ÚVOD » Turecko » Side » Side

Seaden Valentine Resort & SPA
★★★★★

Veľmi dobré9.0
Popis hotela
Oblasť a mapa
Galéria
Recenzie
Výlety
Seaden Valentine Resort & SPA - Seaden Valentine Resort & SPA 5*  - 1
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.

Pláž

Pri rezorte sa nachádza krásna piesková pláž s pozvoľný vstupom do mora. Klienti majú k dispozícií bezplatný plážový servis.

Centrum

Len 4 km od hotela sa nachádza historické centrum mesta Side, kde sa nacádza množstvo obchodov. Centrum je dostupné pešo približne 30 minút, chodník vedie popri pláži.

Bazén

V rezorte sa nachádza vnútorný bazén a 2 vonkajšie bazény.

Od letiska

Letisko je od hotela vo vzdialenosti 64 km približne 50 minút.

Poloha

Hotel sa nachádza na pobreží Stredozemného mora , neďaleko mesta Side len 4 km. Hotel je situovaný v tichej oblasti.

Internet

V rezorte je bezplatné pripojenie na internet.

O hoteli

Hotel Valentine Resort Spa, navrhnutý s komfortnými izbami a jemnými detailmi skrytými v modernej architektúre s konceptom ubytovania od 16 rokov. Hotel bol postavený v roku 2017. Je to moderný hotel, ktorý poskytuje kvalitné služby.  

Ubytovanie

V rezorte je možnosť ubytovanie v komfortných dvojlôžkových izbách. V každej izbe sa nachádza kúpeľňa s WC a sušičom na vlasy, set na prípravu kávy a čaju, klimatizácia, SAT LCD TV, telefón, bezplatné Wi-Fi pripojenie, minibar denne dopĺňaný vodou, balkón. Za poplatok je k dispozícií trezor.

Stravovanie

V rezoorte je koncept stravovania all inclusive. Viac informácií ohľadom all inclusive sú kdispozícií po príchode na hotel.

Služby

Stravovanie je podávané v hlavnej reštaurácii. Ďalej je možnosť výberu z 3  à la carte reštaurácií. V rezorte sa nachádza lobby bar, bar pri bazéne, bar na pláži, snack bar a kaviareň. Klienti majú možnosť služieb v kaderníctve a SPA centre. K dispozícii je aj lekár priamo v rezorte. Klienti tu nájdu fitness centrum, stolný tenis. Za poplatok majú možnosť zabaviť sa vo vodnom centre na pláži.

Nákupné možnosti

Len cca 4 km od hotela sa nachádza historické centrum mesta Side. V rezorte sa nachádza nákupná pasáž.

O destinácii

Side, známe a turistami veľmi vyhľadávané letovisko, leží na juhozápade Turecka, na Tureckej riviére, asi 65 km od Antalye. Meno „side“ má pôvod v slove „granátové jablko“, ktoré sa tu hojne pestuje, rovnako ako pomaranče, citróny, grapefruity a bavlna. Mesto bolo významným prístavom a bohatlo predovšetkým s obchodu s otrokmi. Dnešné mesto bolo založené na konci 19. st. tureckými vysťahovalcami z Kréty a v 70-tych rokoch 20. st. sa mesto stalo známym dovolenkovým letoviskom. Side je mesto s množstvom historických pamiatok z dôb antiky, s upravenými piesčitými plážami, modernými hotelmi, ktoré ponúkajú veľmi kvalitné služby, s množstvom reštaurácií, kaviarni, barov a obchodíkov so suvenírmi a s jednou z najznámejších diskoték po šírym nebom tzv. Oxyd, ktorá pripomína rozprávkové komíny Kappadokie.

Vzdialenosť od letiska

Letisko je vzdialené približne 65 km (Antalya). Transfer z letiska trvá 45 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

2 257 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Antalya: 2:15 hod.
Košice - Antalya: 2:00 hod.
Poprad - Antalya: 2:10 hod.
Sliač - Antalya: 2:10 hod.
Viedeň - Antalya: 2:15 hod.

Dĺžky letov sú len približné a informatívne.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá približne 24 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

Letovisko Side je veľmi často navštevované aj vďaka príjemnému počasiu. V januári sa teploty pohybujú okolo 15°C, vo februári vystúpia na 17°C a v marci až na 19°C. Od apríla sa začnú teploty výrazne zvyšovať a začne letné počasie. Apríl má priemernú teplotu 22°C, máj 26°C a v júni je už horúcich 30°C. V júli a auguste je najviac horúco a teplota vystúpi až na 33°C. V septembri teplota klesne na 30°C a v októbri až na 26°C. November je ešte stále teplý, pretože teplota sa pohybuje okolo 22°C a v decembri už klesne na príjemných 18°C.

Pláž

Nádherná, niekoľko km dlhá, piesočná pláž je veľmi čistá a na niektorých miestach široká až 150 m. Vstup do mora je pozvoľný a pláž, ktorá sa nachádza v zátoke a je chránená pre vetrom, je vhodná najmä pre rodiny s malými deťmi. Na pláži sú k dispozícii rôzne vodné športy, plážový volejbal, obchodíky, kaviarne a bary. Pláž je rozdelená na tri časti.

Západná pláž

Je tvorená hustou hotelovou sieťou, reštauráciami a barmi. Pláž je veľmi čistá, udržiavaná a sú na nej k dispozícii ležadlá a slnečníky.


(Zdroj: flickr//cc/Side)

Východný okraj polostrova

Pláž sa nachádza priamo v starom meste a je len menšou plážou, no s veľkým počtom návštevníkov.


(Zdroj: flickr//cc/Side)

Východná pláž

Od starého mesta smerom na východ môžete nájsť tretiu pláž, ktorá je troška odľahlejšia a ukrytá. Nájdete tu menej turistov ale na druhej strane si tu dokonale oddýchnete.


(Zdroj: flickr//cc/Side)

More

More je kryštálovo čisté a mierne, preto je vhodné pre rodiny s deťmi ale aj pre plavcov.

Teplota mora

Január - 17°C, Február - 16°C, Marec - 17°C, Apríl - 18°C, Máj - 20°C, Jún - 24°C, Júl - 27°C, August - 28°C, September - 27°C, Október - 24°C, November - 21°C, December - 18°C.

Deti

Side je často navštevované rodinami s deťmi, pretože pre deti je tu mnoho atrakcií. Nájdete tu detské ihriská, kútiky, šmýkačky a v hotelových rezortoch aj animačné programy.

Šport

Na pláži si môžete vybrať zo širokej ponuky vodných športov - windsurfing, potápanie, vodný skúter alebo z plážových športov - futbal, volejbal, tenis.

Zábava

V letovisku je kopec barov, reštaurácií a diskoték, kde sa môžete zabaviť tancom alebo si môžete v niektorých baroch vychutnať živú hudbu.

Mapa

Video

9
10
Hodnotenie od zákazníka: 14.12. 2018 o 13:21
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.pl
Plusy: Menší hotel najmä pre dospelých je na dobrej úrovni. Strávili sme tu veľmi príjemnú týždennú dovolenku. Nový hotel, otvorený pre sezónu 2017, na niektorých miestach vidíte, že je stále vo výstavbe. My sme bývali v izbe číslo 1426 s výhľadom na bazény a okolie a dokonca aj na more. Samotná izba bola veľká, s veľmi príjemným a zaujímavým vybavením, denne uprataná. Minibar je pravidelne doplňovaný, internet išiel celkom slušne. Hotel nebol veľmi obsadený, takže neboli žiadne fronty pri jedle alebo v baroch. Rýchlosť prevádzky je na veľmi dobrej úrovni. Služba je bezchybná a na najvyššej úrovni. Nápoje sa podávajú aj pri bazéne a v jedálňach. Výber z rýb, mäsa, zeleniny, ovocia a sladkostí bol pre mňa skvelý. Personál sa snaží splniť všetky požiadavky, bol naozaj užitočný a usmieval sa. Nebol problém sa dorozumieť v nemčine, ruštine alebo angličtine. Denné večerné animácie boli relaxačné. Spoločnosť rekreantov - medzinárodná. Hotelová pláž s barom vo veľmi krátkej vzdialenosti, pár krokov od hotela, prímorská promenáda je príležitosťou hlavne na večerné prechádzky popri mori. Hotel odporúčame párom alebo skupine priateľov. Pre nás to bola skvelá dovolenka.
zobraziť viac
8
Hodnotenie od zákazníka: 14.12. 2018 o 13:11
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.pl
Plusy: Hotel veľmi pekný a čistý. Profesionálni personál ponúka kvalitné služby. Bazén je nádherný, ležadlá sú prakticky dostupné po celý čas, nie je to tu príliš preplnené. Jedlo bolo chutné, jedno z najlepších aké som doteraz mal a bol naozaj veľmi veľký výber. Izba a kúpeľňa boli vždy čisté, veľký balkón, veľmi pohodlné postele, nápoje doplnené v minibar. Nevýhodou bol veľmi zlý alkohol (aj keď sa barmani snažili urobiť všetko preto, aby vám to chutilo čo najlepšie). Pláž bola preplnená, človek na človeku a bolo tu aj veľa deti, ktoré kričali. Pre tých, ktorí chcú relaxovať odporúčam bazén v hoteli.
zobraziť viac

Letovisko Side je známe množstvom zaujímavostí a pamätihodností. Jednou so zaujímavostí sú napr. vodopády Manavgat, ďalej neďaleká priehrada, ktorá je treťou najväčšou v Turecku.

JAZERO TITREYEN GOL

Nádherná veľká vodná plocha, ktorá je oblkopená prírodou. Môžete si sem prísť oddýchnuť, pretože okolo jazera sú vybudované "pláže" alebo sa môžete poprechádzať po krásnej zelenej prírode. Z mesta Side je jazero vzdialené cca 5 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Manavgat lake)

MANAVGAT WATERFALL

Neďaleko letoviska Antalya tečie rieka Manavgat, ktorá prechádza krásnou prírodou a lesom, kde vytvára menšie vodopády. Je to veľmi známe a často navštevované miesto v Turecku, kde sa nachádza aj park so záhradou. Side je vzdialené cca 9,5 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Manavgat waterfall)

KÖPRÜLÜ

Národný park, kde uvidíte najmä krásnu prírodu, vodopády, skaly a borovicové lesy. Zaujímavá je aj rieka, ktorá je sfarbená do zelenomodrej farby. Tento výlet je ako stvorený pre objavovanie krás tureckej prírody.


(Zdroj: flickr//cc/Koprulu)

MESTO SIDE

Jedno z najdôležitejších antických sídlisk Turecka. môžeme obdivovať antický amfiteáter, mohutné mestské hradby, Athenin a Apolónov chrám ai. Nádherný malebný prístav je lemovaný celou radou útulných reštaurácií, kaviarní a barov.


(Zdroj: flickr//cc/Side)

TEMPLE OF APOLLO

Milovníkov histórie a kultúry očaria starodávne ruiny známeho chrámu. Je to veľmi dobrý nápad na celodenný výlet aj s rodinou a deťmi. V blízkosti rúin sa nachádza parkovisko a niekoľko obchodíkov s občerstvením. 


(Zdroj: flickr//cc/Temple of Apollo)

GREEK AMPHITHEATER

V meste Side taktiež nájdete starobylé zrúcaniny gréckeho amfiteátra a divadla, kde ľudia kedysi tvorili umenie v podobe herectva a kultúry.


(Zdroj: flickr//cc/Greek amphitheater)

PAMUKKALE

Celodenný výlet si môžete spraviť do Pamukkale, z mesta Side je to cca 330 km. Pamukkale je najväčšia a najzaujímavejšia atrakcia v Turecku. Takzvaný "bavlnený zámok" predstavuje travertínový svah, na ktorom vyvierajú minerálne pramene, čím vznikajú usadeniny, ktoré tvoria krásne terasky a jazierka.


(Zdroj: flickr//cc/Pamukkale)

RUINY MYRA

Historická Myra sa spája s tradíciou nosenia sladkostí na Sv. Mikuláša. Biskup Mikuláš mal pochádzať práve z Myry. Môžete sa pokochať krásnym výhľadom na historické ruiny, ktoré predstavujú hrobky vytesané do skál.


(Zdroj: flickr//cc/Myra)

PERGÉ

Mestečko Pergé je plné pamiatok ako sú pozostatky divadla, brány a štadiónu. Vidieť tu môžete aj pozostatky kresťanskej baziliky a akropoly. Pergé je veľmi zaujímavým a historicky významným miestom. Mesto Pergé je od Side cca 60 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Pergé)

KALEICI

Kaleici je centrum mesta, ktoré je historicky významné. Spoznáte tu tureckú kultúru, architektúru a kuchyňu. Poprechádzať sa môžete úzkymi uličkami, navštíviť jednu z miestnych reštaurácií, či pokochať sa pamiatkami. Mesto Side je vzdialené cca 75 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Kaleici)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor.