ÚVOD » Chorvátsko » Istria » Poreč-Tar

Apartmány Lanterna premium typ A
★★

Dobré7.2
Popis hotela
Termíny
Oblasť a mapa
Galéria
Recenzie
Apartmány Lanterna premium typ A - 1
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.

Pláž

Kamenistá pláž vzdialená aj 200 m v závislosti od umiestnenia apartmánu. Pri centre športu Valeta je aj piesková pláž vhodná aj pre vozíčkarov. Časť pláže je vyhradená pre psíkov.

Centrum

Najbližšie centrum je mesto Poreč.

Bazén

Bez sladkovodných bazénov.

Poloha

Polostrov Lanterna, apartmány sú v zalesnenom prostredí. Pohodlná preprava do najbližšieho mesta vláčikom alebo lodným taxíkom.

Internet

Internetové pripojenie je možné ako wifi pri reštaurácii Mari na pláži zadarmo.

O hoteli

Rekonštruované apartmány rôznych možností, pre dvoch alebo dvojpodlažný pre maximálne 6 osôb. Skvelé prostredie pre aktívnu dovolenku.
V blízkosti je množštvo športových možností, ihrísk a tiež možné potápanie.

Ubytovanie

Apartmány s jednou alebo dvomi spálňami, vybavené kuchyňou, chladničkou, terasou alebo balkónom. Sprcha a WC. Apartmány sú rekonštruované.

Stravovanie

Vlastné stravovanie alebo možné dokúpenie polpenzie formou bufetu s nápojmi v cene. 

Služby

Recepcia so zmenárňou, trezor za poplatok, wifi na recepcii zadarmo, reštaurácia a la carte, samoobslužná reštaurácia, supermarket, novinový stánok, pošta, parkovanie, zdravotná služba.

Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.

O destinácii

Oblasť Istrie a Istrijský polostrov sa nachádza na severe Chorvátska na hraniciach so Slovinskom. Istria leží na najväčšom jadranskom polostrove a patrí medzi turisticky najatraktívnejšie destinácie v Chorvátsku. Najviac turistov každoročne navštívi pobrežie Istria.

 

Vyhlásenými turistickými cieľmi sú hotelové centrá a komplexy na Riviére Pula, Riviére Rovinj a Riviére Umag, ale aj historické mestá Pula a Poreč. Istrijské vnútrozemie ponúka ďalšie zaujímavosti, nájdeme tu termálne a minerálne pramene a cenné kultúrne a historické pamiatky. Istria tu ukrýva veľa malebných stredovekých mestečiek a oblasť je značne zameraná na agroturistiku a ubytovanie priamo v poľnohospodárskych usadlostiach. Milovníci prírody ocenia návštevu chráneného územia na myse Kamenjak alebo Národného parku Brijuni.

Vzdialenosť od letiska

83 km (Rijeka)

Vzdialenosť od Bratislavy

668 km

Dĺžka letu

1 hodina a 40 minút (Košice - Rijeka)

Dĺžka trasy

Z Bratislavy ste autom na Istrii za 6 a pol hodiny.

Pláž

Nachádza sa tu najviac pláží ocenených tzv. Modrou vlajkou. Pre návštevníkov je atraktívna vďaka členitému pobrežiu s kamienkovými a prírodnými skalnatými plážami, ktoré sú lemované borovicami a tiež vďaka krištáľovo čistému moru.

More

Veľa dovolenkárov si Istria získa svojim tyrkysovo čistým morom.

Deti

Asi najobľúbenejším miestom najmladších dovolenkárov je zábavné centrum Monvis, ktoré sa nachádza v meste Rovinj.

Šport

Na Istrii nájdete množstvo príležitostí aj k športovému vyžitiu, oblasť celkovo uspokojí aj náročnejšiu klientelu. Istria ako jediná z celého Chorvátska. Na Brunijských ostrovoch nájdete dokonca golfové ihrisko.

Výlety

V blízkosti mesta Pula sa nachádza skupinka ostrovov, ktoré sú vyhlásené za Národný park Brijuni. Okrem safari s exotickými živočíchmi tu môžete obdivovať aj mnoho rastlín. Vzhľadom k tomu, že Istria jedným časom patrila pod Benátky vidieť na mnohých stavbách talianský štýl. Jednou takouto budovou je aj chorvátske koloseum, kde sa dodnes uskutočňujú podujatia. Pri meste Rovinj sa oplatí navštíviť Ornitologický park Palud. V blizkosti tohto mesta sa nachádza aj Limský záliv a viacerovo jaskýň. Dovolenku si môžete spestriť výletom do susedného Slovinska alebo Talianska.

Zábava

Nočný život si vychutnáte v meste Poreč na diskotéke v klube Byblos. Club Plava nájdete na pláži Modrá Laguna a aj napriek tomu, že ide o najstarší klub v celej Istrii zabavíte sa tu pri modernej hudbe. Zábavu si užijete aj v iných mestách Istrie, napríklad mesto Rovinj ponúka zábavné centrum Monvi. Aj napriek tomu, že aj v samotnej Istrii sa nachádzajú skvelé bary a kluby, najlepší nočný život zažijete na Pule – avšak v tom prípade musíte opustiť mesto. V samotnej Pule sa určite oplatí navštíviť klub Aruba. V tomto klube si počas dňa môžete dať chutnú kávu a večer tu naopak môžete zažiť skvelú diskotéku až do rána. Ďalším skvelým klubom je Rock Club Uljanek. A napokon nezabudnite ani na Monte Serpente – miesto, kde je diskotéka, párty a rôzne akcie takmer každú noc.

Mapa

Video

7.2
6
Hodnotenie od zákazníka: 11.4. 2018 o 15:53
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.de
Plusy: Ak chcete stráviť pár kľudných dní v Chorvátsku, apartmány sú veľmi dobré. V celej oblasti (s výnimkou návštevníkov) nie sú žiadne vozidlá, ubytovacie zariadenia ponúkajú všetko, čo potrebujete, ak nechcete mať žiaden luxus. Bohužiaľ, existujú tu len kamenné pláže. Je vhodnejší pre skupiny, veľmi jednoduché zariadenie pre staršie osoby vo veku 60 rokov. Ak máte radi grilované jedlo, je tu dobrá reštaurácia.
zobraziť viac
8
Hodnotenie od zákazníka: 11.4. 2018 o 15:52
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.de
Plusy: Všetko bolo skvelé a čisté. Zariadenie ponúka niečo pre každého. Môžete jesť dobre večer v prístave jedlo, tam bolo jedlo najlepšie, bolo vidieť delfíny priamo na pobreží takmer každú noc.
zobraziť viac
6
Hodnotenie od zákazníka: 11.4. 2018 o 15:50
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.de
Plusy: Samotný byt je naozaj čistý a pohodlný, v noci je naozaj horúci a okolie je veľmi hlučné, pretože sme mali hlučných susedov a veľa čajok! Aj keď je to len 200 metrov od pláže, je to skalnatá pláž, kde sú všade morský ježkovia! Ak chcete ísť na pláž s deťmi, musíte ísť aspoň 20 minút! Reštaurácie sú priamo v Lanterne, ale nič zvláštne, takže ak sa naozaj chcete dobre najesť pri mori, potrebujete auto každý deň!
zobraziť viac
8
Hodnotenie od zákazníka: 11.4. 2018 o 15:47
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.cz
Plusy: Boli sme tu na začiatku sezóny - areál sa pripravoval na hlavnú sezónu. Personál bol naozaj aktívny, všetko bolo nádherne čisté a upratané. Mali sme dvojposchodový apartmán s dvoma samostatnými spálňami, dvoma kúpeľňami, kuchyňou a obývačkou s rozkladacou pohovkou + balkón a veľká terasa. Všetko čisté, svetlé a priestranné. Vybavenie nie je najnovšie, ale funkčné. Kuchyňa pomerne dobre vybavená. Problém bola vŕzgajúca rozkladajúca pohovka - fakt vrzgala pri najmenšom pohybe.
zobraziť viac
8
Hodnotenie od zákazníka: 11.4. 2018 o 15:46
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.cz
Plusy: Apartmány sú podľa našej rodiny vhodné pre rodiny, ktorým vyhovuje pokojnejšie prostredie. Väčšina bytov je tienená stromami, ale ľutujem rekreantov, ktoíý boli na priamom slnku. Určite v noci bez klimatizácie nemohli spať. Odporúčam zobrať aspoň vetrák. Kuchyňa je jednoducho vybavená, chýba rúra na pečenie i mikrovlná. Rýchlovarná kanvica bola k dispozícii. Nábytok starší, ale OK. Naši chlapi spali dobre, mňa z postele bolel chrbát. Kúpeľňa aj balkón v poriadku. Všade čisto a to hlavne okolo apartmánov, na pláži a na detských ihriskách. Mali sme so sebou psa a rovnako ako my aj ostatní po svojich psích kamarátoch upratovali. Byty od písmena "J" sú práve pre psíčkarov a sú len kúsok od psej pláže.Celý polostrov Lanterna je nádherný, nabáda k dlhým prechádzkam aj na posedenie v krčmičkách či na lavičkách pri mori. Bohužiaľ sme museli už za päť dní domov, ale chystáme sa budúci rok zasa prísť.
zobraziť viac