ÚVOD » Španielsko » Madrid

El Clásico, Andalúzia a Gibraltar

Popis hotela
Termíny
Galéria
Výlety
El Clásico, Andalúzia a Gibraltar - 1 El Clásico, Andalúzia a Gibraltar - 2 El Clásico, Andalúzia a Gibraltar - 3 El Clásico, Andalúzia a Gibraltar - 4 +5
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.
termínpočet dnídopravaletiskácena od
13.10. 2024 - 23.10. 202411 dníleteckáz Viedne2 860,- €Rezervovať
31.10. 2024 - 10.11. 202411 dníleteckáz Viedne2 860,- €Rezervovať

PALACIO REAL

Takzvaný „kráľovský palác“ je oficiálnym sídlom kráľovskej rodiny. Táto unikátna stavba bola inšpirovaná zámkom Versailles. Interiér paláca je zdobený mnohými obrazmi a umeleckými dielami známych maliarov. Vo vnútri je aj zbierka starých hudobných nástrojov umelca Antonia Stradivariho.


(Zdroj: flickr//cc/Palacio real)

PUERTA DEL SOL

Puerta del Sol je krásne námestie v Madride, ktoré dostalo pomenovanie podľa starej mestskej brány, na ktorej je slnko. Toto námestie je veľmi rušným a často navštevovaným miestom. Nachádza sa tu sieť kaviarní a reštaurácií, množstvo obchodov a iných atrakcií.


(Zdroj: flickr//cc/Puerta del Sol)

GRAN VÍA

Svetoznáma ulica, ktorá sa prirovnáva ku slávnej ulici Broadway. Je to ďalšia rušná ulica, kde máte čo vidieť a zažiť. Typickí španielski obchodníci, tanečníci a umelci Vás čakajú na každom rohu. V miestnych reštauráciách ochutnáte tradičné domáce špeciality a nápoje.


(Zdroj: flickr//cc/Gran vía)

FUENTE DE CIBELES

Umelec Francisco Gutiérrez vytvoril pred kultúrnym centrom Palacio de Cibeles slávnu fontánu, ktorá zobrazuje bohyňu na koči a levov, ktorý koč ťahajú. Toto miesto je často dejiskom umeleckých výstav, konferencií a koncertov.


(Zdroj: flickr//cc/Fuente de Cibeles)

TORRE DE MADRID

Jedna z najvyšších budov Španielska sa nachádza na námestí Plaza de Espaňa, je vysoká 142 metrov a má 36 poschodí. Budova je symbolom tohto námestia aj mesta a slúži ako administratívna budova.


(Zdroj: flickr//cc/Torre de Madrid)

PLAZA DE ESPAŇA

Už spomínané námestie, kde sa nachádza Torre de Madrid je ďalším veľmi navštevovaným a rušným námestím Madridu. Nachádza sa tu niekoľko atrakcií, ktoré môžete vidieť. Pomník Miguela de Cervantes Saavedra, najvýznamnejšie mrakodrapy Madridu a v blízkosti aj Kráľovský palác.


(Zdroj: flickr//cc/Plaza de Espana)

PLAZA DE COLÓN

Námestie s fontánou v strede má niekoľko zaujímavých miest. Nachádzajú sa tu viaceré pamätníky – Plaza de Colón je pamätník postavaný na počesť Krištofa Kolumba. Na námestí sú aj záhrady známe ako Jardines del Descubrimiento.


(Zdroj: flickr//cc/Plaza de Colón)

PUERTA GRANDE V LAS VENTAS

Jedna z najznámejších býčích arén v Španielsku je veľmi zaujímavou atrakciou nie len pre cudzincov, ale aj pre miestnych obyvateľov. Ak chcete zažiť atmosféru s kričiacimi toreadormi a rozzúrenými býkmi, tak určite toto miesto navštívte.


(Zdroj: flickr//cc/Las Ventas)

TITIRIMUNDI

Veľmi obľúbená atrakcia – bábkový divadelný festival, na ktorom sa každoročne zúčastňujú umelci z celého sveta. Táto atrakcia láka turistov a návštevníkov od polovice mája do júna.


(Zdroj: flickr//cc/Titirimundi)

PARQUE DE RETIRO

Od rušného veľkomesta si budeme môcť oddýchnuť v kúsku prírody, ktorý ponúka park Retiro. V strede parku sa nachádza krásna budova zo skla a železa, takzvaný Kryštálový palác.


(Zdroj: flickr//cc/Parque de retiro)

MUSEO DEL PRADO

Zbierka španielskeho a flámskeho maliarstva, ktorá nemá konkurenciu na celom svete. Obrazy slávnych umelcov: Velázquez, Goya, El Greco, Tizian, Rafael, Botticelli, Rubens a ďalších sú pýchou múzea.


(Zdroj: flickr//cc/Museo del Prado)

MUSEO THYSSEN-BORNEMISZA 

Zbierka starých majstrov a klasickej moderny. Medzi vystavovanými dielami nájdeme obrazy majstrov Clauda Moneta, Paula Cézanna, Vincenta van Gogha, Paula Gauguina, Vasilija Kandinského, Henriho de Toulouse-Lautreka a mnohých ďalších. Okrem obrazov sú vystavené aj sochy a gobelíny.


(Zdroj: flickr//cc/Museo Thyssen-Bornemisza)

MUSEO REINA SOFIA

Zbierka moderného umenia, zbierka bude doplnená dielami S. Dalího, P. Picassa a J. Miróa. Už dnes tu návštevníci obdivujú slávny obraz Guernica od Pabla Picassa.


(Zdroj: flickr//cc/Museo Reina Sofia)

Viac výletov a atrakcií v Madride nájdete na turistickom sprievodcovi Google alebo na TripAdvisor.