Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Amsterdam - Kanál - 0 Amsterdam - Výletné lode - 1 Amsterdam - Kráľovský palác - 2
Holandsko - praktické informácie
Amsterdam - sprievodca mestom
Holandsko - fotogaléria
Last minute Holandsko
First minute Holandsko

Amsterdam leží v západnej časti Holandska na 90 ostrovoch. Mesto je popretkávané kanálmi, ktoré sú križované rozmanitými mostami. Za povšimnutie stojí skutočnosť, že mesto leží na delte rieky Amstel, pod úrovňou mora. Vďaka tomu, že leží takmer na brehu Severného mora, má výhodné spojenie s okolitými krajinami: Belgickom, Veľkou Britániou, Francúzskom, Nemeckom a Dánskom.

Doprava

Do Amsterdamu: Výhodné dopravné spojenie vlakom, autobusom, autom, lietadlom. Z Viedne do Amsterdamu je denné letecké spojenie. Vďaka prístupu k moru má široké dopravné možnosti aj loďou.
Ďaľšou možnosťou je doprava autobusom. Aj v Amsterdame majú turisti možnosť využívať služby liniek Eurolines. Táto sieť je rozšírená po celej Európe a poskytuje výhodné dopravné spojenia.


V Amsterdame: Dopravná špička má v Amsterdame trochu inú príchuť. Dôvodom odlišností v mestskej doprave je množstvo kanálov, ktoré odľahčujú inak uponáhľaný život.


Doporučujeme okružnú plavbu spojenú s návštevou múzeí. Obľúbeným dopravným prostriedkom je bicykel. Amsterdam patrí k mestám, ktoré sa oplatí prejsť peši. Odmenou za takýto spôsob spoznávania mesta bude nepochybne očarenie a príjemné spomienky.

Pamiatky a atrakcie Amsterdamu

Radnica
Budova Radnice v sebe skrýva aj hudobné divadlo. Tradične sa tu konajú baletné a operné predstavenia.


Hlavné nádražie
Budova Hlavného nádražia patrí medzi elegantné stavby Amsterdamu. Mnohí návštevníci ani netušia, že Hlavné nádražie stojí na troch ostrovoch.


Kráľovský palác         
Kráľovský palác je vystavaný v klasicistickom štýle. Jeho základy boli položené v 17. storočí.


Oostindisch Huis         
Oude Hoogstraat 24, 1012 CE Amsterdam Sídlo Východoindickej spoločnosti od r. 1605. Honosná budova obchodnej spoločnosti bola vybudovaná v renesančnom štýle.


Nový kostol         
Nový kostol pochádza z 15. storočia. Turisti tu môžu obdivovať náhrobok slávneho admirála, národného hrdinu Michiela de Ruyter. Zomrel pri námornej bitke v r. 1676 pri Sicílii.


Starý kostol         
V Starom kostole dodnes funguje zvonkohra.

Múzeá a galérie Amsterdamu

Van-Gogh-Museum
Paulus Potterstraat 7, 1070 AJ Amsterdam Ak ste milovníkmi umenia, tak rozhodne nemôžete obísť múzeum slávneho maliara Van Gogha. Práve v Amsterdame sa nachádza najobsiahlejšia zbierka jeho diel. Okrem obrazov Van Gogha tu nájdete diela Clauda Moneta, Paula Gauguina a mnohých ďalších.


Rijksmuseum
Stadhouderskade 42, 1071 ZD Amsterdam Perla medzi umeleckými múzeami. Nádherné zbierky malieb, sôch a umeleckých predmetov sú predmetom záujmu tisícov návštevníkov. Silným lákadlom je známy Rembrandtov obraz Nočná hliadka.


Židovské historické múzeum
Židovské múzeum v Amsterdame patrí medzi jedno z najznámejších múzeí svojho druhu. Sídli v priestoroch štyroch synagóg.


Múzeum van Loon
Keizersgracht 672, 1017 ET Amsterdam Múzeum sa venuje zobrazeniu paláca spolu s jeho záhradou na grachte. Väčšina interiérových doplnkov pochádza z obchodných ciest po ďalekých kolóniach. Múzeum má meno po jednej z najvplyvnejších rodín Amsterdamu.


Múzeum moreplavby
Krásne modely lodí, mapy, navigačné prístroje a mnoho zaujímavostí súvisiacich s morom môžu návštevníci obdivovať v múzeu, ktoré leží v Oosterdoku, v tesnej blízkosti centra mesta.


Mestské múzeum
Moderné umenie má svoje sídlo v Mestskom múzeu. Medzi exponátmi možno vidieť diela Pabla Picassa, V. Kandinskij, M. Chagalla a H. Matissa.

Nákupy

Väčšina obchodov je otvorená od 8:00 10:00 hod. až do večera. V Amsterdame sa dá dobre nakúpiť v butikoch, v špecializovaných predajniach alebo vo veľkých obchodných domoch (Metz), ktoré sa nachádzajú aj v okrajových častiach. Tie ponúkajú možnosť nákupu do neskorých večerných hodín a pohodlný nákup počas soboty i nedele. Medzi turistické atrakcie patria trhy ako: Bloemenmarkt (Kvetinový trh) a Albert Cuypmarkt (Ovocný a zeleninový trh). Atrakciou každého piatku v lete je prehliadka syrových bochníkov, ktoré sa tradične vážia na Alkmaare.

Ubytovanie v Amsterdame

Amsterdam prichýli turistu každého druhu. V meste sú lacné ubytovne, štandardné hotely i veľmi luxusné hotely. Mnohé hotely majú nádherné výhľady na grachty (kanály s osvetlenými domami a zvláštnymi mostami).

Reštaurácie

Amsterdam je úžasné mesto na strávenie voľného času v príjemných kaviarničkách, baroch, reštauráciach alebo v pivárničkách. Mnohé z nich žijú nielen počas dňa, ale aj v noci. Práve nočný život je Amsterdamu vlastný.

Mena

EUR - Euro

Čas

Rovnaký ako na Slovensku.

Telefónne čísla

Telefónna predvoľba: Amsterdam 0031/20

Zaujímavé informácie

Úrad pre cudzinecký ruch sa nachádza pri Hlavnom nádraží. Okrem letáčikov a máp ponúka tzv. Amsterdam-Pas, ktorý držiteľovi zabezpečuje rôzne zľavy. Podobná karta existuje na zľavy do múzeí.

Elektrické napätie: 220 V

Mapa

Video