UŽITOČNÉ INFORMÁCIE
  Nájdite si svoju dovolenku
  Vybrať kriteriá

  Záruka najnižšej ceny
  Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

  Široká ponuka zájazdov
  Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

  Black River v Bernolákove, Slovensko - 0 King David Golf Course, Juhoafrická republika - 1 Dubai Creek Golf & Yacht Club, Spojené Arabské Emiráty - 2 Golf de Terre Blanche, Francúzsko - 3 Birdland Golf and Country Club, Maďarsko - 4

  Na svete je mnoho golfových ihrísk. Golfoví hráči vyhľadávajú obľúbené resorty, hotely, 9, 18 a 27 jamkové ihriská, greeny.


  Spoznajte golfové ihriská sveta:

  Európa

  V Európe sú golfové ihriská takmer všade. Vyberte si:


  Cyprus

  Na Cypre sú známe 18 jamkové ihriská: Aphrodite Hils Golf, Secret Valleay Golf Course, Tsada Golf Club. Výhodou týchto ihrísk je nádherný výhľad na more.
  Viac info o krajine Cyprus


  Česká republika

  České golfové ihriská rástli v posledných rokoch ako huby po daždi. Bohatý výber je takmer v každom kraji. Medzi elegantné a prosperujúce ihriská patria ihriská na Karlovarsku. Krásne ihriská sú aj na Karlštejne, na Konopišti či v Mariánskych Lázních.
  Viac o krajine Česká republika


  Francúzsko

  Francúzske Provensálsko a golf pasujú k sebe svojou pokojnou atmosférou a krásou. Medzi náročné ihriská patrí napríklad 36 jamkové Golf de Terre Blanche – Fayence či 18 jamkové Grasse Country Club.
  Viac o krajine Francúzsko


  Írsko

  Kde inde ako v zelenom Írsku sa môže tak dobre dariť golfovému trávniku? V Írsku je veľa dobrých ihrísk. Spomenieme aspoň Druids Glen Golf Club s 36 jamkami, Water Rock Golf Course s výhľadom na Cork.
  Viac o krajine Írsko


  Maďarsko

  Birdland Golf and Country Club patrí medzi najlepšie ihriská v Európe. Je to krásne a rozľahlé ihrisko, kde možno vďaka blízkym jazerám pozorovať rôzne druhy vtákov.
  Viac o krajine Maďarsko


  Portugalsko

  Portugalsko je rajom pre golfistov. Veľa ihrísk je v oblasti Algavre, Lisabonu. Ďalšie sú na Madeire a Azorských ostrovoch. Pre milovnkov prírody a obdivuhdných ihrísk bude určite dobrým tipom 18 jamkové ihrisko Terceira na Azorských ostrovoch. Jeho zvláštnosťou je množstvo pestrofarebných kvetín a vodných prekážok.
  Viac o krajine Portugalsko


  Rakúsko

  Každá krajina má svoju osobitosť a Rakúsko má neobyčajné scenérie. Niektoré ihriská ležia v Alpách a tak o výhľad nie je núdza. Ide napríklad o Golf Club Kitzbühel Schwarzsee, či Glof Club Wilder Kaiser či Golfclub Seefeld - Wildmoos.
  Viac o krajine Rakúsko


  Slovensko

  Aj keď na Slovensku nie je veľa ihrísk, mnohé majú svoje čaro. Medzi náročné ihriská patrí ihrisko Black River v Bernolákove. Nádherný výhľad poskytuje 18 jamkové ihrisko Tále ako aj známe ihrisko Black Stork vo Velkej Lomnici. Velká Lomnica je náročné ihrisko kopcovitého a parkového typu so špičkovými parametrami.
  Viac o krajine Slovensko


  Slovinsko

  V Slovinsku je vybudované príjemné golfové ihrisko Bled Golf and Country Club. Celkový počet jamiek je 27. Jedno majstrovské ihrisko má 18 a druhé ihrisko má 8 jamiek. Zvláštnosťou ihriska je jeho členitosť a početnosť bunkrov.
  Viac o krajine Slovinsko


  Španielsko

  V Španielsku je veľa ihrísk na juhu v oblasti Costa del Sol. Ďalšie sú v oblasti Costa de la Luz, Costa Brava. Dovolenkári si môžu vychutnávať golf aj na ostrovoch Mallorka a na Kanárskych ostrovoch.
  Viac o krajine Španielsko


  Švédsko

  V chladnejšom Švédsku je niekoľko kvalitných ihrísk. 36 jamkové ihrisko Österlens Golfklubb má zvláštny zvlnený terén, čo vyžaduje od hráčov strategický prístup k jamkám, ktoré vďaka terénu nie sú vždy viditeľné. Medzi náročné ihriská patrí aj Bokskogens GolfKlubb.
  Viac o krajine Švédsko


  Taliansko

  V Taliansku si možno vybrať z veľkého množstva ihrísk. Napríklad ihrisko Adriatic Golf Club Cervia, ktoré leží v oblasti Emilia Romagna má až 27 jamiek. Za jedno z najkrajších možno označiť ihrisko Is Molas na Sardínii. Úžasná mikroklíma, nádherná krajina a celoročná prevádzka technicky dobre riešeného ihriska patria medzi hlavné prednosti spomínaného ihriska. Aj ostrov Sicília má svoje golfové ihrisko. Il Picciolo a neďaleká sopka Etna si získajú každého golfového hráča.
  Viac o krajine Taliansko

  Afrika              

  Afrika nie je pre golfistov neznámym kontinentom. Je tu vybudovaných mnoho fascinujúcich ihrísk.


  Egypt

  Egypt patrí medzi obľúbené destinácie golfistov. Niektoré ihriská sú skôr odpočinkové, ale s dobrým servisom. Medzi také patrí napríklad golfové ihrisko Jolie Ville Golf Resort v Sharm El Sheikhu. Pri Káhire leží známe ihrisko Dreamland Golf and Tennis Resort. Za nádhrné ihrisko možno označiť ihrisko Royal Valley Golf Club pri slávnom Luxore.
  Viac o krajine Egypt


  JAR - Juhoafrická republika

  Majstrovské ihrisko King David Golf Course patrí medzi úžasné nielen pre svoju náročnosť, ale aj pre výhľad na Table Mountain. V blízkosti Kapského mesta leží aj ihrisko Milnerton Golf Club s ukľudňujúcim výhľadom na oceán.


  Maurícius

  Dovolenka na Mauríciu je vždy úžasná. Spojenie s golfom ju pozdvihne na nezabudnuteľnú úroveň. Medzi krásne ihriská patria napríklad Belle Mare Plage, Belle Mare Plage Golf Club - the legend, či maličké, ale nádherné 9 jamkové ihrisko Le Saint Géran Golf Club.


  Tunisko

  Tunisko má niekoľko výborných ihrísk na ostrove Djerba, pri Hammamete ako i pri samotnom Monastire. Známe ihrisko je Yasmine Golf Club i Djerba Golf Club.
  Viac o krajine Tunisko


  Seychelské ostrovy

  Na ostrove Praslin sa nachádza krásne ihrisko Lemuria Golf Club. Leží priamo pri pobreží s bielym pieskom.
  Viac o krajine Seychely

  Ázia

  Spojené arabské emiráty

  V SAE je hádam všetko, čo existuje, tak prečo nie golfové ihrisko. Medzi zaujímavé a náročné patrí napríklad Dubai Creek Golf & Yacht Club v Dubaji. Abu Dhabi sa pýši ihriskom Abu Dhabi Golf Club.
  Viac o krajine SAE


  Thajsko

  V exotickom Thajsku sa nachádza niekoľko úžasných ihrísk s priateľskou atmosférou. Známe ihriská sú napríklad Bangpoo Country Club a Phuket Country Club.
  Viac o krajine Thajsko


  Turecko

  V Turecku je pre golfistov vybudovaných niekoľko veľmi kvalitných ihrísk. Výhodou je dobrá klíma najmä počas jari a jesene. Ihrisko Antalya Golf Club - Pasha je obkolesené voňavými borovicovými lesmi. V Beleku je niekoľko sympatických ihrísk, napríklad Gloria Golf Club - nové a staré ihrisko.
  Viac o krajine Turecko

  Amerika

  Detaily budú doplnené v najbližšom čase.

  Slovníček a zopár zaujímavostí

  Zelená karta - nevyhnutná karta po úspešnom zdolaní skúšky, golfovej techniky a hry


  Golfové palice - železá, graphit, driver, fairway wood


  Bag - obal na palice s deliacimi priečkami


  Golfová obuv


  Trolley - golfový vozík na bag


  Caddie - podávač golfových loptičiek (dobrý pomocník pri tréningu), ale aj nosič.


  Golfové pravidlá a etiketa - súbor zásad a pravidiel, ktoré sa musia dodržiavať na ihrisku


  Handicap (hendikep) - číslo, ktoré získava hráč po turnajoch, vyjadruje schopnosť hráča. Existuje 5 kategórií.


  Par - par je číslo pri každej jednotlivej jamke. Stanovuje sa podľa obtiažnosti jamky a vyjadruje počet úderov, na koľko by sa daná jamka mala dať zahrať.


  Markovátko a vypichovátko - pomôcka na označenie polohy loptičky.


  Green - jamkovisko. Miesto, kde sa nachádza jamka


  Stránka o svetovom golfe:

  http://www.worldgolf.com/

  Pravdepodobne najlepším golfistom sveta je Tiger Woods. Narodil sa v roku 1975 a už od detstva dosahoval geniálne výsledky v golfe.

  Mená známych svetových golfistov

  Tiger Woods
  Sergio Garcia
  Phil Mickelson
  Stephen Ames
  Fred Funk
  Adam Scott
  Nick Price
  David Duval