ÚVOD » Bulharsko » Slnečné pobrežie

Hotel St. Valentine
★★★

Dobré6.0
Popis hotela
Termíny
Oblasť a mapa
Galéria
Recenzie
Výlety
Hotel St. Valentine - 1 Hotel St. Valentine - 2 Hotel St. Valentine - 3 Hotel St. Valentine - 4 +5
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.

Pláž

Nádherná široká piesočnatá pláž vzdialená od hotela približne 300m .

Centrum

Hotel nie je situovaný priamo v centre. Zástavka do centra je od hotela vzdialená 50 m.

Bazén

Pôsobivý vonkajší bazén s ležadlami.

Poloha

Hotel sa nachádza v severnej, zároveň aj pokojnejšej časti Slnečného pobrežia. Je umiestnený bokom od jeho neutíchajúceho centra.

Internet

-WiFi v looby

O hoteli

Hotel s dobrou polohou sa nachádza 250 m od širokej piesočnatej pláže, blízko centra Slnečného pobrežia. Je vhodný pre všetkých, ktorí chcú stráviť príjemnú dovolenku.

Ubytovanie

Kapacita hotela je 23 izieb a štúdií. K dispozícií sú dvojlôžkové izby s možnosť prístelky ( formou rozkladacieho kresla) , taktiež štúdio pre 2-4 osoby ( s rozkladacím gaučom).
Ďalej:
-káblová TV
-minibar
-klimatizácia
-kúpeľňa (sprcha, WC, sušič na vlasy)
-balkón
- štúdio má malý kuchynský kút ( + varná kanvica a hriankovač )

Stravovanie

Polpenzia – je poskytovaná formou bufetu, švédskych stolov (2-3 šaláty, polievka, 5 druhov hlavných jedál, prílohy, 2 dezerty).

Služby

- hlavná recepcia
- reštaurácia
- snack bar
- looby bar
- trezory na recepcií ( za poplatok)
- detské ihrisko
- parkovisko

Nákupné možnosti

Vzdialenosť autobusovej zástavky do centra je 50 m .
Ľahko sa tak dostať do centra, jeho okolitých obchodov, nákupných stredísk a taktiež aj do vodného parku Action.

Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.

O destinácii

Letovisko Slnečné Pobrežie je najväčším, najpopulárnejším, ale tiež najrušnejším letoviskom v krajine. Je obklopené bohatou zeleňou a nachádza sa cca 35 km severne od medzinárodného letiska v Burgase a 5 km od starobylého mesta Nesebaru. Na Slnečnom Pobreží sa nachádza množstvo reštaurácií a celá rada nočných klubov, barov a diskoték, spĺňajúcich vysoké požiadavky západnej klientely. Nachádzajú sa tu tiež dva aquaparky, z ktorých jeden je najväčší na celom polostrove, safari alebo dráha pre motokáry. Zapožičať si tu môžete nielen auto alebo motorku, ale aj lodičku alebo kone. Počas letnej sezóny sa tu koná mnoho festivalov, koncertov a iných kultúrnych udalostí. V meste si môžete užiť bohatý nočný život plný barov a diskoték. Veľmi populárne sú aj prechádzky po nádherne osvetlených kolonádach. S historickým mestom Nesebar - pamiatky UNESCO, ho spája s pešou pobrežnou promenádou. Dopravu po stredisku ako aj do blízkeho Nessebaru obstaráva malý turistický vláčik. Slnečné Pobrežie je svojim zameraním určené hlavne pre mladých turistov, ale aj pre rodiny s deťmi.

Vzdialenosť od letiska

Letisko v Burgase je vzdialené približne 38 km. Transfer z letiska trvá približne 40 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

1 376 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Burgas: 1:20 hod.
Košice - Burgas: 1:05 hod.
Poprad - Burgas: 1:15 hod.
Sliač - Burgas: 1:15 hod.
Viedeň - Burgas: 1:25 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Autom z Bratislavy trvá cesta približne 14 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

Počas roka je v stredisku Slnečné pobrežie veľmi premenlivé počasie. Začiatok roka je chladný, pretože v januári vystúpia teploty len na 6°C, vo februári na 7°C. V marci teploty vystúpia až na 13°C a v apríli až na 15°C. Máj sa vyznačuje veľmi príjemnou teplotou 20°C a jún taktiež príjemnou už vyššou teplotou 25°C. Ako v každom stredisku aj tu sú najteplejšími mesiacmi júl a august, kedy sa teploty pohybujú okolo 27°C. September je ešte stále veľmi teplý a teplota dosahuje 24°C, no v októbri sa už ochladí na 18°C. Pre november je typická teplota 13°C a pre december len 8°C.

Pláž

Na začiatku pri Nesebare s občasnými okrúhlakmi, inak piesočná miestami široká do 100 metrov. Na pláži je väčšina slnečníkov s lehátkami spoplatnená. Pokiaľ nie ste ubytovaní v hoteli s vlastnou časťou pláže a táto služba nie je v cene.


(Zdroj: flickr//cc/Sunny beach)

More

More na začiatku Slnečného pobrežia je smerom od Nesebaru  miestami s veľkými okrúhliakmi vo vode, niekde sa nájdu aj zelené chaluhy. Nájdete aj niekoľko mól na skákanie , pri okraji je všade pozvoľný vstup vhodný najmä pre menej zdatných plavcov a malé deti. Je treba počíťať s neustálymi vlnami. 

Teplota mora

Január - 10°C, Február - 9°C, Marec - 9°C, Apríl - 11°C, Máj - 16°C, Jún - 21°C, Júl - 24°C, August - 24°C, September - 22°C, Október - 18°C, November - 15°C, December - 12°C.

Deti

V tomto letovisku je asi najviac zábavy pre deti vrátane lunaparku , aquaparku, krásneho vláčika ktorým sa dá prejsť celých 8 km pobrežia. Tiež je možné celú promedádu prejsť na koči s vystrojeným záprahom. Pre deti je pripravenej množstvo vodných atrakcií, pri hoteloch detských ihrísk a kútikov. V hoteloch vyššej kategórie aj animačné programy.

Šport

Z adranalínových doporučujeme jazdu na gumenom člne, parasailing, paraglaiding, či potápanie s profesionálnou školou. Inak je všade plno plážových ihrisiek, vodných skútrov a bicyklov.

Zábava

Slnečné pobrežie je diskotékovým a barovým rajom Bulharska. Najviac štýlových hudobných žánrov čo sa týka živej hudby nájdete práve v tomto stredisku. Do rána hrá všade hudba a spolu s úžasnou bulharskou kuchyňou si návštevník užije tú pravú dovolenkovú atmosféru.

Mapa

Video

6
Ubytovanie
7.5
Stravovanie
5
Personál
5
Čistota
5
Okolie
5
Poloha
5
Pomer cena/kvalita
5
6
Hodnotenie od zákazníka: Mária T. 30.8. 2016 o 11:47
Navštívené v termíne: 21.08. 2016 - 28.08. 2016
Nadpis: priemerny pobyt
Plusy: v hoteli bolo čisto, upratovanie, výmena prádla, obsluha, , personál dosť neosobný. Očakávala som, že Bulhari sú priateľskejší ale som sklamaná z ich prístupu.
Mínusy: - jedlo stále rovnaké, očakávali sme niečo lepšie, v ponuke boli len 2x ryby aj to na rovnaký spôsob, šalaty 3 rovnake dookola, raz dokoca bolo na vyber len z 2 hlavnych jedál, nedá sa povedať o nejakej rozmanitej strave, taktiež by sa im nič nestalo ak by do jedalne alebo recepcie umiestnili jednu nadobu s vodou, ktorú by hostia mohli používať celý deň, - nebol zabezpečený žiaden program ani v jeden deň pre hotelových hosti, žiaden biliard, ani stolný tenis, prípadne niečo pre deti.... - bazen uplne miniatúrny , asi pre 2 osoby - ak tam idete s dvoma deťmi namiesto dvoch prísteliek je k použitiu jeden roz´tahovaci gauč, ktorý je dosť úzky pre dvoch... - okolie - očakávali sme niečo lepšie ale Bulhari neupratujú na uliciach, neupravené chodníky, všade plno odpadkov.... na to že tam chodí pol Europy a donášajú tam svoje peniaze by sa mali starať viac. A napriek tomu že sú tam obrovské hotely s výborným vybavením vo vnútr, i ak sa dostanete za bránu hotelaa hneď sa preberiete do reality....
Delegát: delegátka výborná, vybavila všetko, bola stále poruke ak ste niečo potrebovali. Na jedničku. Do Bulharska by som však už nešla.
Pláž, more: more v pohode, nie je to však jadran ani Egejské more, takže vo všeobecnosti nie také pekné priezračné, ale teplota dobrá, kúpať sa dá - skoro všade sú poplatky za lehatko a slnečník 20 leva /10 € - ak si to zrátate celá rodina tak 30€ každý deň. V platených zonach Vam nedovolia rozprestrieť si ručník a lahnuť naňho , hoci je tam uplne prázdno, zato milion ludí sa tlačí v zonach neplatených - hlava na hlave...
zobraziť viac

Na slnečnom pobreží je veľa príležitosti na výlet, môžete navštíviť miestne trhy, reštaurácie s domácimi špecialitami alebo obdivovať okolité pamiatky.

NESSEBAR

Toto mesto je jedno z najstarších miest v celej Európe a typické je pre ňho to, že sa nachádza na polostrove, ktorý je s pevninou spojený mostom. Je to starobylé mesto s úzkymi uličkami, krásnou bulharskou architektúrou, pozostatkami starých kostolov a hlavne s romantickou atmosférou. Vzdialené je cca 5 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Nesebar)

BURGAS

Burgas je štvrté najväčšie mesto v Bulharsku s významným prístavom a lodenicou. V Burgase sa nachádza medzinárodné letisko a je zaujímavým turistickým miestom, kde nájdete mnoho pamiatok a atrakcií. Od Slnečného Pobrežia leží cca 38 km. (Zdroj: flickr//cc/Burgas)

POMORIE LAKE

Určite navštívte jazero v Pomorí, pri ktorom sa namažete bahnom a následne sa okúpete v jazere. Hovorí sa, že má liečivé účinky a pomôže Vám pri rôznych ochoreniach. Vzdialené je len cca 20 km. 

ACTION AQUAPARK

Priamo v stredisku Slnečné pobrežie sa nachádza obrovský aquapark. Nájdete tu tiež mnoho vodných atrakcií a môžete si zakúpiť aj vlastnú fotografiu, ako Vás zachytili na tobogáne. Viac informácií o aquaparku nájdete na webovej stránke.

OSTROV SV. ANASTÁZIE

Približne 6 kilometrov je od Burgasu vzdialený krásny ostrov, na ktorý sa dostanete loďou. Burgas je od Slnečného Pobrežia vzdialený cca 38 km. Ostrov Sv. Anastázie má bohatú históriu, s ktorou Vás oboznámi sprievodca. Na ostrove sa môžete opaľovať, urobiť si piknik alebo sa môžete zdržať dlhšie a prespať v malom hoteli, ktorý sa tam nachádza. 


(Zdroj: flickr//cc/Burgas)

EMINE

Neďaleko Slnečného pobrežia a to cca 36 km, sa nachádza stredisko Elenite, kde môžete vidieť výbežok polostrova Emine, ktorý je turistami veľmi vyhľadávaný. Turisti ho vyhľadávajú najmä kvôli krásnej prírode a krásnemu výhľadu.


(Zdroj: flickr//cc/Cap Bulgaria)

LUNA PARK

Nie len deti ale aj dospelých zaujme Luna Park na Slnečnom pobreží, kde nájdete množstvo atrakcií, kolotočov, šmýkačiek a reštaurácií. Viac informácií o Luna parku nájdete na webovej stránke.

Viac výletov nájdete na TripAdvisor alebo na Turistickom sprievodcovi Google.