ÚVOD » Grécko » Chalkidiki

Hotel Village Mare
★★★★

Popis hotela
Termíny
Galéria
Výlety
Hotel Village Mare - 1
* Toto je iba základný neoficiálny popis hotela, detailný popis zájazdu nájdete v konkrétnom termíne, ako Popis zájazdu.
Zariadenie momentálne nemá žiadne termíny v ponuke.

V Chalkidikách máte množstvo príležitostí na výlety. Môžete spoznať okolitú prírodu, kultúrne pamiatky a dozvedieť sa niečo z gréckej histórie.

Thessaloniki

Mesto, ktoré je po Aténach druhé najväčšie v Grécku má najväčší veľmi významný prístav. Thessaloniki sa rozprestierajú na celom severe Chalkidík. Mesto je známe tým, že odtiaľ pochádzajú bratia Konštantín a Metód. Súčasne mesto (Solún) je mesto plné života s bohatou kultúrou a veľkým množstvom historických pamiatok. Mesto Solún je od hlavného mesta Polygyros vzdialené cca 80 km. Medzi najvýznamnejšie pamiatky patria mestské hradby s panoramatickou vyhliadkou na celé mesto, Bazilika Sv. Dimitria - patróna mesta, Biela veža, kostol Agios Dimitrios, najväčší kostol v krajine. Za pekného počasia je možné z mesta vidieť aj horu Olymp.


(Zdroj: flickr//cc/Thessaloniki)

Athos 

Athos je polostrov vo východnej časti Chalkidík, ktorý môžete spoznať na celodennom výlete loďkou. Athos je typický tým, že je na ňom vybudovaná "mníšska republika", pretože sa na ňom nachádza 20 kláštorov.


(Zdroj: flickr//cc/Athos)

Toroneos

Takisto ako na Athos aj na Toreneos sa môžete dostať loďkou. Na Toroneos sa dostanete plavbou cez rôzne krásne zátoky. Tento polostrov sa nazýva aj korytnačím ostrovom. Od hlavného mesta Polygyros je mesto Toroneos vzdialené cca 40 km. 

Polygyros

Hlavné mesto strediska Chalkidiki je Polygyros, ktoré má tvar amfiteátru a stojí na náhornej plošine. Polygyros sa nachádza takmer v strede celých Chalkidík. Pri návšteve tohto mesta môžete spoznať grécku kultúru ale aj architektúru alebo môžete v ňom navštíviť archeologické múzeum.


(Zdroj: flickr//cc/Polygyros)

Olynthos

Na tomto mieste nájdete pozostatky antického mesta Olynthos, ktoré bolo osídlené už v období neolitu. Pri starobylom mestečku sa nachádza aj rieka Olythos. Celý tento komplex sa nachádza v západnej časti Chalkidík. Hlavné mesto Polygyros je vzdialené cca 17 km.


(Zdroj: flickr//cc/Olynthos)

Sithonia

Sithonia je polostrov v strede Chalkidík. Na Sithonii sa môžete pokochať aj krásnou prírodou a takou ukážkou je prírodná scenéria Sithonia. Uvidíte nie len krásnu prírodu, rastliny a vtáky ale aj najkrajšie grécke pláže. Z hlavného mesta je to cca 83 km.


(Zdroj: flickr//cc/Sithonia)

Petralona

Jaskyňa Petralona je veľmi známou jaskyňou v tejto oblasti, kde sa našla lebka pravekého človeka a kde sa začal archeologický prieskum. Jaskyňu nájdete pri dedinke Patralona, ktorá sa nachádza v západnej časti Chalkidík. Hlavné mesto Polygyros je vzdialené cca 50 km.


(Zdroj: flickr//cc/Petralona)

Waterland

Waterland je jeden z najväčších aquaparkov v Európe. Obsahuje vodný aj zábavný park, ktorý sa nachádza asi 8 km od Thessaloniki s množstvom šmykľaviek so sladkovodnými bazénmi, bazénom s vlnami a mnohými ďalšími atrakciami.

Grécky večer 

Večer na dovolenke si môžete užiť aj spoznávaním gréckej kultúry. Pravidelne sa organizuje folklórny večer plný najznámejších gréckych tancov a hudby s hromadou jedla a pitia.

Sarti

Malá dedinka, ktorá bola pôvodne iba rybárskou dedinkou je dnes veľmi známym a často navštevovaným letoviskom. Má krásne piesočnaté pláže, priezračné a čisté more a taktiež zátoky. Turistov láka aj vďaka krásnej prírode. Dedinka sa rozprestiera na východe polostrova Sithonia. Sarti je od hlavného mesta Polygyros vzdialené cca 85 km.


(Zdroj: flickr//cc/Sarti)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor alebo na Turistickom sprievodcovi Google.