ÚVOD » Turecko » Side » Side

Hotel Barut Hemera
★★★★★

Veľmi dobré10.0
Popis hotela
Termíny
Oblasť a mapa
Galéria
Recenzie
Výlety
Hotel Barut Hemera -   - 1
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.

Pláž

Krásne piesková pláž priamo pre hotelom, pozvoľný vstup do mora, ležadlá a slnečníky zadarmo, ponuka bezmotorových vodných športov.

Centrum

Do centra mesta Side je to prechádzkou približne 3 km.

Bazén

Vonkajšie bazény, bazén so šmýkačkami, detský bazén.

Od letiska

Hotel je od medzinárodného letiska v Antalyi vzdialený približne hodinovým transferom.

Poloha

Turecká riviéra, stredná časť s najkrajšími pieskovými plážami, neďaleko historického mesta Side.

Internet

Bezplatné wifi pripojenie aj na izbách hotela.

O hoteli

Luxusný hotel pre náročnejších klientov, s vynikajúcimi službami vhodný tak pre dvojice ako aj pre rodiny s deťmi. Pred hotelom promedáda až do Side.

Ubytovanie

Rodinné izby alebo štandartné dvojlôžkové izby s jednou prísteľkou vybavenie izieb je klimatizácia, trezor, wifi pripojenie, set na prípravu kávy a čaju, minibar, sušiť na vlasy, balkón, kúpeľňa so sprchou, toaleta.

Stravovanie

Ultra all inclusive formou bufetu.

Služby

Hlavná reštaurácia, 4 a la carte reštaurácie, snack bar, cukráreň, lobby bar, bar pri bazéne, fitness centrum, volejbal, biliard, minigolf, lukostreľba, kurzy tancovania, kaderníctvo, počas leta animátori.

Nákupné možnosti

Najbližšie nákupy sú v okolí hotela, doporučuje sa trh v Manavgate.

Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.

O destinácii

Side, známe a turistami veľmi vyhľadávané letovisko, leží na juhozápade Turecka, na Tureckej riviére, asi 65 km od Antalye. Meno „side“ má pôvod v slove „granátové jablko“, ktoré sa tu hojne pestuje, rovnako ako pomaranče, citróny, grapefruity a bavlna. Mesto bolo významným prístavom a bohatlo predovšetkým s obchodu s otrokmi. Dnešné mesto bolo založené na konci 19. st. tureckými vysťahovalcami z Kréty a v 70-tych rokoch 20. st. sa mesto stalo známym dovolenkovým letoviskom. Side je mesto s množstvom historických pamiatok z dôb antiky, s upravenými piesčitými plážami, modernými hotelmi, ktoré ponúkajú veľmi kvalitné služby, s množstvom reštaurácií, kaviarni, barov a obchodíkov so suvenírmi a s jednou z najznámejších diskoték po šírym nebom tzv. Oxyd, ktorá pripomína rozprávkové komíny Kappadokie.

Vzdialenosť od letiska

Letisko je vzdialené približne 65 km (Antalya). Transfer z letiska trvá 45 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

2 257 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Antalya: 2:15 hod.
Košice - Antalya: 2:00 hod.
Poprad - Antalya: 2:10 hod.
Sliač - Antalya: 2:10 hod.
Viedeň - Antalya: 2:15 hod.

Dĺžky letov sú len približné a informatívne.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá približne 24 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

Letovisko Side je veľmi často navštevované aj vďaka príjemnému počasiu. V januári sa teploty pohybujú okolo 15°C, vo februári vystúpia na 17°C a v marci až na 19°C. Od apríla sa začnú teploty výrazne zvyšovať a začne letné počasie. Apríl má priemernú teplotu 22°C, máj 26°C a v júni je už horúcich 30°C. V júli a auguste je najviac horúco a teplota vystúpi až na 33°C. V septembri teplota klesne na 30°C a v októbri až na 26°C. November je ešte stále teplý, pretože teplota sa pohybuje okolo 22°C a v decembri už klesne na príjemných 18°C.

Pláž

Nádherná, niekoľko km dlhá, piesočná pláž je veľmi čistá a na niektorých miestach široká až 150 m. Vstup do mora je pozvoľný a pláž, ktorá sa nachádza v zátoke a je chránená pre vetrom, je vhodná najmä pre rodiny s malými deťmi. Na pláži sú k dispozícii rôzne vodné športy, plážový volejbal, obchodíky, kaviarne a bary. Pláž je rozdelená na tri časti.

Západná pláž

Je tvorená hustou hotelovou sieťou, reštauráciami a barmi. Pláž je veľmi čistá, udržiavaná a sú na nej k dispozícii ležadlá a slnečníky.


(Zdroj: flickr//cc/Side)

Východný okraj polostrova

Pláž sa nachádza priamo v starom meste a je len menšou plážou, no s veľkým počtom návštevníkov.


(Zdroj: flickr//cc/Side)

Východná pláž

Od starého mesta smerom na východ môžete nájsť tretiu pláž, ktorá je troška odľahlejšia a ukrytá. Nájdete tu menej turistov ale na druhej strane si tu dokonale oddýchnete.


(Zdroj: flickr//cc/Side)

More

More je kryštálovo čisté a mierne, preto je vhodné pre rodiny s deťmi ale aj pre plavcov.

Teplota mora

Január - 17°C, Február - 16°C, Marec - 17°C, Apríl - 18°C, Máj - 20°C, Jún - 24°C, Júl - 27°C, August - 28°C, September - 27°C, Október - 24°C, November - 21°C, December - 18°C.

Deti

Side je často navštevované rodinami s deťmi, pretože pre deti je tu mnoho atrakcií. Nájdete tu detské ihriská, kútiky, šmýkačky a v hotelových rezortoch aj animačné programy.

Šport

Na pláži si môžete vybrať zo širokej ponuky vodných športov - windsurfing, potápanie, vodný skúter alebo z plážových športov - futbal, volejbal, tenis.

Zábava

V letovisku je kopec barov, reštaurácií a diskoték, kde sa môžete zabaviť tancom alebo si môžete v niektorých baroch vychutnať živú hudbu.

Mapa

Video

10
10
Hodnotenie od zákazníka: 25.4. 2018 o 15:02
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.com
Plusy: Hotel je veľmi čistý a personál veľmi priateľský, hotel dokonca ponúkol narodeninové jedlo pre môjho partnera a dokonca aj narodeninovú tortu. Super bol vlastný súkromný bazén. Jedlo bolo fantastické, ak pôjdete do tohto hotela, vyskúšajte reštauráciu akdeniz, pretože jedlo je úžasné. Ďakujeme za fantastickú dovolenku všetkým zamestnancov Barut Hemera. My sa do tohto hotela veľmi skoro vrátime.
zobraziť viac
10
Hodnotenie od zákazníka: 25.4. 2018 o 14:59
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.com
Plusy: Žiadne sťažnosti - mali sme skvelý plavecký bazén. Mini bar je súčasťou all inclusive, ktorá je veľmi vkusná. Boli to naše medové týždne, takže sme mali niekoľko pekných doplnkov, ktoré sme si naozaj vážili.
zobraziť viac
10
Hodnotenie od zákazníka: 25.4. 2018 o 14:57
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.de
Plusy: Skvelá obsluha vo všetkých reštauráciách a baroch a chutné, pestré jedlo každý deň. Je to veľmi čistá oblasť, ktorá pokračuje na hotelovej pláži. Rád sa vrátim! Ďakujeme za všetko tímu Barut!
zobraziť viac
10
Hodnotenie od zákazníka: 25.4. 2018 o 14:55
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.de
Plusy: V tomto krásnom hoteli sme strávili 14 dní. Nachádza sa asi 1,5 km od centra. Personál je veľmi priateľský a užitočný. Animácia je veľmi jemná a nikto sa cíti nútený urobiť čokoľvek. Výber jedál a nápojov je veľmi rozsiahly. Vrátil by som sa kedykoľvek. Môžete to odporučiť len.
zobraziť viac
10
Hodnotenie od zákazníka: 25.4. 2018 o 14:53
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.de
Plusy: Barut Hemera je skutočne skvelý a luxusný hotel. Izba, služby, personál, wellness, pláž, gastronómia, všetko je v poriadku. Záhrada je sen. Jedlo je veľmi dobré. Obzvlášť sa nám páčilo, že reštauráciu a-la-carte môžete používať niekoľkokrát. Doteraz sme navštívili niektoré 5 hviezdičkových hoteli, Barut Hemera je určite jedným z najlepších. Znovu navštívime tento hotel.
zobraziť viac

Letovisko Side je známe množstvom zaujímavostí a pamätihodností. Jednou so zaujímavostí sú napr. vodopády Manavgat, ďalej neďaleká priehrada, ktorá je treťou najväčšou v Turecku.

JAZERO TITREYEN GOL

Nádherná veľká vodná plocha, ktorá je oblkopená prírodou. Môžete si sem prísť oddýchnuť, pretože okolo jazera sú vybudované "pláže" alebo sa môžete poprechádzať po krásnej zelenej prírode. Z mesta Side je jazero vzdialené cca 5 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Manavgat lake)

MANAVGAT WATERFALL

Neďaleko letoviska Antalya tečie rieka Manavgat, ktorá prechádza krásnou prírodou a lesom, kde vytvára menšie vodopády. Je to veľmi známe a často navštevované miesto v Turecku, kde sa nachádza aj park so záhradou. Side je vzdialené cca 9,5 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Manavgat waterfall)

KÖPRÜLÜ

Národný park, kde uvidíte najmä krásnu prírodu, vodopády, skaly a borovicové lesy. Zaujímavá je aj rieka, ktorá je sfarbená do zelenomodrej farby. Tento výlet je ako stvorený pre objavovanie krás tureckej prírody.


(Zdroj: flickr//cc/Koprulu)

MESTO SIDE

Jedno z najdôležitejších antických sídlisk Turecka. môžeme obdivovať antický amfiteáter, mohutné mestské hradby, Athenin a Apolónov chrám ai. Nádherný malebný prístav je lemovaný celou radou útulných reštaurácií, kaviarní a barov.


(Zdroj: flickr//cc/Side)

TEMPLE OF APOLLO

Milovníkov histórie a kultúry očaria starodávne ruiny známeho chrámu. Je to veľmi dobrý nápad na celodenný výlet aj s rodinou a deťmi. V blízkosti rúin sa nachádza parkovisko a niekoľko obchodíkov s občerstvením. 


(Zdroj: flickr//cc/Temple of Apollo)

GREEK AMPHITHEATER

V meste Side taktiež nájdete starobylé zrúcaniny gréckeho amfiteátra a divadla, kde ľudia kedysi tvorili umenie v podobe herectva a kultúry.


(Zdroj: flickr//cc/Greek amphitheater)

PAMUKKALE

Celodenný výlet si môžete spraviť do Pamukkale, z mesta Side je to cca 330 km. Pamukkale je najväčšia a najzaujímavejšia atrakcia v Turecku. Takzvaný "bavlnený zámok" predstavuje travertínový svah, na ktorom vyvierajú minerálne pramene, čím vznikajú usadeniny, ktoré tvoria krásne terasky a jazierka.


(Zdroj: flickr//cc/Pamukkale)

RUINY MYRA

Historická Myra sa spája s tradíciou nosenia sladkostí na Sv. Mikuláša. Biskup Mikuláš mal pochádzať práve z Myry. Môžete sa pokochať krásnym výhľadom na historické ruiny, ktoré predstavujú hrobky vytesané do skál.


(Zdroj: flickr//cc/Myra)

PERGÉ

Mestečko Pergé je plné pamiatok ako sú pozostatky divadla, brány a štadiónu. Vidieť tu môžete aj pozostatky kresťanskej baziliky a akropoly. Pergé je veľmi zaujímavým a historicky významným miestom. Mesto Pergé je od Side cca 60 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Pergé)

KALEICI

Kaleici je centrum mesta, ktoré je historicky významné. Spoznáte tu tureckú kultúru, architektúru a kuchyňu. Poprechádzať sa môžete úzkymi uličkami, navštíviť jednu z miestnych reštaurácií, či pokochať sa pamiatkami. Mesto Side je vzdialené cca 75 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Kaleici)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor.