ÚVOD » Grécko » Kréta » Malia

Hotel Dessole Malia Beach
★★★★

Veľmi dobré9.0
Popis hotela
Termíny
Oblasť a mapa
Galéria
Recenzie
Výlety
Hotel Dessole Malia Beach - 1 Hotel Dessole Malia Beach - 2 Hotel Dessole Malia Beach - 3 Hotel Dessole Malia Beach - 4 +8
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.

Pláž

Hotel sa nachádza na pieskovej pláži s pozvoľným vstupom do mora. Slnečníky, ležadlá a plážové osušky zadarmo.

Centrum

Najbližšie centrum mesta Malia sa nachádza od hotela pár minút, približne 1,5 kilometra.

Bazén

Hotel ponúka svojím návštevníkom 3 bazény, hlavný bazén, ktorý je s morskou vodou a oddelenou časťou pre deti, jeden vonkajší bazén so sladkou vodou a terasou na slnenie a relaxačný bazén.

Od letiska

Najbližšie letisko je v meste Heraklion vzdialené približne 32 kilometrov.

Poloha

Hotel je situovaný priamo na pláži, v tesnej blízkosti s nákupnými možnosťami a ktorý je obklopený udržiavanou záhradou.

Internet

Wifi zadarmo v celom areáli hotelového komplexu

O hoteli

Hotelový komplex, ktorý patrí do prestížnej hotelovej siete Dessole. Hotel, ktorý pozostáva z hlavnej budovy a vedľajších budov. Svojou polohou priamo na pláži a obklopenou zeleňou je vhodný na športové aktivity a oddych. Obľúbený hotel pre všetky vekové kategórie, no najmä pre rodiny s deťmi, pre ktoré hotel ponúka bohatý program.

Ubytovanie

Hotel disponuje moderne zariadenými izbami s možnosťou jednej alebo dvoch prísteliek. Izby sú vybavené klimatizáciou, telefónom, SAT TV, minibarom, vlastnou kúpeľňou, trezorom, balkónom alebo terasou. Izby s bočným výhľadom more sú za príplatok.

Stravovanie

Stravovanie vo forme All inclusive. Program All Inclusive zahŕňa raňajky, obedy, večere vo forme bufetových stolov, kávu, čaj, zmrzlinu, počas dňa ľahké občerstvenie, miestne nealkoholické a alkoholické nápoje v neobmedzenom množstve. Čas a miesto čerpania je určené hotelom. Hotel požaduje pri večeri formálne oblečenie. 

Služby

Hotel ponúka svojím návštevníkom bohatý animačný program, stolný tenis, plážový volejbal, squash, minigolf a vodnú gymnastiku. Za poplatok môžete využiť služby Wellness centra, biliard, tenisový kurt, športové aktivity na pláži, importované nápoje alebo lekárske služby. 

Nákupné možnosti

Pár minút pešou chôdzou sa od hotela nachádza centrum mestečka Malia, kde je množstvo obchodov, reštaurácií a barov. 

Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.

O destinácii

Pobrežie Kréty je na severe obmývané Krétskym morom a na juhu Líbyjským morom a je na niektorých miestach skalnaté a na iných zasa ploché s nádhernými nekonečnými plážami. Kréta je veľmi rozmanitý ostrov s krásnymi zelenými údoliami a úrodnými poľami, nádherným pobrežím, vysokými pohoriami, no aj vyprahnutými miestami pripomínajúcimi púšť. Na Kréte sú tri horské masívy - na západe pohorie Lefka Ori s vrcholom Páchnes (2453 mnm ,  v strednej časti ostrova pohorie Idi Oros s vrcholom Psiloritis (2456 mnm) a  na východe  pohorie Dikti s vrcholom Dikti ( 2148 mnm). Medzi pohoriami sa rozprestierajú úrodné roviny a náhorné plošiny Messará, Omalos, Lasithi. Severná časť Kréty je vhodná pre všetkých, ktorí majú radi ruch a zábavu a je tu koncentrovaná väčšina hotelov. V južnej časti Kréty s nádherným pohorím sa nachádza len niekoľko menších turistických letovísk a je tu aj oveľa pokojnejšie. Východ ostrova je z veľkej časti vyprahnutý, bez zelene a taktiež bez turistov. Na druhej strane však práve tu môžeme spoznať to pravé, tradičné Grécko, tú pravú Krétu a život miestnych obyvateľov. Nachádzajú sa tu tradičné dedinky s bielymi domčekmi a niekoľko kláštorov. Smerom na juhovýchod sa ležia letoviská ako Ierapetra, Agia fotím, Ferma či Makris Gialos.  Na východe Kréty sa dokonca nachádza najsuchšie miesto ostrova Xerokambos. Za návštevu stoja kaňony Hohlakias a Údolia mŕtvych.
Naopak západ ostrova prekypuje zeleňou a je najvlhkejšou oblasťou Kréty., ale ani tu nie je nejako výrazne rozvinutý  turistický ruch. Nájdeme tu krásne pláže Elafonisi a Falassarna. Hlavným mestom ostrova Kréta je mesto Heraklion, ktoré leží na jej severnom pobreží  História ostrova Kréta je veľmi dlhá a bohatá a siaha až do 7.tisíciletia p. n. l.,  a vďaka svojej dlhej histórii tu nájdeme historické pamiatky pripomínajúce minulosť takmer na každom kroku, z tých najväčších  sú to pozostatky 4 minojských palácov – Knossos (jedná sa o najväčšie archeologické nálezisko doby bronzovej s najväčším Minojským a vďaka rekonštrukcii aj najzachovalejší palácom), Festos (palác je najznámejšou pamiatkou na ostrove), Malia a Kato Zakros, alebo významná archeologická náleziská Gortys (hlavné mesto rímskej provincie Kréty, je tu najstarší európsky kódex zákonov a dodnes tu stoja ruiny z dórskych, rímskych a byzantských čias , ďalej amfiteáter a bazilika Sv. Tita), Ag. Deka, Matala, Gournia. Okrem archeologických pamiatok a nálezísk, ktorých je na Kréte neuveriteľný počet, tu nájdeme aj rad zaujímavých kláštorov: Chrisoskalitissa, Ag. Triada, Preveli, Moni Toplou.

Zemepisná poloha
Kréta, najväčší (12 - 57 km široký, 260 km dlhý tiahnuci sa od západu k východu) grécky ostrov a piaty najväčší ostrov v Stredozemnom mori, leží na juhu Grécka cca 1000 km od Peloponézu.

Rozloha
8 200 štvorcových kilometrov.

Počet obyvateľov
750 000 obyvateľov.

Hlavné mesto
Iraklion (Herakleion).

Mena
Eur (euro).

História
Prvými obyvateľmi Kréty boli nepochybne veľmi šikovní ľudia, ktorí boli známi svojou výrobou keramiky. Bolo to približne v roku 6000 p.n.l. Neskôr okolo roku 2000 p.n.l. na sa Kréte začali stavať budovy a paláce. Túto veľmi rozšírenú stavebnú činnosť na Kréte zničil všk výbuch sopky na susednom ostrove Santorini. Vyvolané zemetrasenie prinieslo pre Krétu veľmi zlé obdobie, kedy sa na ostrove vystriedali kultúry, vlády i národy. Prvým národom boli Dórovia, neskôr Rimania a Arabi. V prvom tisícročí sa zlé obdobie Kréty skončilo a začala prosperovať. Okolo roku 1204 sa stalo to, že sa Kréta dostala pod nadvládu a to pod Benátky, neskôr Krétu dobili Turci a až okolo roku 1906 sa Kréta dostala pod Grécko.

Vzdialenosť od letiska

Na ostrove sú dve medzinárodné letiská – Heraklion a Chania. 

Čas transferu z letiska do stredísk závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

2 061 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Heraklion: 2:05 hod.
Košice - Heraklion: 2:00 hod.
Poprad - Heraklion: 2:05 hod.
Sliač - Heraklion: 2:05 hod.
Viedeň - Heraklion: 2:05 hod.

Bratislava - Chania: 2:00 hod.
Košice - Chania: 2:00 hod.
Poprad - Chania: 2:05 hod.
Sliač - Chania: 2:00 hod.
Viedeň - Chania: 2:00 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá približne 28 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

Počas celého roka je na Kréte príjemné počasie. V januári a februári sa teploty pohybujú okolo 15°C a v marci 16°C. V apríli teploty vystúpia na letných 20°C, v máji na 23°C a v júni až na 27°C. V júli a auguste sa teploty ustália na 28°C. Teploty v septembri postupne klesnú na 26°C a v októbri na 23°C. Pre november sú typické teploty 19°C a pre december 16°C.

Pláž

Pobrežie Kréty je na severe obmývané Krétskym morom a na juhu Líbyjským morom a je na niektorých miestach skalnaté (južné pobrežie) a na iných zasa ploché s nádhernými nekonečnými piesočnatými plážami (severné pobrežie). Mnohé pláže patria medzi najkrajšie pláže Grécka a pravidelne sú oceňované modrou vlajkou Európskej únie.

Elafonissi

Severozápadne od mesta Chania sa nachádza ostrovček, ktorý je s Krétou spojený malým útesom. Tunajšia pláž patrí k najkrajším na ostrove. Nenachádza sa tu veľa hotelov, ale sú tu možnosti občerstviť sa.


(Zdroj: flickr//cc/Elafonissi)

Balos

Pláž Balos je pokrytá jemným bielym pieskom. S krištáľovo čistou vodou mora patrí k nakvalitnejším v celom Grécku. Malebná zátoka pripomína Karibik.  Z tejto zátoky je vidieť na ostrov Gramvousa.


(Zdroj: flickr//cc/Balos)

Falassarna

Na tejto pláži je piesok zlatistý, jemný a voda čistá, tyrkysová. Patrí medzi najčistejšie pláže v Grécku. Počas silných vetrov je kúpanie rizikové no milovníci windsurfingu si kvalitné podmienky pochvaľujú. Táto pláž je vhodná aj na oddych.


(Zdroj: flickr//cc/Falassarna)

Vai

Táto pláž je lemovaná palmovým hájom. Pláž býva preplnená a skutočnú krásu si užijete mimo sezóny.


(Zdroj: flickr//cc/Vai)

Istro

Pláž so svetlým pieskom a priezračnou vodou je len 12 km od mestečka Agios Nikolaos. Atmosféru tejto pláže dotvárajú zeleňou porastené svahy.


(Zdroj: flickr//cc/Agios Nikolaos Beach)

Preveli

Táto pláž patrí medzi tie menšie. Pláž je populárna vďaka bujnej vegetácii s palmami, modrozelenou čistou vodou a svetlým pieskom.


(Zdroj: flickr//cc/Preveli)

Rodakino

Pokojné miesto, kde si oddýchnete a ktoré je takmer nedotknuté turizmom. Nenájdete tu žiadne atrakcie alebo stánky s občerstvením.

Matala

Na približne 300 metrovej pláži si môžte prenajať ležadlá a slnečníky. Atmosféru tu dotvárajú aj úžasné útesy s jaskyňami.


(Zdroj: flickr//cc/Matala)

Tymbaki

Táto pláž je vhodná pre milovníkov vodných športov, ale aj ny oddych a kúpanie.

Plakias

Táto pláž patrí medzi najväčšie na ostrove. Na východnej strane má vyhradenú časť pre nudistov.


(Zdroj: flickr//cc/Plakias)

Georgioupolis

Pláž poskytuje bohaté služby i vodné športy. Pláž majú radi nie len turisti, ale aj miestni obyvatelia. Samozrejme tu nechýbajú taverny.


(Zdroj: flickr//cc/Chania Beach)

Frangokastello

Dno je skalnaté a voda priehľadná. Pláž je vhodná pre milovníkov podmorského sveta.


(Zdroj: flickr//cc/Frangokastello Beach)

Viac pláží nájdete na TripAdvisor.

More

More na Kréte je veľmi čisté a teplé.

Teplota mora

Január - 17°C, Február - 16°C, Marec - 16°C, Apríl - 16°C, Máj - 19°C, Jún - 22°C, Júl - 25°C, August - 26°C, September - 25°C, Október - 23°C, November - 21°C, December - 18°C.

Deti

S deťmi je možné ísť na exkurzie po pamiatkach a spoznať tak históriu a kultúru Kréty. Nachádza sa tam aj niekoľko vodných parkov, napr. Acquaplus, Aqua Park Star Beach alebo Water Park Limnoupolis. Taktiež môžte navštíviť akvárium na Krétskom mori v Heraklione.

Šport

More okolo ostrova je plné rýb a zaujímavých vodných živočíchov vhodné k potápaniu a šnorchlovaniu.

Výlety

Zábava

Severná časť Kréty je vhodná pre všetkých, ktorí majú radi ruch a zábavu a je tu koncentrovaná väčšina hotelov. Spoločenská zábava je tu v podstate neobmedzená a  jedno letovisko strieda druhé. Medzi najznámejšie letoviská patria Agios Nikolaos, Chania, Elounda, Hernonissos, Stalida, Bali, Panormos, Rethymno a hlavné mesto Heraklion. V južnej časti Kréty s nádherným pohorím sa nachádza len niekoľko menších turistických letovísk a je tu aj oveľa pokojnejšie. Medzi známe strediska patria Paleochora, Sougia a Plakias.

Mapa

Video

9
Ubytovanie
10
Stravovanie
7.5
Personál
10
Čistota
10
Okolie
10
Poloha
10
Pomer cena/kvalita
10
9
Hodnotenie od zákazníka: 12.4. 2018 o 11:02
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.pl
Plusy: Celkom veľký a dobre udržiavaný hotel obklopený záhradami a vegetáciou. Máli sme izbu so zariadením typu Gierek, ale bolo to skvelé. Ideálne umiestnenie pri mori. Jednoduchý prístup do mesta Heraklion, a to aj mestským autobusom. Bezpečnosť a organizácia v hoteli bez reklamácie, dobré jedlo. Bohužiaľ, pláž je veľmi úzka, ale len 300 metrov doprava a môžete si vychutnať zlatý piesok. Samotné mesto Malia je zábavné centrum plné mladých Anglických párty, ale v hoteli nepočuť zhon a hluk.
zobraziť viac
7
Hodnotenie od zákazníka: 12.4. 2018 o 11:00
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.cz
Plusy: Na Kréte sme boli prvýkrát. Je to naozaj moc pekný ostrov. Malia, v ktorej sa nachádzal náš hotel v nádhernej záhrade, je preslávená divokými nočnými barmi a diskotékami, raj štvorkoliek, mopedov a samozrejme alkoholu. Hotel je situovaný pri piesočnatej pláži. Izby sú na hotel so 4 * malé, ale upratané a v chladničke ako bonus fľašu vody každý deň. Športovci si prídu na svoje, animátori stále vymýšľajú hry alebo sú tam aj kurty, mini golf, hrá sa vodné polo, zumba, joga, ... Jedlo je kvalitné a dostatok. Vždy nájdete aj mimo hlavných jedál niečo na zahryznutie (pizza vytiahnutá z pece bola naozaj skvelá, toasty, zmrzlina, sladké zákusky). Veľkou slabinou hotela je pláž. Tá je dosť úzka a lehátka so slnečníkmi sú nepostačujúce, ale nestalo sa nám, že by nebolo kam hlavu zložiť. Vždy sa našlo miesto bud' na pláži alebo pri bazéne.
zobraziť viac
10
Hodnotenie od zákazníka: 12.4. 2018 o 10:54
Navštívené v termíne:
Nadpis: Recenzia z Tripadvisor.cz
Plusy: Hotel s vynikajúcimi službami. Za celý pobyt sme nenašli jedinú chybičku. Izby denne upratané. Mali sme výhľad na more. Nádherná záhrada okolo apartmánov. Bazény čisté, s morskou vodou aj jakuzi, sladká voda bola v zadnej časti hotela. Pláž sa snažili čistiť každý deň, ale bohužiaľ počasie im neprialo. Pri hoteli pri vstupe do vodu sem tam kamene, ale je tu miesto, kde sa dá krásne do vody vstúpiť. Voda priezračne čistá. Po pravej strane hneď od hotela iná pláž, nádherná, vstup do vody perfektný. Stravovanie, tam nie je čo vytknúť, jedlo naozaj po celý deň a úplne fantastické. Bohatý výber všetkého. Personál priateľský, animátori skôr Taliani a Rusi. Pre deti česká animátorka. Počasie sme mali perfektné. Fúkalo len 1 deň a boli vlny, inak pohodička. Pri hoteli nájdete pod vodou pri šnorchlovaní veľa rôznych rýb, stojí to za to. Veľmi sme boli spokojní. Opäť sa sem vrátime.
zobraziť viac
10
Hodnotenie od zákazníka: Štefánia S. 11.9. 2017 o 22:05
Navštívené v termíne: 30.08. 2017 - 09.09. 2017
Plusy: Na zájazde v Hoteli Dessole Malia Beach na Kréte sme sa mali výborne. Príchod aj odchod bol vyriešený veľmi dobre. Hneď po prílete sme boli ubytovaní a mohli sme ísť na večeru a k moru prípadne k bazénom. Odchod bol načasovaný perfektne. Izbu sme mali opustiť do 12,00 hod. a vtedy sme aj odchádzali na letisko. Izba bola perfektná so samostatne nastavovacou klímou, zadarmo bol k dispozícii aj trezor na odloženie dokladov a hotovosti. Bol tam aj balkón so stolíkom, stoličkami a sušiakom. V izbe bola aj chladnička. Celý komplex bol zasadený do prekrásne udržiavanej - čistej záhrady aj s fontánou, bazénami so sladkou a slanou vodou na oboch koncoch záhrady. Bol tam amfiteáter, mini golfové ihrisko, volejbalové ihrisko s tenisovými kurtami. Tiež bola k dispozícii posilňovňa. Strava bola vynikajúca, veľa druhov mäsa na rôzne spôsoby, veľké množstvo ovocia vopred narezané a chladené. Každý deň špagety pre milovníkov talianskej kuchyne aj rôzne iné cestoviny. Na raňajky, obed a večeru ste mali na výber tri druhy vína, pivo a neskutočné množstvo nápojov. Proste výborná a pestrá strava aj po celý deň. Pri sladkovodnom bazéne ponúkali od 11,00 - 16,00 pizzu, koláčiky, bagetky, ovocie a bol tam aj bar. Pri bazénoch so slanou vodu bol hneď bar a taverne, kde sa ale muselo obliecť a aj tam bolo občerstvenie. Personál bol veľmi milí a ústretoví. Čistota bolo všade. Nákupné možnosti boli hneď za hotelom, vodné športy pri hoteli. Pláž bola piesková Vrelo doporučujem každému. Značka je vynikajúca.
zobraziť viac
9
Hodnotenie od zákazníka: Lukáš 24.6. 2016 o 20:17
Navštívené v termíne: 15.06. 2016 - 22.06. 2016
zobraziť viac

Knossos

Knossos je miesto, ktoré ukrýva vzácne pamiatky a nachádza sa asi 5 kilometrov od hlavného mesta Heraklionu. Asi najvzácnejšou pamiatkou je Knóssky palác, kde kedysi sídlil kráľ Mino. Pri paláci sa rozprestieral aj bájny labyrint, ktorý bol zničený zemetrasením, no britskí archeológovia sa oň postarali a obnovili ho.


(Zdroj: flickr//cc/Knossos)

Juh ostrova

Veľmi zaujímavý je juh ostrova, kde spoznáte ďalšie pamiatky Kréty. Na juhu ostrova môžete vidieť palác Phaistos, Messerskú nížinu, nálezisko Gortys, dedinku Matala a krásne malé zátoky a prírodu.


 (Zdroj: flickr//cc/Crete)

Roklina Samaria

Na západe ostrova sa nachádza krásna roklina Samaria. Roklina je od hlavného mesta vzdialená približne 180 km.Táto oblasť je prehlásená za národný park - Národný park Samaria. Roklina sa rozprestiera popri Bielych horách s dĺžkou 18 kilometrov.


(Zdroj: flickr//cc/Samaria)

Ideo Andro

Vo vzdialenosti 60-70 kilometrov od mesta Heraklion sa nachádza jaskyňa Ideo Andro. Názov má po pohorí Ida. Táto jaskyňa je spojená s legendou, ktorá hovorí, že sa tu narodil najväčší z bohov - Zeus.


(Zdroj: flickr//cc/Ida cave)

Jazero Kournas

Smerom na juhozápad (25 km) od mesta Rethymno sa rozprestiera jazero Kournas. Aj keď jazero nie je prispôsobené na kúpanie a nemá upravené brehy, tak ľudia sa v ňom často kúpu. V okolí jazera nájdete aj malé taverny, kaviarne a taktiež je tu možnosť niekoľkých druhov vodných športov.


(Zdroj: flickr//cc/Kournas)

Ostrov Chrisi

Výlet na ostrov Chrisi, ktorý je vzdialený od Kréty asi 15 kilometrov, sa začína cestou k Líbyjskému moru, pokračuje k mestu Lerapetra a končí sa plavbou na ostrov. Ostrov Chrisi nie je obývaný a ponúka neopísateľnú atmosféru, ktorú môžete zažiť pri plážach s bielym pieskom a tyrkysovým morom.


(Zdroj: flickr//cc/Chrisi)

Ostrov Spinalonga

Plavba na ostrov Spinalonga začína na severovýchodnom pobreží v mestečku Elounda. Táto benátska pevnosť nebola nikdy dobitá. V minulosti ostrov a pevnosť slúžili ako liečebňa pre malomocných pacientov. Dnes sú priestory tejto liečebne dostupné aj pre verejnosť.


(Zdroj:flickr//cc/Spinalonga)

Vodný park

V blízkosti hlavného mesta v meste Anopolis sa nachádza park Water City. V parku sa zabavia nie len deti, ale aj dospelí. Park ponúka množstvo atrakcií, či už vodných alebo adrenalínových.

Akvárium

Nádherné akvárium môžete navštíviť, ak sa vydáte približne 15 km východne od hlavného mesta Heraklion.Toto jedinečné akvárium je komplex, ktorý vznikol najmä kvôli výskumom, kvôli vzdelávaniu a kvôli rekreácii. V akváriu sa celkovo nachádza približne 250 druhov živočíchov.


(Zdroj: flickr//cc/Cretaquarium)

Podmorský svet

Na ostrove sa nachádzajú miesta, ktoré majú ideálne podmienky pre šnorchlovanie, potápanie a poznávanie podmorského sveta. Najznámejšou oblasťou pre milovníkov potápania je Gramvousa v západnej časti ostrova.


(Zdroj: flickr//cc/Gramvousa)

Krétsky večer

Dovolenkový večer si môžete užiť aj pri tradičnej hudbe, tradičnom tanci a tradičnom jedle krétskych obyvateľov. Krétsky večer sa organizuje v niektorej z krásnych malých dedín ostrova, kde je ochutnávka vín a miesnych špecialít.


(Zdroj: flickr//cc/Crete night)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor alebo na Turistickom sprievodcovi Google.