UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

  Záruka najnižšej ceny
  Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

  Široká ponuka zájazdov
  Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

  O destinácii

  Cestujete na dovolenku a chcete si tam požičať auto?
  Vyberte si z našej ponuky áut od najväčšieho sprostredkovateľa prenájmu áut na celom svete rentalcars.com, ktorá porovnáva 221 spoločností, ako napríklad Hertz, Avis, Europcar, Alamo, Budget, Enterprise, Dollar, Thrifty a ďalšie; vo viac ako 42 tisíc pobočkách.

  Pozrite si dôležité rady a tipy k požičaniu auta

   

  Výhody

  • Najväčší výber áut.
  • Porovnajte si ponuky a vyberte si to najlepšie pre vás.
  • Vyberte si ponuku za najlepšiu, či najnižšiu cenu.
  • Žiadne poplatky za platbu kreditnou kartou.
  • Bezplatná zmena rezervácie.

  Čo potrebujete na požičanie auta

  • Kreditnú alebo debetnú kartu s dostatkom finančných prostriedkov na depozit vozidla.
  • rentalcars.com Voucher, ktorý ako doklad, že ste zaplatili za auto.
  • Platný vodičský preukaz, ktorý vlastníte viac ako 12 mesiacov (častejšie 24).
  • Platný cestovný pas alebo iný cestovný doklad.

  Každá auto požičovňa má rôzne požiadavky, tak si dôkladne skontrolujte podmienky prenájmu auta.

  Pri vyzdvihovaní vozidla musíte predložiť platnú embosovanú medzinárodnú kreditnú kartu - depozit na poistenie a zabezpečenie paliva, ktorý sa po ukončení prenájmu auta vráti (hotovosť a debetné karty nie sú totiž vo väčšine prípadov akceptované) znejúcu na meno hlavného vodiča, platný vodičský preukaz (normálny ako aj medzinárodný), pas a voucher (poukaz o predplatení prenájmu), ktorý sa vystaví na základe vašej rezervácie. Voucherom sa potom preukážete v pobočke danej spoločnosti, ktorá Vám vystaví rental agreement t.j. výpožičnú zmluvu, ktorá bude Vašim dokladom o tom, že oprávnene používate prenajaté vozidlo (napr. v prípade policajnej kontroly).

  Nezabudnite tiež, že mimo Európy je nutné mať so sebou okrem normálneho vodičského preukazu aj medzinárodný vodičský preukaz. Minimálny vek vodiča je väčšinou 21 rokov a podmienkou je vlastniť vodičský preukaz minimálne 1 rok, pokiaľ v podmienkach prenájmu nie je uvedené inak. Väčšina požičovní požaduje u vodičov vo vekovej kategórii 21 až 25 rokov pripoistenie alebo sú obmedzené niektoré skupiny vozidiel, ktoré si môžu požičať.

  Rady a tipy

  • Skontrolujte si technický stav auta a jeho poškodenie. Prečítajte si zaujímavý a poučný článok o prenájme na Sardínii.
  • .Nepodpisujte zmluvy, ktorým nerozumiete.
  • Poriadne si prečítajte podmienky zmluvy. Pred podpísaním sa uistite, že cena je konečná, lebo niekde sa ešte zvlášť pripláca za poistenie.
  • Opýtajte sa, že ako je to v prípade nehody, či je tam spoluúčasť.
  • Overte si, že či je v poistení aj poškodenie podvozku, diskov a pneumatík. Tiež či je auto poistené proti ukradnutiu.
  • Uprednostnite overenú značku poisťovne, pred menšou miestnou. Dajte si pozor hlavne na malé miestne auto požičovne. Viac informácií na auto.ides.cz.
  • Opýtajte sa, že koľko kilometrov môžete s autom najazdiť, že či je to nejako obmedzené, alebo sa pripláca.

  Dajte si pozor na skryté poplatky a overte si za čo sa pripláca

  • Poistenie.
  • Čas vrátenia.
  • Detská autosedačka.
  • GPS navigácia.
  • Strešný nosič.
  • Automatická prevodovka.
  • Možnosť riadenia ďalšej osoby.
  • Ak je vodičovi menej ako 21 alebo 25 rokov, prípadne viac ako 70.

  Kde auto vyzdvihnúť a vrátiť

  Najjednoduchšie a najpohodlnejšie je vyzdvihnúť si auto priamo na letisku a tiež ho tam vrátiť. Ale pobočky na letisku majú zvyčajne najvyššie ceny, preto je výhodnejšie využiť požičovne v inej lokalite. Najlepšie je vrátiť auto na miesto vyzdvihnutia, lebo za iné miesto sa väčšinou pripláca.
  Väčšina veľkých auto požičovní používa pravidlo plnej nádrže, čiže auto sa požičiava a aj vracia s plnou nádržou.

  Prečo si požičať auto na dovolenke

  Väčšina z nás volí cestu na dovolenku prostredníctvom cestovných kancelárií a to lietadlom resp. autobusom. Je to rýchlejšie a pohodlnejšie ako cestovať na dovolenku vlastným autom, aj keď to má nesporne tiež svoje výhody. Ak sa rozhodneme pre prvý spôsob cesty t.j. lietadlom alebo autobusom, nie každý z nás chce byť viazaný na dovolenke len na jedno miesto, v jednom meste a len v blízkosti hotela. Pre mnohých z nás je úplne prirodzené, že okrem leňošenia na pláži a kúpania sa, túžime spoznať aj nové miesta, navštíviť historické pamiatky a to je väčšinou pešo nedosiahnuteľné. V tomto prípade, okrem ponúkaných fakultatívnych výletov, môžeme zvoliť ďalšiu, výhodnejšiu alternatívu a tou je prenájom automobilu.

  Môžete osloviť cestovnú kanceláriu, s ktorou cestujete na zájazd

  Ak sa teda chystáte na dovolenku a chcete si požičať auto krátkodobo, napr. na jednodenný výlet, alebo aj na dlhšiu dobu, využite služby vašej cestovnej kancelárie, ktorá v tom vie chodiť. Sadzby za prenájom auta závisia od počtu dní, čím dlhšie auto budete mať, tým menej by ste mali platiť za deň. Prenájom vozidla v cestovnej kancelárii je možné si zabezpečiť už vopred, ešte pred odchodom na vašu vysnívanú dovolenku. Zaplatíte možno o niečo viac, ale je to bez práce a je tu skoro nulová pravdepodobnosť, že vás v cudzej krajine nejaká z miestnych auto požičovní dobehne.

  Cestovná kancelária vám zaistí pristavenie auta priamo pred hotel resp. aj priamo na letisku (potrebné je potom udať číslo vášho letu resp. čas príletu) a následne potom aj jeho odovzdanie v hoteli resp. podľa vašich požiadaviek.

   Ak ste sa už rozhodli pre rezerváciu automobilu prostredníctvom CK, nezabudnite si potom tzv. výpožičnú zmluvu dôkladne prečítať, vytlačiť a vziať so sebou. Pri preberaní auta vám v danej spoločnosti môžu ponúknuť aj ďalšie doplnkové služby, ktoré však nie sú zahrnuté vo voucheri, ale nie sú nutné. Po podpísaní zmluvy už potom nemôžete prípadne dodatočné poplatky na nej uvedené reklamovať.

  Na čo ešte nezabudnúť

  Prenajaté auto si pred vašim odchodom dobre prezrite, skontrolujte, či nie je nejako poškodené, oboznámte sa s jeho technickými vlastnosťami, najmä s jeho bezpečnostným vybavením, zistite si, aký typ pohonných hmôt je určený pre požičané auto a ubezpečte sa, či nádrž vozidla je plná. Okrem hlavného vodiča sa budú musieť zaregistrovať aj ostatní vodiči, ktorí budú riadiť prenajímané motorové vozidlo a to samozrejme za predpokladu, že spĺňajú podmienky prenájmu z hľadiska ich veku, platnosti vodičského preukazu ako aj doby držania vodičského preukazu. Všetky tieto údaje vrátane čísla pasu ostatných vodičov budú dodatočne uvedené do zmluvy o prenájme.

  Nezabudnite sa oboznámiť s pravidlami cestnej premávky, ktoré môžu byť pre krajinu, ktorú ste navštívili rôzne. Samozrejme, že požičovne ponúkajú nonstop pohotovostnú službu a v prípade akejkoľvek pomoci stačí zavolať na číslo uvedené v zmluve o prenájme a postupovať podľa ich inštrukcií. V prípade nehody alebo odcudzenia vozidla okamžite informujte požičovňu a miestnu políciu. Pri odovzdávaní si dávajte pozor na čas dohodnutého vrátenia a či vraciate vozidlo v mieste, ktoré ste uviedli pri rezervácii ako miesto vrátenia. Požičovne totiž mávajú stanovené pokuty za neskoré, ale aj privčasné vrátenie vozidla a taktiež si treba dávať pozor aj na prevádzkové hodiny požičovní, niekedy je totiž príplatok aj za vypožičanie resp. vrátenie auta mimo otváracích hodín.

  Ďalšie zdroje a články o prenájme áut