Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Káhira Citadela - 0 Luxor - údolie kráľov - 1 Káhira - Giza - Sfinga - 2 Luxor - 3 Káhira - Giza - pyramídy - 4
Pamiatky, výlety a atrakcie v Egypte
Egypt - praktické informácie
Mapa Egypt
Egypt - fotogaléria
Last minute Egypt
First minute Egypt
 • Alexandria - Kájtbátova pevnosť z 15. storočia, Mešita Abú al Abbáse, Múzeum gréckeho a rímskeho staroveku, Múzeum krásneho umenia, Antoniove záhrady, Maják (dnes neexistujúci maják - patril medzi sedem divov sveta)
 • Oáza Síwa - pozemský raj paliem a prameňov
 • Káhira - mesto založené v 10. storočí, Egyptské múzeum, Múzeum moderného umenia, Káhirská veža, Obelisk Ramzesa II., Botanická záhrada, ZOO, Mešita Al Akmar z 12. storočia, Múzeum islamského umenia, Mešita Muhameda Alího
  • Náhorná plošina Gíza - nachádza sa neďaleko Káhiry
  • Pyramídy: Chufevova pyramída (patrí medzi sedem divov sveta), nazývaná aj Cheopsova, ďalej Chefrénova a Mykerínova pyramída
  • Sfinga - lev s ľudskou hlavou. Je 73.5 metrov dlhá a 20 m vysoká. Zaujímavosťou je, že je vytesaná z jednej obrovskej skaly.
 • Sákkara - kráľovské pohrebisko
 • Memfida - bývalé kráľovské mesto, Kolos Ramzesa II., Alabastrová sfinga
 • Dendara - Chrám bohyne Hathóry
 • Luxor - Chrám v Luxore, Kolos Ramzesa II., Obelisk
 • Karnak - Chrám v Karnaku (zdobený baraními sfingami)
 • Údolie kráľovien - Hrob Nefertari, Hrob Titi, Hrob Amón her chepešewa, Hrob Cha em Waseta a ďaľšie, Chrám kráľovny Hatšepsut
 • Edfú - Hórov chrám
 • Hurghada - raj potápačov pri Červenom mori
 • Abú Simbel - Chrám v Abú Simbel (prenesený v rokoch 1965 až 1968 na iné miesto), Malý chrám
 • Suezský prieplav - spojenie Stredozemného a Červeného mora. Dĺžka prieplavu je 195 kilometrov a šírka 365 metrov.
 • Sudd - močiar na rieke Níl je široký 320 km a dlhý 400 km. Často je pokrytý bahnom.
 • Rosettská doska - čierny čadičový kameň, na základe ktorého Champollion rozlúštil hieroglyfy (dnes je Rosettská doska vystavená v Britskom múzeu v Londýne)

Medzi najznámejšie strediská Egypta patria:

Káhira - ako veľkomesto ponúka pestrú mozaiku orientálneho života. Najväčšou výhodou Káhiry je blízkosť jedného zo 7 divov sveta - pyramíd. Pyramídy ležia na náhornej plošine v Gize, ktorá sa nachádza západne od Káhiry.

Sharm El Sheikh - je to najznámejšie dovolenkové stredisko na polostrove Sinaj. Vyniká vďaka úžasnému podmorskému životu, ktorým je Červené more všeobecne známe. Pestré koraly, ryby najrôznejších tvarov a farieb, dobré podmienky pre potápanie, to všetko ponúka stredisko Sharm El Sheikh, ktoré leží pod horou Sinaj, ktorá je známa ako Mojžišova hora. Na piesočných plážach, ktoré sú výborne udržiavané je široká ponuka vodných športov. Strediskom sa ťahá aj krásna promenáda.

Hurghada - nachádza sa na západnom pobreží Červeného mora a patrí medzi vyhľadávané strediská pre svoje piesočnaté pláže a bohatý podmorský život, ktorý je možno pozorovať prakticky z brehu. Výhodou strediska je možnosť výletov do Luxoru, Údolia kráľov a mnohých ďalších známych pamiatok.

Safaga - menšie stredisko južne od Hurghady je známe pokojným životom a vynikajúcimi podmienkami na šnorchlovanie. Vyznačuje sa peknými piesočnatými plážami.

Makadi - ide o pomerne nové stredisko s peknými plážami. Je zamerané na náročnejšiu klientelu.

El Gouna - leží severne od Hurghady. Ide o stredisko vytvorené v lagúne. Leží na malých ostrovčekoch. Hotely organizujú pre klientov cestu k plážami pri otvorenom mori malými loďkami. Doporučujeme návštevu jachtového prístavu.

Taba - sa nachádza na severe Arabského zálivu. Výhodou je blízkosť troch krajín – Izrael, Jordánsko a Saudská Arábia. Taba je vyhľadávaná pre svoje krásne pláže, zátoky a zálivy. Určite navštívte Faraónov ostrov.

Medzi obľúbené výlety počas dovolenky v Egypte patria najmä:

Výlet do Káhiry:

Väčšinou ide o celodenný zájazd do hlavného mesta Egypta. Odchod v skorých ranných hodinách, čo znamená budíček okolo druhej hodiny v noci. Raňajky pripravuje spravidla hotel formou balíčka. Po príchode do Káhiry je v programe výletu prehliadka pyramíd a Sfingy v Gíze. Nasleduje prehliadka Egyptského múzea. Po obede, ktorý je bežne v cene výletu, nasleduje návšteva Papyrus inštitútu, kde je prezerntovaná výroba papyrusu. Návrat na hotel býva až v nočných hodinách.

Výlet do Luxoru:

Výlet do Luxoru patrí medzi populárne výlety hlavne zo strediska Hurghada a Marsa Alam. Ide o celodenný výlet za viacerými pamiatkami egyptskej histórie. Odchod je zvyčajne v skorých ranných hodinách, budíček je okolo tretej hodiny v noci. Cesta vedie cez púšť a skalnaté oblasti do Nílskeho údolia. V Luxore po prechode na západný breh Nílu začína výlet v mieste nazvanom Údolie kráľov. V súčasnosti sa v tomto mieste nesmie fotografovať. Hrobky faraónov tak chránia pred bleskami fotoaparátov. Návšteva hrobiek je náročná z dôvodu vysokých teplôt vzduchu, ale aj tak patrí medzi mimoriadne zážitky. Spravidla nasleduje návšteva chrámu kráľovnej Hatšepsut. Aj toto miesto je mimoriadne horúce. Pri obidvoch pamiatkach sa po vystúpení z autobusu klienti presúvajú k pamiatke lokálnym vláčikom, aby neboli vystavení dlho priamemu slnku. Súčasťou výletu býva aj zastávka, kde možno vidieť Memnonove kolosy. Po obede, ktorý je zvyčajne v cene výletu a po preplávaní nílu malými loďkami nasleduje prehliadka chrám v Karnaku. Ide o jeden z najzaujímavejších zádušných komplexov na svete. V rámci chrámu môžu výletníci obdivovať sfingy s baraními hlavami, sochy, obrovské stĺpy, fresky, hieroglyfy s historickými výjavmi, obelisky ako i skarabea a posvätné jazierko. Súčasťou výletu je obvykle aj návšteva Papyrus inštitútu a alabastrovej dielne. Návrat z výletu býva v nočných hodinách.

Medzi ďalšie výlety patria:

Výlet do púšte
Beduínska večera
Púštne safari
Výlet na ostrov Giftun - známy výbornými podmienkami na šnorchlovanie
Výlet ponorkou
Výlet loďkou s preskleným dnom
Výket do Jeruzalemu (zo strediska Sharm El Sheikh)Výlety organizujú renomované cestovné kancelárie. Platbu za výlet je však treba uhradiť v hotovosti v egyptských librách, v USD alebo v EUR. Platobnú kartu zatiaľ predajcovia neakceptujú. Pri výletoch je treba dodržiavať pitný režim. Doporučujeme zabezpečiť si vodu v uzatvorených flašiach. Vyhýbajte sa pohosteniu v podobe nápojov (napr. čaj) od obchodníkov kvôli možným zažívacím ťažkostiam. Ak nechcete kupovať suveníry počas výletov, radšej sa vyhnite kontaktu s príliš horlivými obchodníkmi, ktorí sú pri každej pamiatke. Ak máte záujem o nákup, jednajte o cene. Väčšinou je možné dohodnúť výrazne nižšiu cenu, často aj polovičnú.