Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

ÚVOD » Egypt » Sharm El Sheikh » Naama Bay

Hotel Sharm Resort
★★★★

Dobré6.3
Popis hotela
Termíny
Oblasť a mapa
Galéria
Recenzie
Výlety
Hotel Sharm Resort - 1
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.
Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.

O destinácii

Sharm El Sheikh je jedným z najluxusnejších letovísk celého Egypta, vzdialený cca 25 km od najjužnejšieho cípu Sinajského polostrova. Tento trojcípy polostrov je obmývaný vodami Červeného mora a tvorí prirodzenú hranicu medzi Saudskou Arábiou, Jordánskom a Izraelom. Už v dobách minulých bol Sinajský polostrov významným miestom pre faraónsky Egypt, kde sa ťažili polodrahokamy a meď. Práve táto, takmer nepriechodná časť Egypta, mala aj obrannú úlohu pred vpádmi z Ázie. Tu Mojžiš prekročil vody mora so svojim ľudom, aby unikol útlaku faraóna. Do histórie sa nezmazateľne zapísala okupácia tohto územia Izraelom a návrat do rúk Egypta, aby tu vzniklo jedno z najkrajších miest pre strávenie dovolenky.
Sharm el Sheikh patrí medzi najvyhľadávanejšie potápačské lokality na svete. Miestne potápačské centrá vám umožnia získať licenciu. Okrem potápania a šnorchlovania ponúka toto letovisko vhodné podmienky pre windsurfing, plachtenie, športové rybárčenie, surfovanie a vodné lyžovanie.
Zo Sharm el Sheikhu sa dá podniknúť nespočetné množstvo výletov. Nenechajte si ujsť nočný výstup na Mojžišovu horu, druhu najväčšiu horu Sinaja (2285 m) a vychutnajte si tu úchvatný východ slnka. Medzi Mojžišovou horou a Horou sv. Kataríny sa nachádza starobylý Kláštor sv. Kataríny, ktorý stojí za prehliadku. Kostol na tomto mieste nechala okolo r. 330 postaviť cisárovna Helena, nadšená propagátorka kresťanstva. V 6. storočí bol tento kostol začlenený do opevneného kláštora. Uprostred kláštora sa nachádza Justiniánska bazilika. Veľmi cenné sú byzantské mozaiky zo 6. storočia a v arkádovej stavbe nájdete svetovo známu knižnicu a zbierku ikon.

Vzdialenosť od letiska

Sharm El Sheikh má svoje vlastné medzinárodné letisko. Transfer z letiska trvá približne 15 minút. 

Čas transferu z letiska do stredísk je len informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

3 823 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Sharm El Sheikh: 3:35 hod.
Košice - Sharm El Sheikh: 3:25 hod.
Poprad - Sharm El Sheikh: 3:30 hod.
Sliač - Sharm El Sheikh: 3:30 hod.
Viedeň - Sharm El Sheikh: 3:35 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá približne 43 hodín, vedie viacerými krajinami, je čiastočne spoplatnená a zahŕňa aj prepravu trajektom.

Počasie

Podobne ako v celom Egypte aj v letovisku Sharm El Sheikh je po celý rok veľmi teplé počasie. Už v januári a februári sa stretnete s príjemnou teplotou 20°C - 23°C. V marci je teplejšie a to 26°C a v apríli ešte teplejšie a to horúcich 30°C. V máji teploty vystúpia na 34°C a v júni až na 37°C.  Júl a august sú najhorúcejšími mesiacmi, kedy sa teploty pohybujú okolo 38°C. V septembri teploty mierne klesnú, no je stále horúco a to 35°C. Október má približne 31°C, november 27°C a december príjemných 23°C.

Pláž

Pláže v Sharm El Sheikh patria k najkrajším plážam celého Egypta vďaka čistote, jemnému piesku a nádhernému moru. Každá pláž ponúka najrôznejšie služby a taktiež vodné športy. Na plážach je rozšírené potápanie vďaka nádhernému a farebnému podmorskému svetu.

Montazah

Najkrajšou plážou v Sharm El Sheikh je Montazah beach. Je to veľká piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do kryštálovo čistého mora. Na pláži nájdete nádherné slamené slnečníky a ležadlá, taktiež reštaurácie s miestnymi špecialitami a nápojmi, kaviarne a rôzne obchody so suvenírmi. Nájdete tu aj bary, kde Vám namiešajú rôzne alko aj nealko drinky. Atmosféru dotvárajú nádherné kamenné móla.


(Zdroj: flickr//cc/Sharm El Sheikh)

Ras Um Sid

Ďalšia pláž, ktorá je tvorená jemným a svetlým pieskom a má pozvoľný vstup do mora. More je nádherne čisté a priezračné. Je veľmi obľúbenou medzi rodinami s deťmi. Na pláži je taktiež možnosť vodných športov a šnorchlovania.


(Zdroj: flickr//cc/Sharm El Sheikh)

El Fanar

El Fanar je piesočnatá pláž, ktorá má na niektorých miestach pozvoľný vstup do mora a na niektorých miestach má vstup do mora po schodoch. Na pláži sú slnečníky, ležadlá, reštaurácie aj bary. Taktiež je tu široká ponuka vodných športov.


(Zdroj: flickr//cc/Sharm El Sheikh)

Naama bay

Pláž je v centre mesta, preto tu dosť rušno. Na pláži sú bary so živou hudbou alebo s DJ. Do centra sa dostanete za pár minút, máte možnosť navštíviť miestne reštaurácie, bary, kaviarne, obchody aj tržnicu.


(Zdroj: flickr//cc/Naama bay)

Shark´s bay beach

Pláž je piesočnatá s pozvoľným vstupom do mora. Vďaka čistote mora je na pláži obľúbené potápanie a šnorchlovanie. Na pláži taktiež nájdete rôzne reštaurácie, bary, kaviarne aj malé obchodíky.


(Zdroj: flickr//cc/Sharm El Sheikh)

Viac pláží nájdete na TripAdvisor.

More

More v letovisku je kryštálovo čisté, priezračné a vhodné pre potápanie a spoznávanie podmorského sveta.

Teplota mora

Január - 23°C, Február - 22°C, Marec - 22°C, Apríl - 23°C, Máj - 25°C, Jún - 26°C, Júl - 27°C, August - 29°C, September - 28°C, Október - 27°C, November - 26°C, December - 24°C.

Deti

Pre deti sú v mnohých hotelových rezortoch vybudované detské kútiky, detské ihriská a organizujú sa aj animačné programy a rôzne hry pre deti.

Šport

Milovníci vodných športov si prídu na svoje, pretože na plážach je široká ponuka športov. Môžete vyskúšať windsurfing, vodný skúter, vodné lyže, vodný banán, plachtenie a veľmi obľúbené je aj potápanie a šnorchlovanie.

Zábava

Na niektorých plážach je DJ počas celého dňa až do neskorého rána. Taktiež môžete navštíviť bary so živou hudbou alebo koncerty, ktoré sa počas leta organizujú.

Mapa

Video

6.3
Ubytovanie
6.3
Stravovanie
6.9
Personál
6.3
Čistota
6.3
Okolie
6.9
Poloha
6.9
Pomer cena/kvalita
6.9
3
Hodnotenie od zákazníka: František B. 5.8. 2019 o 20:22
Navštívené v termíne: 24.07. 2019 - 31.07. 2019
Nadpis: Sharm resort už nikdy
Plusy: more, vzhľad resortu všeobecne, pekné záhrady
Mínusy: služby hotela katastrofálne
Delegát: Ahmed Sohiel - neschopný, nič nevybavil, neinformoval o sťažnostiach. Den príjazdu - vodič autobusa vyložil naše kufre v inom hoteli, takže sme čakali 3,ť hod. na batožinu.3x sme menili izbu, nešli otvoriť dvere do izby, dvere na balkon, nefunkcny trezor, nepripravene šampony v kupelni.V druhej izbe neskutočný smrad, tretia konečne normálna funkčná izba, zapneme klimu a tieklo z nej doprostred chodby ako z vodopadu. Troch ludi som na to upozornil, vratane recepcie, každy slubil, ze posle Inžiniera, no dva dni sa nič nedialo. Až na upozornenie Silvie (zrejme delegát pre inu cestovku) prišiel opravar a za tri minuty bolo po probleme. Dalsi velky problém bol v prídele minerálky. Vsetci nás upozornili ze nemame pit vodu z vodovodu, no mineralku sme "fasovali "na prídel v hlavnom bare, ktorý je vzdialeny od ubytovania cca 5 min cesty. Nebolo možné si vziať viac ako 1 flasu (0,65L) na osobu pri jednej návšteve baru, t.j. ak som chcel viac vody, čo pri 38°C bola nevyhnutnosť, musel som si ísť na bar zobrať niekolko krat denne, čo bolo extremne otravne. Po sťažnosti u delegata a znovu u Silvie nastala náprava, no na druhy den bolo všetko v starých kolajach. V hlavnej jedálni stále niečo chýbalo, raz taniere raz poháre , personál tiež nervozńy -hlavne tí čo pripravovali stoly - stále obrusy špinavé , skrátka otras.Za všetko pýtali dolár, čo bolo tiež otravné. Jediná svetlá výnimka bol chalan ktorý nás obsluhoval pri pláži menom Altayeb, ktorý bol nesmierne milý stále usmiaty a ohromne vďačný. Tomu som dal všimné aj ked ho nikdy nepýtal.Ďalšie negatívum - služby All ... muselli sme sa neustále doprosovať obsluhe na baŕe aby nám čapoval plný pohár piva(pohár asi 2dcl)pretože stale čapoval tak max do pol pohára. Až ked som mu dal dolár spravil pivo ako sa ma no dalsie pivo uz bolo zas iba dopolovice... Ešte teraz mi toho stúpa tlak. Na záver dva dni pred odletom mi z barového pultu ukradli slnečné okuliare a kúpaciu šatku s motívmi techovských vzorov. (hrali sme s detmi stolny tenis cca 2 metre od baru) Išiel som za delegátom a ten mi povedal aby som napísal sťažnosť. tak som tak urobil a odovzdal ju delegátovi. Do dnešného dňa "zúfalo" čakám na telefonát od delegáta, tak ako mi sľúbil. Ale mali sme šťastie v nešťastí, pretože sme na dovolenke spoznali úžasných ľudí, s ktorými sme sa spriatelili a len vďaka nim táto dovolenka stála za to !!
Pláž, more: krásne more, i ked vstup iba z mola po schodikoch ale stalo to za to . Do 5 m hlbky viditelnosť, vela krásnych pestrofarebných ryb
zobraziť viac
5
Hodnotenie od zákazníka: Karol P. 19.7. 2019 o 09:33
Navštívené v termíne: 03.07. 2019 - 17.07. 2019
Plusy: more a ryby
Mínusy: otravní maséri a hlasná hudba aj počas jedla, mohli by urobiť aj viac vstupov do mora, zastaraný nábytok, žiaden posun k lepšiemu od minulého roku ani lehátka a matrace neopravené...
Delegát: nemal zaujem velmi chodit do hotela len ked vedel ze bude mat zaplatene za vylet
Pláž, more: výborné, čisté plné rýb
zobraziť viac
9
Hodnotenie od zákazníka: Miroslav 20.7. 2018 o 11:23
Navštívené v termíne: 11.07. 2018 - 18.07. 2018
Nadpis: michael
zobraziť viac
8
Hodnotenie od zákazníka: Ida D. 21.7. 2018 o 16:48
Navštívené v termíne: 05.07. 2018 - 19.07. 2018
Plusy: slušnosť, obsluha, čistota komunikácia s predajcom zájazdu a možnosť ostať na izbe do odchodu na lietadlo.
Mínusy: informácie o fakultatívnych výletoch a ceny by mohli byt dané vopred pre odchodom na zájazd , nie až potom ako sa stretneme s delegátom na mieste hotela.
Delegát: v pohode nevedel niektoré fakty napr o vízach ale snažil a pomôcť
Pláž, more: super
zobraziť viac

Sharm El Sheikh ponúka rôzne kultúrne aj historické pamiatky.

Káhira

Jednodňový výlet v ktorom navštívite Egyptské múzeum s unikátnou zbierkou antického umenia, medzi ktorými nájdete aj poklady z hrobky faraóna Tutanchamóna. Následne pôjdete cez Káhiru do Gízy, kde môžete obdivovať slávne pyramídy a tajomné Sfingy. Káhira leží od Sharm El Sheikhu cca 550 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Cairo)

Luxor

Celodenný výlet, počas ktorého navštívite údolie kráľov, ktoré je miestom posledného odpočinku Egyptských panovníkov, chrám kráľovnej Hatšepsut, chrám Karnak a Memnonove kolosy.  Zároveň si pozriete aj prácu archeologickej misii, výrobu alabastru a galériu papyrusu. Luxor je vdzialený cca 400 km.


(Zdroj: flickr//cc/Luxor)

Kláštor sv. Kataríny

Vo výške 1 570 metrov sa nachádza Kláštor sv. Kataríny, ktorý je najväčší obývaný kláštor na svete. Nachádza sa medzi horami Gebel Musa a Gebel Catherine a je vzdialený cca 220 km. V kláštore sa nachádza aj knižnica, ktorá je prirovnávaná ku knižnici vo Vatikáne. Pri vstupe do kláštore musíte dodržiavať pravidlá a nesmiete mať krátke nohavice ani odhalené ramená.


(Zdroj: flickr//cc/Monastery of St. Catherine)

Mojžišova hora

Inými slovami aj Hora Sinaj. Celodenný výlet si môžete urobiť na túto 2 285 metrovú horu, ktorá je známa kvôli tomu, že na nej podľa Biblie dal Boh Mojžišovi desaťtoro božích prikázaní. Tento výlet je pre tých zdatnejších, pretože vyžaduje dlhú turistiku. Leží cca 220 km od Sharm El Sheikhu.


(Zdroj: flickr//cc/Mount Sinai)

Jeruzalem

Tento výlet je taktiež celodenný, pretože zahŕňa cestu cez hranice a presun k Mŕtvemu moru. Následne je prehliadka centra mesta, Getsemanskej záhrady, Olivovej hory, Múru nárekov, židovského mesta a taktiež Kristovho hrobu. Výlet zahŕňa aj kúpanie v Mŕtvom mori. Jeruzalem je vzdialený cca 580 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Old town of Jerusalem)

Ras Mohamed

Ras Mohamed je národný park, ktorý má nádhernú prírodu a poskytuje podmienky pre príjemnú turistiku, leží len cca 36 km od Sharm El Sheikhu. Môžete si oddýchnuť v krásnej prírode alebo môžete vyskúšať potápanie, ktoré je v tejto oblasti veľmi rozšírené a ponúka unikátne spoznávanie podmorského sveta.


(Zdroj: flickr//cc/Ras Mohamed park)

Jeep safari

Ten, kto chce zažiť adrenalín má možnosť požičať si štvorkolku, na ktorej môžete jazdiť po púšti. Taktiež sú v ponuke jazdy na jeepoch a spoznávanie okolitej prírody.


(Zdroj: flickr//cc/Quad Safari)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor alebo na Turistickom sprievodcovi Google.