ÚVOD » Španielsko » Costa del Maresme

Lurdy a Barcelona - Montserrat

Popis hotela
Termíny
Galéria
Výlety
Lurdy a Barcelona - Montserrat - 1
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.
Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.

V okolí pobrežia je veľa miest, kde si môžete vyraziť na výlet, či zažiť dobrodružstvo alebo uvidieť kus kultúry a histórie.

MATARÓ

Hlavné mesto pobrežia Costa del Maresme Vám ponúkne pohľad na historické centrum, kde sa nachádzajú zbytky hradieb zo 16. storočia, taktiež veľmi historicky známa renesančná budova mestskej radnice. V meste si môžete pozrieť aj múzeum, námeste Santa Ana a prístav, ktorý je naväčší na pobreží.


(Zdroj: flickr//cc/Mataró)

MALGRAT DE MAR

Priamo pri pohorí Montnegre sa nachádza toto krásne letovisko, ktoré prináša mnohé atrakcie. Veľmi navštevovaný je romantický park Parc del Castell, Marineland so zvieracou šou, zaujímavé sú tiež stavby a budovy z 11. storočia a krásna príroda pre milovníkov turistiky. Hlavné mesto Mataró je vzdialené cca 37 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Costa del Maresme)

SANTA SUSANNA

Pôvodne to bola malá rybárska dedinka, dnes je to moderné letovisko s mnohými hotelovými rezortmi. Tvorí ju dlhá promenáda s reštauráciami, barmi a obchodíkmi. Toto miesto je vhodné pre návštevu rodiny s deťmi, aj pre mladých a starších. Santa Susanna je od mesta Mataró cca 31 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Santa Susanna)

PINEDA DE MAR

Malé mestečko môžete navštíviť hlavne kvôli historickým budovám z 12. storočia, ale aj kvôli zrúcanine hradu Palafolls. Od hlavného mesta leží cca 26 km.


(Zdroj: flickr//cc/Castel de Palafolls)

CALELLA

Pôvodne to bolo veľmi významné hospodárske mestečko, ktoré má zaujímavé centrum. Najcennejšou pamiatkou v tomto meste je kostolík, ktorý môžete navštíviť a zaujímavá je aj návšteva miestneho parku Dalmau. V meste sa nachádza aj múzeum, kde sa pravidelne konajú výstavy rôznych umelcov. Veľmi známa je aj ulica Església, ktorá je plná obchodov, reštaurácií, kaviarní a trhov. Calella je od hlavného mesta Mataró vzdialená cca 20 km.


(Zdroj: flickr//cc/Calella)

Viac výletov na pobreží Costa del Maresme nájdete na TripAdvisor.