Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Destinácie

Všeobecné informácie

Výlety

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
 - 0  - 1  - 2  - 3  - 4

O destinácii

Andalúzia je oblasť na juhu Španielska, ktorá patrí k najzaujímavejším častiam krajiny vďaka známym mestám, ako Sevilla, Granada a Malaga. Tieto starobylé mestečká Vám ponúknu spoznať španielsku kultúru a historické pamiatky. Andalúzia je tiež známa najmä španielskymi festivalmi, hudbou, býčími zápasmi, flamencom a rušným nočným životom.  Flamenco – španielsky hudobný a tanečný žáner je unikátom tejto oblasti a preto bol v roku 2010 zapísaný do svetového nehmotného dedičstva UNESCO. Najnavštevovanejšie a najkrajšie sú pobrežia Costa del Sol – „Pobrežie slnka“ a Costa de la Luz – „Pobrežie Atlantického oceánu“, kde nájdete množstvo hotelov, hotelových rezortov a krásnych pláží. Dovolenku v Andalúzii si môže vychutnať, či už rodina s deťmi, mladí ľudia, ktorí majú radi nočný život a tanec, ale aj starší a tí, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru. 

Vzdialenosť od letiska

Letisko v Malage je vzdialené približne 132 km. Transfer z letiska trvá pribline 1 hodinu 30 minút.
Letisko v Sevilli je vzdialené približne 118 km. Transfer z letiska trvá približne 1 hodinu 15 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

2 787 km.

Dĺžka letu

Dĺžka letu z Bratislavy do niektorého z medzinárodných letísk v Andalúzii trvá približne 3 hodiny.
Bratislava - Malaga: 3:15 hod.
Košice - Malaga: 3:20 hod.
Poprad - Malaga: 3:15 hod.
Sliač - Malaga: 3:05 hod.
Viedeň - Malaga: 2:50 hod.

Bratislava - Sevilla: 3:00 hod.
Košice - Sevilla: 3:20 hod.
Poprad - Sevilla: 3:15 hod.
Sliač - Sevilla: 3:10 hod.
Viedeň - Sevilla: 2:55 hod.

Dĺžka letov z jednotlivých letísk je len približáé a informatívna.

Dĺžka trasy

Trasa autom alebo autobusom z Bratislavy trvá približne 25 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená. 

Počasie

Počasie v Andalúzii sa od novembra do apríla pohybuje okolo 12 – 17°C cez deň, v noci okolo 5 – 8°C. Od mája do októbra sú v Andalúzii veľmi príjemné teploty, a to od 22 – 32°C cez deň a v noci okolo 16°C.

Pláž

Všetky turistické strediská Andalúzie sú lemované krásnymi a čistými piesočnatými plážami s pozvoľným vstupom do mora. Nájdete tu aj tiché pláže na odpočinok, ale aj rušné pláže s hudbou pre mladých. 

Costa del Sol

Letovisko, ktoré sa nazýva „Slnečným pobrežím“ má jednu z najkrajších pláži južnej časti Andalúzie. Od nej sa tiahne hustá sieť stredísk cestovného ruchu.  Táto pláž sa vyznačuje kľudom a pokojom, je vhodná na oddych, relax a hlavne vhodná pre rodiny s deťmi.


(Zdroj: flickr//cc/Costa del Sol)

Costa Almeria

Pláž v tejto krásnej oblasti je obklopená nedotknutou prírodou s nádychom vidieka. Je často vyhľadávaná vďaka najzaujímavejšiemu pobrežiu, ktoré je bezpečné a pokojné. Túto pláž odporúčame takisto pre rodiny s deťmi.


(Zdroj: flickr//cc/Costa Almeria)

Playa de Bolonia

Táto pláž sa nachádza v letovisku Costa de la Luz, kde sú v ponuke ležadlá a slnečníky. Je to pokojná pláž vhodná na oddych a relaxovanie a taktiež veľmi vhodná pre rodiny s deťmi. Je typická obrovskými piesočnými dunami.


(Zdroj: flickr//cc/Playa de Bolonia)

Playa de La Caleta

Vďaka čistote bola táto pláž ocenená Modrou vlajkou a je veľmi obľúbenou medzi turistami. V lete býva často preplnená, ale stále láka návštevníkov svojou polohou – medzi pevnosťami Castillo de Santa Catalina a Castillo de San Sebastián.


(Zdroj: flickr//cc/Playa de la Caleta)

Playa de La Victoria

Aj táto pláž získala vďaka čistote a kvalite služieb ocenenie Modrej vlajky. Túto pláž si zamilujú aktívni turisti, pretože je tu možnosť vodných športov, hrania futbalu, plážového volejbalu a iných športov.


(Zdroj: flickr//cc/Playa de la Victoria)

Playa de Zahara

Dlhé kilometre bieleho piesku sú typické pre túto krásnu pláž, ktorá ma vhodné podmienky pre vodné športy, rybárčenie s miestnymi obyvateľmi a kvalitné reštaurácie a bary na promenádach.


(Zdroj: flickr//cc/Playa de Zahara)

Playa de Los Muertos

Piesočnatá pláž s jemnými kamienkami je lemovaná skalnatými útvarmi, ktoré tvoria krásne zátoky. Pláž má čisté a priezračné more, kde sa často tvoria veľké vlny vhodné pre surfistov.


(Zdroj: flickr//cc/Playa de los Muertos)

Playa La Herradura

Pláž sa nachádza v oblasti Granady. Je často navštevovaná rodinami s deťmi a má výborné podmienky pre kúpanie. Pláž je piesočnatá, na niektorých miestach kamienková, no je ideálne chránená pred vetrom veľkými skalami. Pláž je taktiež známym miestom pre potápanie a objavovanie podvodného sveta.


(Zdroj: flickr//cc/Playa la Herradura)

Playa de Maro

Pláž Playa de Maro sa rozprestiera v blízkosti malej dedinky, kde je dobre rozvinutý cestovný ruch a ponúka kvalitné služby. Práve vďaka týmto službám na pláži získala ocenenie Modrej vlajky. Pláž sa vyznačuje kryštálovo čistým morom.


(Zdroj: flickr//cc/Playa de Maro)

Playa de Caňuelo

Pláž je miestom, ktoré je vhodné pre vodné športy a potápanie kvôli kryštálovo čistej vode. Je výnimočná tým, že do nej zasahuje ACANTILADOS DE MARO-CERRO GORDO NATURAL PARK – prírodný park s krásnou prírodou.


(Zdroj: flickr//cc/Playa de Canuelo)

Playa de La Carihuela

Nachádza sa v blízkosti malého mesta Torremolinos, ktoré je často navštevované turistami. Pláž je zasypaná bielym pieskom a plná reštaurácií, kde sa ponúkajú špeciality z morských plodov a miestne špeciality.


(Zdroj: flickr//cc/Playa de la Carihuela)

Playa Las Calas del Pino

Táto pláž je troška ukrytá medzi borovicovými lesami, no stojí za to sa tam vybrať, pretože tam nájdete vhodné podmienky pre dokonalý oddych.


(Zdroj: flickr//cc/Playa las Calas del Pino)

Playa de La Fontanilla

Pláž v stredisku Marbella je miestom pre mladých, vyznačuje sa početným množstvom barov, diskoték, nočných klubov a reštaurácií.


(Zdroj: flickr//cc/Playa de la Fontanilla)

Playa de Los Genoveses

Táto pláž je typická svojím tvarom – tvar podkovy, a nedotknutou prírodou, ktorá je súčasťou národného parku GABO DE GATA NATIONAL PARK.


(Zdroj: flickr//cc/Playa de los Genoveses)

Viac detailov o plážach si pozrite na Turistickom sprievodcovi Google.

More

More je priezračné a čisté, v severnejších miestach Andalúzie je teplejšie a pokojné, no na západe je o čosi chladnejšie a búrlivejšie. 

Teplota mora

More v Andalúzii je počas celého roka veľmi príjemné.
Január - 16°C, Február - 15°C, Marec - 16°C, Apríl - 16°C, Máj - 18°C, Jún - 20°C, Júl - 23°C, August - 24°C, September - 23°C, Október - 21°C, November - 18°C, December - 16°C.

Deti

Pre rodiny s deťmi sa v niektorých hotelových rezortoch nachádzajú detské kútiky, tobogany a šmýkačky. Pláže v Andalúzii, ktoré sú najčastejšie navštevované rodinami s deťmi sú už spomínané Costa del Sol, Costa Almeria, či Playa de Caňuelo.

Šport

Milovníci športu si prídu na svoje surfovaním na divokých vlnách,  taktiež je tu možnosť hrať futbal, plážový volejbal, požičať si vodné skútre a lyže. Andalúzia ponúka aj množstvo novovybudovaných golfových ihrísk pre milovníkov golfu. 

Zábava

Pre mladých je tu veľa zábavy v nočných kluboch a baroch. Večery si môžete vychutnať pri živej hudbe, tancovaním tradičných španielskych tancov, na diskotékach alebo na festivaloch. Nočný život je tu pre turistov pripravený nonstop.

Mapa

Andalúzia je časť Španielska, kde nájdete kopec historických a kultúrnych pamiatok. V známych mestách môžete vidieť kostoly, katedrály, mešity, staroveké pevnosti a mnohé iné pamiatky.

Sevilla

Toto historické mesto je centrom Andalúzie a ponúka širokú škálu pamiatok a zaujímavých kultúrnych miest. V tejto španielskej provincii nájdete hlavne futbalových fanúšikov, pretože toto miesto žije futbalom. Za návštevu určite stoja viaceré pamiatky, ako je Sevillská katedrála – tretia najväčšia sakrálna stavba sveta; kráľovský palác Alcázar; veža Torre del Oro; veľmi často navštevované námestie Plaza de Espana a námestie s dvoma múzami Plazza de América.

Sevilla
(Zdroj: flickr//cc/Sevilla)

Granada

Ďalšia španielska provincia, ktorá je turistickou perlou Andalúzie. V Granade sa nachádza veľmi známy palác maurských kráľov Alhambra, ktorý je zapísaný v zozname UNESCO. Táto pamiatka sa označuje za najkrajšiu ukážku islamskej architektúry v celej Európe. V tomto meste je rozhodne čo vidieť a zažiť. Príjemnú prechádzku si môžete spraviť po nádherných záhradách s množstvom fontán, ktoré sú najromantickejším miestom v Granade.Od hlavného mesta Sevilla je mesto Granada vzdialená cca 260 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Granada)

Sierra Nevada

Nad Granadou sa týči horský masív Sierra Nevada, ktorého vrcholy sú po celý rok pokryté snehom. Toto pohorie je veľmi významným turistickým a lyžiarskym strediskom v Španielsku, kde sa každoročne konajú preteky v alpskom lyžovaní. Hlavné mesto je vzdialené cca 290 km. 

Sierra Nevada
 

Národný park Doňana

Tento park patrí medzi najväčšie a najkrajšie prírodné rezervácie v Európe. Pokochať sa môžete krásnou prírodou, v ktorej sa nachádzajú močiare, potoky a tiež piesočné duny. Park je zaujímavý aj migráciou vtákov, ktoré migrujú medzi Európou a Afrikou. Národný park leží od hlavného mesta cca 40 km.


(Zdroj: flickr//cc/Donana)
 

Mini Holywood a ZOO

V španielskom meste Alméria môžete nazrieť do čias, kedy boli natáčané westernové filmy. Nachádza sa tam totiž malé „westernové mestečko“, kde sa môžete previesť na koni alebo zažiť pravý kovbojský súboj. V blízkosti tiež môžete navštíviť miestnu zoologickú záhradu. Toto mesto sa nachádza cca 420 km od hlavného mesta. 
 

(Zdroj: flickr//cc/mini holywood)

Malaga

Veľmi známa španielska provincia, ktorá sa nachádza v strede Andalúzie. V letných mesiacoch je preplnená turistami, pretože ponúka zaujímavé pamiatky. V Malage môžete vidieť nádhernú moslimskú pevnosť Alcazaba de Malaga, historické kostolíky či Picassovo múzeum. Veľmi známy je aj zábavný park Aqualand TorremolinosTivoli World. Malaga je od hlavného mesta vzdialená cca 200 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Malaga)

Marbella

Marbella je ďalšie okúzľujúce mesto v španielskej Andalúzii. Je strediskom letoviska Costa del Sol – „Slnečné pobrežie“. Marbella je oázou luxusu, drahých obchodov, reštaurácií a prístavov. Na pobreží tohto luxusného mesta sa nachádza prístav s exkluzívnymi jachtami – Puerto Banús. Toto mesto má tiež veľmi pekné historické centrum mesta, ktoré je poprepájané úzkymi uličkami plné obchodov a kaviarní. Najznámejšie je však námestie v centre, ktoré sa nazýva Plaza de los Naranjos (Pomarančové námestie) a je plné krásnych pomarančovníkov. Marbella leží od hlavného mesta cca 210 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Marbella)

Ronda

Ďalšie z mnoha krásnych miest v Španielsku je Ronda, nazývané aj „Mesto na skale“. Ak máte radi prírodu, tak určite navštívte toto mesto, ktoré je obklopené dubovými a olivovými hájmi a vysokými horami. Cesta do Rondy je celkom náročná, vedie cez serpentíny a lesy, ale keď vyjdete na vrchol, budete očarení. Ronda má totiž nádherný výhľad na celé okolie a krásnu prírodu. Ronda je od hlavného mesta vzdialená cca 130 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Ronda)

Gibraltár

Dovolenku si môžete spríjemniť aj výletom na Gibraltár, ktorý je zámorskou britskou kolóniou, no obklopuje ho španielske kráľovstvo. Na Gibraltár sa môžete ísť pokochať predovšetkým nádychom Anglicka, nachádzajú sa tu aj známe červené telefónne búdky, ale pozrieť si môžete aj známe prírodné rezervácie. Jednou z nich je Upper Rock – botanická záhrada, ktorá je tiež domovom rôznych druhov vtákov. Gibraltár je od hlavného mesta vzdialený cca 200 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Gibraltár)

Flamenco

Ak chcete zažiť pravý španielsky večer, tak sa nezabudni ísť pozrieť na Flamenco večer, ktorý sa nesie v duchu tradičného španielskeho tanca. Zoznámite sa s tradičnou španielskou kultúrou, vyskúšate si tradičné španielske oblečenie a popritom budete jesť španielske špeciality a nápoje.


(Zdroj: flickr//cc/Flamenco)

Cordóba

Kedysi veľmi významné a bohaté obchodné mesto, dnes mesto s nádychom histórie. Centrum mesta je plné historických pamiatok, ako je Mezquita de Cordoba, brána La Puerta del Perdon, víťazný oblúk s názvom Arco de Triunfo, pevnosť a starobylé arabské kúpele Alcázar de los Reyes Cristianos. Vďaka týmto pamiatkam je mesto zapísané v zozname UNESCO. Cordóba je od hlavného mesta cca 140 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Cordoba)

Viac výletov a tipov si pozrite na Turistickom sprievodcovi Google.