Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Destinácie

Všeobecné informácie

Články

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Všeobecné informácie

Zemepisná poloha
Dominikánska republika leží na východnej časti ostrova medzi Karibským morom a Atlantickým oceánom.

Členenie
Pobrežie ostrova je veľmi členité a samotný povrch je taktiež rôznorodý. Najnižšia nadmorská výška je dokonca pod úrovňou mora (-46 metrov) a najvyššia dosahuje až 3175 metrov nad morom.

Rozloha
48.734 kilometrov štvorcových.

Počet obyvateľov
8,2 miliónov obyvateľov.

Zloženie obyvateľstva
Náboženská príslušnosť: Prevažnú väčšinu obyvateľstva tvoria rímskokatolíci, zvyšok protestanti. Zloženie: Väčšinu obyvateľstva tvoria Dominikánci.

Hlavné mesto
Hlavné mesto Dominikánskej republiky je Santo Domingo.

Mena
Dominikánske peso (DOP) = 100 centavov

História
V r. 1492 pristál na ostrove Krištof Kolumbus. Tým sa stal ostrov španielskou kolóniou. Neskôr pripadol ostrov Francúzsku. Pomerne pokojné obdobie sa skončilo v r. 1822, kedy sa východná časť ostrova nasilu pripojila k Haiti. Nezávislosť získala Dominikánska republika až v r. 1844.

Turistické informácie

Víza
Nie sú potrebné. Na letiskách stačí uhradiť tzv. turistickú kartu.


Očkovanie
Prípadné očkovanie je vhodné konzultovať so svojím lekárom.


Vzdialenosť
Letecky sa možno do Dominikánskej republiky dopraviť za približne 13 hodín.


Bezpečnosť
Dominikánska republika je vyhľadávaným turistickým cieľom. Preto sa v dovolenkových strediskách prísne dbá na bezpečnosť turistov. Iná situácia je však v ostatných častiach krajiny, kde z dôvodu nízkej životnej úrovne nie je vylúčená bežná kriminalita.

Zdravotníctvo
Doporučujeme zdravotné pripoistenie. Zároveň doporučujeme konzulovať zásobu liekov so svojím lekárom.

Turistická sezóna
Pre návštevu Dominikánskej republiky je vhodný čas kedykoľvek počas roka. Avšak počas našej zimy je Dominikánska republika vyhľadávaným letoviskom, pretože priemerné teploty v januári neklesajú pod 23 stupňov C.

Obchody, banky, zmenárne
Obchodná sieť je v Dominikánskej republike pomerne slabo rozvinutá. Na nákupy je vhodné chodiť do väčších miest alebo ich možno realizovať priamo v turistickom centre. Výmenu valút doporučujeme realizovať v bankách.

Jazyk
Úradným jazykom je španielčina.

Počasie a podnebie
Na ostrove je veľmi príjemné tropické podnebie. Keďže leží v trópoch, teploty a zrážková činnosť dosahujú vyššie hodnoty (najviac daždivých dní je v máji a v októbri až v novembri). Vďaka tropickému podnebiu ovplyvnenému pasátmi teploty neklesajú ani počas zimných mesiacov. Výraznejšie zrážky zasahujú sever a severovýchod ostrova.


Zaujímavosťou je skutočnosť, že teplota vody je prakticky totožná s teplotou vzduchu.

Pamiatky a atrakcie

  • Pico Duarte - najvyššia hora s nadmorskou výškou 3175 metrov
  • Santo Domingo - Indiánske jaskyne Three Eyes, Pamätník K. Kolumba

Medzi najkrajšie letoviská patria:

  • Juan Dolio - vyhľadávané stredisko je známe svojimi potápačskými školami. Stredisko leží na krásnych pieskových plážach, ktoré kde tu lemujú skaly.
  • Boca Chica - patrí medzi najstaršie a najluxusnejšie strediská krajiny. Je vhodné pre milovníkov rušného nočného života. Stredisku sú kvalitné hotely.
  • Punta Cana - toto stredisko má nádherné pláže s bielym pieskom. Určite tu nájdete malebné scenérie s kokosovými palmami.

Mapa

Video

Dovolenka počas Veľkej noci: 6 tipov, kam vyraziť Margaréta Koklesová4.4.2019Egypt, Dominikánska rep., Dovolenka s deťmi, Dovolenka pri mori, Dovolenka v exotikeAj vy radi využívate veľkonočné sviatky na niekoľkodňový oddych? Najlacnejšie vás vyjde Egypt, Amsterdam alebo lyžovačka v Livigne, dopriať si ale môžete aj dobrodružnú Madeiru či luxusný Dubaj. Máme pre vás zoznam destinácií, z ktorých si určite vyberiete. Teplo a more za pár eur: Egypt Egypt je destinácia, ktorá má čo ponúknuť počas... Exotika v zime - prečo ju neskúsiť? Prinášame niekoľko zaujímavých tipov a užitočných rád. Margaréta Koklesová14.2.2019Kapverdské ostrovy, Maledivy, Spojené Arabské Emiráty, Thajsko, Dominikánska rep., Kuba, Maurícius, Dovolenka v exotike, Užitočné dovolenkové tipyDovolenka v exotike je veľmi vyhľadávanou formou oddychu, či relaxu, a to najmä počas zimných mesiacov. Zatiaľ, čo niektorí z nás sa na zimu a jej radovánky tešia, iní sa im snažia vyhnúť. Sú to najmä milovníci teplých krajín, pre ktorých je exotická dovolenka v zime akýmsi vyslobodením zo šedého a nie príliš...
TOP 10 All Inclusive dovolenkových rezortov a hotelov podľa Tripadvisoru Margaréta Koklesová24.11.2016Grécko, Turecko, Dominikánska rep., Mexiko, Maurícius, Dovolenka v exotikeCestovateľský server TripAdvisor každoročne vytvára rebríček najlepších dovolenkových rezortov s All inclusive. A ani rok 2016 nebol výnimkou. Čitatelia za najlepší dovolenkový rezort s All Inclusive službami označili Excellence Resorts Playa Mujeres v Mexiku. Vybrať najlepší All Inclusive dovolenkový rezort alebo hotel je veľmi náročná úloha, pretože každý...