Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

ÚVOD » Taliansko » Kalábria » San Ferdinando

Rezort Le Dune Blu
★★★

Popis hotela
Termíny
Oblasť a mapa
Galéria
Výlety
Rezort Le Dune Blu - 1
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.
Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.

O destinácii

Kalábria predstavuje najjužnejší výbežok Talianského poloostrova. Kalábria má veľmi hornatý región a tvorí "špičku talianskej čižmy". Tento hornatý región ponúka turistom tri národné parky - Parco Nazionale dell Aspromonte, Parco nazionale della Calabria a Park Poliino, taktiež mnoho kultúrnych pamiatok a tiež malebné pobrežie s kamennými vežami. Vďaka málo rozvinutému priemyslu môže návštevníkom ponúknuť krásnu, nepoškodenú prírodu a čisté more. Kalábria je zo svojej západnej strany obmývaná Tyrrhenským morom a z východnej strany Iónskym morom. 
Osobitnou krásou Kalábrie sú citrusové háje, vinice a prekrásna architektúra. Nájdete tu nádherné prírodne scenérie s neopakovateľnými vyhliadkami. Milovníci potápania ocenia krištáľovo priezračnú až čistú vodu s nepreľudnenými plážami všetkého druhu (piesok, štrk, skaly a kamienky). Pláže v Kalábrií sa považujú za nakrajšie pláže v celej Európe.
Medzi najznámejšie strediská Kalábrie partia:
Tropea - označované ako Perla Kalábrie je najnavštevovanejšie mesto, kde nájdete zachovalé historické pamiatky z románskej doby.
Vapo Vaticano  - oblasť je známa nádhernými piesočnatými plážami, skalnatým útesom a najčistejčím morom v celej Európe​.

Zemepisná poloha 
Kalábria leží na úpätí Apenín, nakonci zálivu Policastro.

Rozloha
15 082 kilometrov štvorcových.

Počet obyvateľov
2,0 mil. obyvateľov.

Hlavné mesto
Cantazaro.

Mena
EUR - euro.

História
História Kalábrie je spätá s Rimanmi, s Grékmi a s Albáncami. Väčšina ešte dodnes obýva niektoré časti, udržuje jazyk a tradície. Krajina už v minulosti bola poľnohospodárskou krajinou. Kalábria sa pričlenila k Taliansku až v 19 storočí.

Vzdialenosť od letiska

V regióne Kalábria sa nachádza v západnej časti medzinárodné letisko Lamezia Terme International Airport. Transfer z letiska trvá 30 - 60 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

1 694 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Lamezia - Terme: 1:25 hod.
Košice - Lamezia - Terme: 1:30 hod.
Poprad - Lamezia - Terme: 1:35 hod.
Sliač - Lamezia - Terme: 1:30 hod.
Viedeň - Lamezia - Terme: 1:20 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá približne 16 hodín, vedie cez krajinu Rakúsko a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

Počasie v Kalábrii je počas celého roka veľmi príjemné. Január a február sa vyznačujú teplotami približne 15°C a v marci sa teplota už zvyšuje na 18°C. V apríli sa strete už s veľmi teplým počasím a to s teplotou 20°C a v máji s očosi vyššou teplotou - 24°C. V júni sa pripravte už na horúce počasie, teploty dosiahnú 29°C a v júli a auguste až 32°C. V septembri je stále horúce leto a teploty sa pohybujú okolo 28°C a príjemný je aj október s teplotou 25°C. Pre november je typická veľmi príjemná teplota 20°C a pre december 16°C.

Pláž

Pláže v Kalábrii sú prirovnávané k plážam v Karibiku, pretože sú tvorené jemným pieskom a krásnym morom.

Tropea

Tropea patrí k najznámejším strediskám Kalábrie. Pláž Tropea ponúka jemný a svetlý piesok s pozvoľným vstupom do krásneho tyrkysového mora. Piesok a more spolu s útesmi vytvárajú nádhernú prírodnú scenériu. Pláž je obľúbená medzi turistami a je veľmi často navštevovaná. Na pláži nájdete ležadlá, slnečníky, reštaurácie, bary aj obchodíky.


(Zdroj: flickr//cc/Tropea)

Caminia

Vo východnej časti Kalábrie sa nachádza mestečko Catanzaro, kde môžete vyhľadať pláž Caminia. Táto pláž patrí k tým pokojnejším plážam, ktoré sú vhodné na oddych. Je menej navštevovaná, nie je tu veľa služieb a preto je na nej pokoj. Poprechádzať sa môžete aj olivovými hájmi, ktoré túto pláž obklopujú.


(Zdroj: flickr//cc/Caminia)

Diamante

Už s návzu vyplýva, že ide o "diamantovú" pláž, pretože more je krištálovo čisté a priezračné. Na pláži nájdete jemný svetlý piesok, ležadlá, slnečníky, reštaurácie a aj širokú ponuku vodných športov. Pláž je súčasťou strediska Riviera dei Cedri.

Michelino

Pri Marina di Bordila sa nachádza krásna piesočnatá pláž s nádherne sfarbeným tyrkysovým morom. Obklopená je skalnými útvarmi a prírodou. Býva menej navštevovaná, no je veľmi vhodná na oddych a relaxáciu.

Praia a Mare

Severozápad Kalábrie je tvorený plážou Praia a Mare, ktorá je tvorená okruhliakmi a má pozvoľný vstup do mora. More na pláži je veľmi čisté, vhodné na potápanie a skúmanie podmorského sveta. Pláž je obklopená krásnou prírodou, ktorou sa môžete poprechádzať a môžete spoznať jej krásy. V blízkosti sa nachádzajú reštaurácie a bary.


(Zdroj: flickr//cc/Praia e Mare)

Scilla

Na západnej časti regiónu sa rozprestiera dedinka, v ktorej nájdete menšiu pláž Scilla. Pláž je tvorená jemnými kamienkami a okruhliakmi a má pozvoľný vstup do mora. Taktiež patrí k tým pokojnejším plážam, na ktorých si určite oddýchnete.


(Zdroj: flickr//cc/Scilla)

Groticelle

V stredisku Capo Vaticano sa nachádza mnoho krásnych pláží. Jednou z nich je pláž Groticelle, ktorá sa vyznačuje jemným pieskom, čistým morom a skalami, ktoré ju obklopujú. Býva menej navštevovaná, no je ideálnym miestom pre oddych.

Praia i Focu a Ficara

V Capo Vaticano stojí za návštevu aj maličká pláž, ktorá má jemný piesok, čisté tyrkysové more a skalné útvary navôkol. Vyhľadať ju môžete najmä vďaka pokojnému prostrediu, v ktorom si oddýchnete.

Pizzo Calabro

Stredisko Costa degli Dei má pláž, nad ktorou sa týči centrum mesta s nádhernými budovami. Pláž je piesočnatá s pozvoľným vstupom do krásne sfarbeného mora. Na pláži nájdete slnečníky, ležadlá, kaviarne a reštaurácie.


(Zdroj: flickr//cc/Pizzo Calabro)

Riaci

Ak vyhľadáte zátoku Riaci, tak určite nezabudnite navštíviť jej pláž, ktorá je tvorená jemným pieskom a nádherným tyrkysovým morom. Z mora na pláži trčí obrovská skala, ktorá je symbolom tejto pláže. Na pláži sú k dispozícii ležadlá, slnečníky a niekoľko reštaurácií a barov.


(Zdroj: flickr//cc/Riaci)

Marinella

Pláž v oblasti Costa Viola je navštevovaná najmä kvôli krásnej prírode. Je obklopená olivovými hájmi a palmami, ktoré vytvárajú krásnu scenériu. Samotná pláž je tvorená jemným pieskom a morom, ktoré je fialovej farby. V blízkosti pláže nájdete aj zopár reštaurácií s miestnymi špecialitami.

Viac pláží nájdete na TripAdvisor alebo na Turistickom sprievodcovi Google.

More

V Kalábrii uvidíte priezračné a veľmi čisté more.

Teplota mora

Január - 16°C, Február - 15°C, Marec - 15°C, Apríl - 16°C, Máj - 19°C, Jún - 22°C, Júl - 25°C, August - 27°C, September - 26°C, Október - 23°C, November - 20°C, December - 18°C.

Šport

Čisté a priezračné more, ktoré ponúka Kalábria je ideálna najmä pre milovníkov potápania. Na svoje si prídu aj milovníci tenisu, surfovania, windsurfingu a plachtenia. 

Zábava

Taliansko ako aj taliani sú známi svojím temperamentom a láskou k hudbe a tancu. V Kalábrii nájdete bohatý a rušný nočný život, mnoho barov, kaviarní, reštaurácií a diskoték, ktoré môžete navštíviť.

Mapa

Video

Reggio Calabria

Mestečko Reggio Calabria je známe tým, že je postavané na špici talianskej čižmy. Mestečko sa vyznačuje krásnou architektúrou pamiatok. Pozrieť si môžete kostoly, kaplnky, paláce, múzeá, galérie a mnoho ďalšieho. Nádherné sú aj námestia, uličky a miestne reštaurácie a kaviarne. Od hlavného mesta Catanzaro sa nachádza cca 160 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Reggio Calabria)

Catanzaro

Hlavné mesto regiónu Kalábria bolo kedysi známym remeselným mestom. Dnes sa môžete pokochať uličkami, pamiatkami a námestiami, ktoré sa nachádzajú v historickom centre mesta. 


(Zdroj: flickr//cc/Catanzaro)

Amantea

Amantea je starobylé mestečko v západnej časti Kalábrie, ktoré sa pýši historickým centrom a neopakovateľným panoramatickým výhľadom. Od hlavného mesta je Amantea vzdialená cca 70 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Amantea)

Sicília

Za návštevu určite stojí aj Sicília - starobylý ostrov Talianska, ktorý je najväčší v Stredozemnom mori. Môžete sa pokochať sicílskou prírodou, architektúrou alebo navštíviť niektoré z pamiatok. Z Kalábrie, z hlavného mesta Catanzaro je to cca 370 km.


(Zdroj: flickr//cc/Sicilia)

Tropea

Tropea, z hlavného mesta vzdialená cca 90 km, je stredisko v západnej časti Kalábrie a ponúka nie len krásne piesočnaté pláže, ale aj množstvo pamiatok. Navštíviť môžete Kostol svätého Františka z Assisi, Kostol svätej Márie, Normandskú katedrálu a ďalšie zámky, paláce a kostoly.


(Zdroj: flickr//cc/Tropea)

Spicy Calabria

Perlou Kalábrie sú jej typické talianské srobylé kostoly a úzke uličky, ktorými sa môžete poprechádzať najmä večer, keď vytvárajú romantickú atmosféru. Hlavné mesto je vzdialené cca 150 km. 

Pizzo

Malá rybárska dedinka, vzdialená od hlavného mesta cca 55 km. Na západe regiónu je miesto s historickým centrom so známym námestím plným farebných stolov a markíz La Piazza della Republica.


(Zdroj: flickr//cc/Pizzo)

Vibo Valentia

Neďaleko mestečka Pizzo sa nachádza provincia Vibo Valentia, ktorá ponúka nádherné kamenné domčeky, pamiatky, múzeá, úzke uličky, kostoly a mnoho ďalšieho. Hlavné mesto Catanzaro je vzdialené cca 70 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Vibo Valentia)

Capo Colonne

Capo Colonne je miesto na východe regiónu, kde môžete navštíviť pozostatky starobylého chrámu bohyne Hery, ktoré sa stále považuje za posvätné. Hlavné mesto leží cca 70 km od tohto mesta. 

Scilla

Stredoveké mestečko Scilla sa pýši najmä hradom, ktorý je postavaný na skale - Castello Ruffo. Priamo pod hradom sa nachádza piesočnatá pláž, ktorá je veľmi obľúbená. V centre tohto mestečka si môžete pozrieť aj námeste San Rocco a mnohé iné pamiatky. Od hlavného mesta je vzdialené cca 140 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Scilla)

Parco Nazionale dell´Aspromonte

Najznámejší národný park Kalábrie ponúka nádherné údolia, nedotknutú prírodu, mnoho druhov rastlín, čerstvý vzduch a najmä pokoj. 

La Castella

Známa talianska pevnosť, ktorá bola vybudovaná už v 13. storočí Vás určite očarí. Od hlavného mesta Catanzaro je vzdialená cca 48 km. 


(Zdroj: flickr//cc/La Castella)

Liparské ostrovy

Je to skupina siedmych ostrovov vulkanického pôvodu severne od Sicílie v Tyrrhénskom mori. Navštíviť sa ich oplatí najmä kvôli krásnej prírode a výhľadom, ktoré Vám ponúknu. Ostrovy sú z mesta Kalábria cca 250 km, kde je potrebné využiť aj trajekt.(Zdroj: flickr//cc/Lipari)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor alebo na Turistickom sprievodcovi Google.