deň na dovolenke v Primorsku si môžete spríjemniť aj na výletnej loďke po rieke Ropotamo. Rieka je známa najmä vďaka vodným leknám, rastlinkám a tiež vďaka hmyzu a vodným vtákom, ktoré lietajú ponad riekou. Dominantou na rieke je zaujímavý skalný útvar, ktorý sa nazýva "levia hlava".


(Zdroj: flickr//cc/Ropotamo)

NESSEBAR

Toto mesto je jedno z najstarších miest v celej Európe a typické je pre ňho to, že sa nachádza na polostrove, ktorý je s pevninou spojený mostom. Je to starobylé mesto s úzkymi uličkami, krásnou bulharskou architektúrou, pozostatkami starých kostolov a hlavne s romantickou atmosférou. Vzdialené od mesta Primorsko je cca 86 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Nesebar)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor alebo na Turistickom sprievodcovi Google.