UŽITOČNÉ INFORMÁCIE
  Nájdite si svoju dovolenku
  Vybrať kriteriá

  Záruka najnižšej ceny
  Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

  Široká ponuka zájazdov
  Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

  12 inšpiratívnych travel blogerov, ktorých musíte sledovať

   - 1
  Margaréta Koklesová
  5.12.2018

  12 inšpiratívnych travel blogerov, ktorých musíte sledovať - Obsah

  Možno by ste chceli viac cestovať, ale chýba vám odvaha, informácie či podmienky. Možno si o cestovaní radi iba čítate a o objavovaní sveta snívate. Tak či onak, týchto slovenských a českých travel blogerov jednoducho musíte spoznať!

  Tonicove cesty

  Blog: www.tonicove.sk
  Instagram: www.instagram.com/tonicove/
  Facebook: www.facebook.com/tonicletenkar/

  Aj vás rozčuľujú digitálni nomádi, ktorí pracujú z počítača na pláži a vy sa musíte potiť v kancelárii? Potom budete tento blog milovať! Tonic aka Anton je dieťa 80-tych rokov z Trnavy. Necvičí jógu pri východe Slnka na Bali, nemá dokonalý Instagramový profil a stále je klasický korporátnik s hypotékou a 20-timi dňami dovolenky do roka. Sem-tam musí čarovať, ale keď si cestovanie raz zamilujete...

  SheMakesMeTravel

  Blog: www.shemakesmetravel.com/sk/domov/
  Instagram: www.instagram.com/shemakesmetravel/
  Facebook: www.facebook.com/SheMakesMeTravel/

  Ona je novinárka, on IT-čkar. Ona cestovanie miluje, on doň vkladá vlastný humor. A ich spoločný blog budete zbožňovať! Cestujú doma i po svete, píšu o tom z pohľadu Lovera (ona) a Hejtera (on). A garantujeme vám, že tie JEHO články sú absolútne jedinečné!

  Bez Mapy

  Blog: www.bezmapy.com/
  Instagram: www.instagram.com/milan_bezmapy/
  Facebook: www.facebook.com/blogbezmapy/

  Milan v roku 2013 zistil, že klíma v kancli nie je pre neho to pravé. Založil cestovateľský blog, ktorý je dnes jeho zamestnaním na plný úväzok a zároveň aj jedným z najčítanejších blogov na Slovensku. Píše o svojich cestách i zážitkoch a jeho dobrodružná povaha sa veru nezaprie!

  instagram - Bez Mapy

  TravelHacker

  Blog: www.travelhacker.blog
  Instagram: www.instagram.com/janka_travelhacker/
  Facebook: www.facebook.com/janka.travelhacker/

  Janka dokázala svoj cestovateľský blog rozbehnúť tak dobre, že ju dnes živí. Prináša najmä rôzne vychytávky a zlepšováky ako cestovať lacnejšie a efektívnejšie. Dovolenkovala aj v destináciách, ktoré sa mnohým Slovákom zdajú finančne nedostupné. Napríklad také Maldivy si užila za cenu bežnej dovolenky v Chorvátsku!

  Instagram - Travel Hacker

  Silvia Púchovská

  Blog: www.silviapuchovska.com
  Instagram: www.instagram.com/silvia_puchovska/
  Facebook: www.facebook.com/unboxingtraveller/

  Digitálna nomádka, ktorej kanceláriou je svet. Vďaka tomu, že dokáže pracovať iba z počítača, môže cestovať a žiť kdekoľvek chce. Jej momentálnym domovom je Bali a na svojom blogu zdieľa tipy na to, ako nasledovať tú jej cestu.

  Instagram Silvia Púchovská

  Podnikání z pláže

  Blog: www.podnikanizplaze.cz/blog/
  Instagram: www.instagram.com/podnikanizplaze/
  Facebook: www.facebook.com/PodnikaniZPlaze

  Stáňa je online podnikateľka a vášnivá cestovateľka. Vďaka svojmu biznisu dokáže cestovať po svete a žiť príbeh, ktorý chce rozprávať. Bude vás inšpirovať k tomu, aby ste sa aj vy vydali za svojim snom. Bez ohľadu na to, kde na svete sa nachádza.
  A ešte jeden bonus! Stáňa cestuje aj so svojim synom Juráškom, často teda píše aj perfektné tipy o cestovaní s deťmi.

  Instagram Podnikání z pláže

  Nie je túra bez Štúra

  Blog: https://www.niejeturabezstura.sk/
  Instagram: www.instagram.com/nie_je_tura_bez_stura/
  Facebook: www.facebook.com/hoppeyrcom/

  Rado pracoval tri roky v zahraničí. Potom sa rozhodol dať výpoveď a vrátil sa na Slovensko. Aby sa z neho stal turista po vlastnej domovine. Pretože dovolenka predsa nemusí byť vždy iba o pláži a o mori. Naša krajina je častokrát oveľa zaujímavejšia, ako si myslíme.

  Instagram Nie je túra bez Štúra

  Weef

  Blog: www.weefsworld.eu
  Instagram: www.instagram.com/_weef_/
  Facebook: www.facebook.com/weefsworld/

  Veronika je mladá česká blogerka, pre ktorú je cestovanie práca na plný úväzok. Cestuje minimalisticky, s heslom Menej vecí, viac zážitkov a o svojich výletoch píše blogy plné nadupaných tipov, vďaka ktorým spoznáte miesto z úplne iného pohľadu.

  Instagram Weef

  Ľubo Jurík

  Blog: www.samsebepan.sk/blog/
  Instagram: www.facebook.com/samsebepan.sk/
  Facebook: www.instagram.com/lubojurik/

  Najznámejší slovenský digitálny nomád, ktorý svoj domov našiel v ďalekej Ázii. Ľubo tvorí perfektný blog, ktorý je plný článkov o online práci, skúsenostiach, láskach k Aziatkám i o surovom živote v ďalekej krajine, ktorý nie je vždy až taký rozprávkový, ako by sa mohol zdať.

  Instagram Lubo Jurík

  Cestujeme bez cestovky

  Blog: www.martinamagulova.sk
  Instagram: www.instagram.com/cestujemebezcestovky/
  Facebook: www.facebook.com/CestujemeBezCestovky/

  Maťka je autorkou blogu o cestovaní doma aj v zahraničí. So svojim manželom a malým synčekom Maťkom lietajú po celom svete. Píše o cestovaní s deťmi i o efektívnom cestovaní, ktoré vám ušetrí peniaze a zvládnete ho aj bez cestovky.

  Instagram Cestujeme bez cestovky

  Life is better in biking

  Blog: www.lifeisbetterinbikinis.net/
  Instagram: www.instagram.com/life_is_better_in_bikinis/
  Facebook: www.facebook.com/lifeisbetterinbikinisbyjuli/

  Julka je úžasná a kreatívna mladá žena. Momentálne žije v Sydney, kam sa presťahovala z Bali. Už ako mladučká si vytvorila firmu Gado Gado (https://www.gadogado.cz/cs/) , kde navrhuje a vyrába kabelky, peňaženky i ďalšie doplnky – a to všetko v ďalekej Ázii.

  Instagram Life is better in bikins

  TravelBible

  Blog: www.travelbible.cz
  Instagram: www.instagram.com/travelbiblecz/
  Facebook: www.facebook.com/travelbible.cz/

  Petr a Matouš sú autormi nadupaného českého blogu, ktorý je plný článkov o cestovaní po celom svete. Nájdete tam podrobné manuály do konkrétnych destinácií i tipy na čokoľvek, čo s cestovaním súvisí – ako cestovať s deťmi, kde si požičať karavan, ako z cestovania urobiť prácu na plný úväzok, kde si zabezpečiť lacné ubytovanie....

  Instagram Travel Bible

  Páči sa vám tento článok? Môžete ho zdieľať s priateľmi.

  Podobné články

  Čo si zbaliť do mobilu? Užitočné aplikácie, bez ktorých sa na dovolenke nezaobídete! Margaréta Koklesová25.8.2019Dovolenka pri mori, Užitočné dovolenkové tipyDnes už na dovolenku asi nepôjdete s papierovou mapou a slovníkom. Mnohí si už so sebou nenosia ani foťák. Všetko máme pohodlne v smartfónoch. Avšak väčšina ľudí ani netuší, s čím všetkým nám šikovné telefóny na dovolenke môžu pomôcť. Dnes existuje naozaj kvantum (bezplatných) cestovateľských aplikácií,... Najčastejšie cestovateľské podvody a turistické pasce Margaréta Koklesová20.7.2019Užitočné dovolenkové tipyTuristi sú obľúbeným objektom (nielen) pouličných zlodejov. Pohybujú sa v novom prostredí a často nie sú dostatočne oboznámení s miestnymi zvykmi a spôsobom života. A k tomu všetkému so sebou nosia kopec hotovosti. Toto všetko z dovolenkárov robí magnet na rôzne kriminálne živly. Poďme sa spolu pozrieť na to, ako sa vyvarovať najčastejším...