Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Popis hotela
Termíny
Oblasť a mapa
Galéria
Výlety
Villa Nella - 1 Villa Nella - 2 Villa Nella - 3 Villa Nella - 4 +5
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.
Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.

O destinácii

Región Friuli - Venezia Giulia sa nachádza na severovýchode krajiny, susedí so Slovinskom a Rakúskom a jeho pobrežie je obmývané Jadranským morom. Tento nádherný región má mnoho tvárí, pretože na juhu je to nádherná dovolenková destinácia a na severe je tvorený horami, vrchami a krásnym lesom. Región Friuli - Venezia Giulia je známy aj vďaka svojmu vínu, vďaka historickým a kultúrnym pamiatkám a aj vďaka krásnej prírode. 
Najznámejšími mestami v regióne sú hlavné mesto Udina, ďalej je to mesto Trieste, Gorizia, Pordenone, Grado a taktiež Lignano. V tomto nádhernom talianskom regióne máte možnosť vidieť mnoho pamiatok a miest, ktoré sú zapísané v zozname UNESCO, taktiež zaujímavým cieľom sú Dolomity, krasové pohoria, zelené údolia a farebné scenérie. 
Typické talianske sú aj kaviarničky, ktoré môžete navštíviť v akomkoľvek meste, taktiež reštaurácie s pravou talianskou kuchyňou. Mnoho miest v tomto regióne zachováva svoje staré tradície a zvyky, preto pri pobyte v tomto regióne zažijete autentickú atmosféru. 

Vzdialenosť od letiska

Letisko v Benátkach - Venice Marco Polo Airport je vzdialené približne 150 km. Transfer z letiska trvá približne 1 a pol hodinu.

Čas transferu z letiska do stredísk závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

504 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Venice: 00:40 hod.
Košice - Venice: 1:00 hod.
Poprad - Venice: 0:55 hod.
Sliač - Venice: 0:50 hod.
Viedeň - Venice: 0:35 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá približne 5 hodín, vedie cez krajinu Rakúsko a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

V januári a februári sa teploty pohybujú len okolo 7°C - 8°C. V marci sa však teploty zvýšia na 13°C a v apríli na 18°C. V máji sa už začne pekné a teplé počasie a teploty sa vyšplhajú na 22°C a v júni až na 25°C. Typickými letnými mesiacmi sú júl a august, kedy sa teploty pohybujú okolo 28°C a v septembri zasa mierne poklesnú na 25°C. S príchodom mesiaca október prichádza aj jeseň a teploty klesnú na 19°C. Pre november je typická teplota len 12°C a pre december 8°C.

Pláž

Pláže v tomto regióne sú veľmi dlhé, piesočnaté s pozvoľným vstupom do mora. Na 8 kilometrovom úseku si určite nájdete miesto, kde si môžete oddýchnuť, zaplávať si a relaxovať. Obľúbené pláže nájdete v meste Lignano Sabbiadoro, Marano Lagunare ale aj v meste Grado. Na plážach určite navštívte jednu z typických miestnych reštaurácií, kde ochutnáte pravé talianske špeciality.


(Zdroj: flickr//cc/Friuli Venezia Giulia)

Viac pláží nájdete na Turistickom sprievodcovi Google.

More

More v tejto oblasti je veľmi čisté a peknej modrej farby.

Teplota mora

Január - 12°C, Február - 11°C, Marec - 11°C, Apríl - 14°C, Máj - 18°C, Jún - 22°C, Júl - 25°C, August - 26°C, September - 23°C, Október - 20°C, November - 17°C, December - 14°C.

Šport

V regióne Friuli - Venezia Giuli je rozšírená najmä turistika a cykloturistika.

Zábava

Zábava sa sústreďuje najmä do väčších miest, kde môžete navštíviť mieste podniky so živou hudbou. Cez leto sa organizujú rôzne koncerty a festivaly.

Mapa

Nádherný taliansky región ponúka nie len kultúrne a historické pamiatky ale aj krásnu prírodu, pláže, scenérie a výbornú talianskú kuchyňu. Hlavné mesto tejto oblasti je Udine. 

Mesto Grado

Mestečko Grado sa nachádza pri pobreží a má najkrajšie pláže v regióne. Od hlavného mesta Udine je vzdialené cca 52 km. Grado ponúka krásnu prírodu, pláže, čisté more, jedinečnú architektúru ale aj kultúrne pamiatky, ktoré sa oplatí vidieť. Najvýznamnejšími pamiatkami sú Dóm Sant´Eufemia a Bazilika Santa Maria.


(Zdroj: flickr//cc/Grado)

Mesto Lignano

Lignano patrí k najnavštevovanejším dovolenkovým strediskám a od hlavného mesta Udine leží cca 60 km. Stredisko ponúka rôzne aktivity a miesta pre všetky vekové kategórie. Nájdete tu pokojnejšie časti pláží, kde sa dá relaxovať a taktiež rušnejšie časti s barmi, reštauráciami a obchodmi. Na svoje si prídu aj deti, s ktorými môžete navštíviť aquaparky, zábavné parky alebo zoologickú záhradu. 


(Zdroj: flickr//cc/Lignano)

Pordenone

Pordenone je ďalšie typické talianské mesto v západnej časti regiónu, kde môžte obdivovať mnoho pamiatok. Pordenone je mesto plné kostolov, kaplniek, kláštorov a palácov. Pordenone je od hlavného mesta vzdialené cca 56 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Lignano)

Benátky

Z regiónu Friuli - Venezia Giulia sa často organizujú okružné plavby, počas ktorých spoznáte veľa zaujímavých miest a medzi ne patria aj Benátky, ktoré sú vzdialené od hlavného mesta Udine cca 135 km. Benátky sú romantickým mestom, ktorým sa môžete nie len poprechádzať ale aj preplaviť po kanáloch. 


(Zdroj: flickr//cc/Venezia)

Trieste

Mestečko na juhu regiónu má taktiež bohatú históriu a pamiatky. Určite nezabudnite navštíviť Baziliku San Giusto, Románsky kostol San Silvestro a Rímske divadlo. Trieste leží od hlavného mesta cca 80 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Trieste)

Aquileia

Toto mestečko sa nachádza na juhu regiónu a kedysi bolo veľmi dôležitým prístavom. Ako všetky ostatné mestá, tak aj toto má bohatú históriu, z ktorej sa zachovalo mnoho pamiatok. Hlavné mesto Udine je cca 42 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Aquileia)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor alebo na Turistickom sprievodcovi Google.