Leto v zahraničí sa dá stráviť aj prostredníctvom zahraničnej "cestovky".

Vybrali ste si dovolenku, ale váš termín je už vypredaný?

Zdajú sa vám ceny zájazdov v Slovenskej republike príliš vysoké?

Plánujete si tento rok dovolenku?

Dovolenka do exotických krajín vás môže vyjsť lacnejšie a to prostredníctvom nemeckých cestovných kancelárii, ktorých cena je nižšia až o 40 percent.

Exotické krajiny sú lacné predovšetkým v lete. Nemecké cestocné kancelárie vypravujú charterové lety, kedy zľavy môžu dosahovať až 50 percent. A preto práve pre vás sú tu zájazdy a last minute od najväčších nemeckých cestovných kancelárií.
Nemecké cestovné kancelárie sú známe kvalitnými službami, pričom ceny dovoleniek sú na rovnakej úrovni, na akú sú zvyknutí slovenskí cestovatelia. Po vstupe Slovenska do Európskej Únie sa otvorili možnosti pre voľný predaj služieb cez hranice. Pre nemecké cestovné kancelárie sa takto otvorili dvere na slovenský trh. Nemeckým cestovným kanceláriám sa vskutku podarilo oživiť náš trh. Keďže Slovensko je pomerne malý štát aj veľkosť trhu so zájazdmi a dovolenkami je malá. Z toho vyplýva malá konkurencia medzi predajcami zájazdov a následne vyššie ceny.
Nemecko je najväčšia krajina EÚ a Nemci sú známi tým, že veľa cestujú. Zájazdy sú v Nemecku dlhodobo lacnejšie ako u nás, takže využitie služieb nemeckých cestovných kancelárií sa skutočne oplatí. Najviac dokážu ľudia ušetriť na exotických pobytových a poznávacích zájazdoch. Pri tomto type zájazdov sú ceny u nemeckých spoločnostiach ďaleko lacnejšie, často sa jedná až o niekoľko desiatok percent. Nižšie ceny do exotických destinácii dosahujú nemecké spoločnosti najmä rozsahom objednávaných služieb. Do vzdialených krajín veľmi veľa Slovákov stále necestuje, čo neumožňuje slovenským firmám využívať množstvové zľavy.
Nemecké cestovné kancelárie prevádzkujú svoje služby na neporovnateľne väčšom trhu ako je Slovensko, kde je vyššia konkurencia a tým sú aj ceny výrazne nižšie za vyššiu kvalitu.

Prečo si vybrať dovolenku cez nemeckú cestovnú kanceláriu?

Dôvodov prečo zvoliť zájazd resp. dovolenku prostredníctvom nemeckých cestovných kancelárií je niekoľko. Sú to
• poistenie proti insolventnosti
• náhrada zaplatenej ceny cestovnej služby, pokiaľ je táto zrušená v dôsledku platobnej neschopnosti usporiadateľa.
• náhrada všetkých nákladov spojených s návratom domov, pokiaľ sa usporiadateľ dostane do platobnej neschopnosti a nemôže návrat zaistiť sám.
• nižšie ceny vďaka väčšiemu trhu a konkurencii, uvedené ceny sú už konečné vrátane všetkých letiskových, bezpečnostných a palivových poplatkov
• vyššia kvalita
• niekoľko násobne širšia ponuka aj do destinácii, o ktorých sme mohli doteraz iba snívať
• výborné jazykové vybavenie delegátov, dohovoriť sa anglicky je samozrejmosťou
• lety priamo z Viedne, Prahy a iných nemeckých miest
• výhodné parkovanie priamo na letisku

Ďalšími benefitmi pri cestovaní s nemeckým touroperátorom je perfektný servis a výnimočná kvalita služieb. Nemecké cestovné kancelárie sú vybavené najrôznejšími poistením podľa európskych smerníc, čiže sa nestane, že by Vás niekde v cudzine bezprizorných zanechali, ako sa v minulosti prihodilo u početných slovenských cestovných kancelárií. K tomu môžete ušetriť aj 40 - 50 percent z ceny slovenského zájazdu.
Jedinou nevýhodou nemeckých cestovných kancelárií sú odlety z Nemecka, ale nie je tomu tak vždy. Niektoré nemecké cestovné kancelárie už ponúkajú odlety i priamo z Prahy, Viedne čím sa však čiastočne stráca cenová výhodnosť. Dopraviť sa do Nemecka však nie je v dnešnej dobe prekážkou a nezaberie Vám to viac, než pár hodín.

Nemecké cestovné kancelárie ponúkajú odlety z týchto miest:

Drážďany
Norimberk
Viedeň
Lipsko
Frankfurt
Praha
Berlín
Linec
Salzburg
Erfurt
Stuttgart
Düsseldorf
Katowice

Nemci sú zvyknutí nakupovať zájazdy niekoľko mesiacov vopred v rámci first minute (na začiatku predaja), kedy sú ceny zájazdov v nemeckých cestovných kanceláriách úplne najlacnejšie.

Ak teda plánujete zájazd s nemeckou cestovnou kanceláriou, mali by ste však vedieť dobre po nemecky. Pretože dokumenty, komunikáciu s kanceláriou vrátane reklamácií alebo poistných udalostí ani fakultatívne výlety nikto do slovenčiny neprekladá.
Najväčšou nemeckou cestovnou kanceláriou je TUI. Firma bola založená v roku 1968 a dnes je európskou jednotkou.
Cestovná kancelária TUI je najväčšou cestovnou kanceláriou nielen v Nemecku, ale i v celej Európe a ponúka pre svojich klientov nadštandardné služby týkajúce sa jednak objednanie samotných leteniek, tak aj kompletných zájazdov. Cestovná kancelária TUI vlastní viac ako 3500 cestovných agentúr, 285 hotelov v 28 krajinách sveta, letecké linky aj lode na okružné cesty.

Medzi ďalšie významné nemecké cestovné kancelárie patria:

Thomas Cook Reisen (tretí najväčší predajca zájazdov v Európe. Ročne vybaví vo svojich 4 tisíc pobočkách viac ako 13 miliónov klientov), Jahn Reisen, Neckermann Reisen a Tjaereborg, 1-2 Fly, 5 vor Flug, ADAC Reisen, Alltours, Bucher Reisen, Dertour, ETI, FTI (Frosch Touristik), GTI Travel, ITS Reisen, Meier’sWeltreisen, Öger Tours, Phoenix Reisen, Schauinsland Reisen

Slováci, ktorí hľadajú lacnejší zájazd cez nemeckú cestovnú kanceláriu si ho môžu objednať aj prostredníctvom sprostredkovateľských agentúr na Slovensku alebo v Čechách. Pomoc sa však týka len pri výbere zájazdov. Kto si chce kúpiť dovolenku od západných susedov, mal by aj tak vedieť slušne po nemecky. Dokumenty, komunikáciu s kanceláriou vrátane reklamácií alebo poistných udalostí ani fakultatívne výlety nikto do slovenčiny neprekladá. Nemecké cestovné kancelárie sa nijak neprispôsobujú, počty slovenských klientov sú v porovnaní s počtami tých nemecky hovoriacich úplne zanedbateľné.

Nemecké cestovné kancelárie sa v poslednej dobe tešia obrovskej popularite. A odpoveď je veľmi jednoduchá - ponúkajú atraktívne zájazdy za priaznivú cenu a aj náležite sa starajú o svojich zákazníkov. Že ste o týchto cestovných kanceláriách ešte nepočuli? Rozhodne nemusíte zúfať. Poskytneme Vám všetky potrebné informácie.

Lacnejšie zájazdy? To je dovolenka od nemeckej cestovnej kancelárie!