Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Všeobecné informácie

Výlety

1 2 »
 - 0  - 1  - 2  - 3  - 4

O destinácii

Na pobreží Stredozemného mora a severovýchode Španielska sa rozprestiera druhé najväčšie mesto v Španielsku – Barcelona. Už celé roky súperí s najväčším mestom Španielska - Madridom o prvenstvo, nie len v počte turistov, ale hlavne o prvenstvo vo futbale. Barcelona je futbalovým mestom, kvôli klubu FC Barcelona, na ktorý sa chodia pozerať turisti z celého sveta. Cestovný ruch Barcelony je silný práve vďaka futbalu, no navštíviť môžete aj starobylé centrum mesta a mnoho zaujímavých pamiatok. Barcelona ukrýva historické skvosty románskeho, gotického aj renesančného štýlu, ktoré sú lákadlom pre turistov. Pokochať sa môžete secesnými stavbami, ale aj jedinečnými architektonickými dielami úžasného autora Antonia Gaudího. Barcelona ponúka taktiež zaujímavé reštaurácie a kaviarne, ktoré nájdete priamo v centre, kde ochutnáte miestne španielske špeciality a spoznáte kultúru a pohostinnosť španielov. V tomto nádhernom meste sa takmer každý deň konajú festivaly a fiesty, kde zažijete bohatý nočný život so španielskou hudbou a tancom.

Vzdialenosť od letiska

Barcelona má medzinárodné letisko Barcelona Airport – El Prat, ktoré je od centra vzdialené približne 17 km. Transfer z letiska trvá približne 30 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisi od premávky a počte zastávok v jednotlivých hoteloch na trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

1 892 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Barcelona: 1:55 hod.
Košice - Barcelona: 2:15 hod.
Poprad - Barcelona: 2:15 hod.
Sliač - Barcelona: 2:05 hod.
Viedeň - Barcelona: 1:50 hod.

Dĺžka letov z jednotlivých letísk je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Cesta autobusom alebo autom z Bratislavy trvá približne 18 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

Barcelona patrí k najteplejším oblastiam Španielska, kde sú zimy mierne a letá veľmi teplé. V mesiacoch od novembra do apríla sa priemerná denná teplota pohybuje okolo 15°C, nočná teplota okolo 10°C. V mesiacoch od mája do októbra sú teploty veľmi príjemné, a to od 20-27°C cez deň a v noci okolo 17°C. 

Pláž

Pobrežie Barcelony ponúka turistom hotely, rezorty, ale aj voľné pláže s pozvoľným vstupom do mora. Na plážach sa často konajú aj diskotéky pre mladých.

BARCELONETA

Najznámejšou plážou v Barcelone, je práve Barceloneta, ktorá sa označuje aj za najlepšiu mestskú pláž na svete. Je dlhá približne 1 100 m, nachádza sa blízko centra a pravidelne sa na nej konajú večierky, diskotéky a zábavy.


(Zdroj: flickr//cc/Barceloneta)

NOVA ICARIA BEACH

Podobne ako pláž Barceloneta je aj táto pláž blízko centra mesta, je 400 m dlhá, veľmi čistá a piesočnatá. Na pláži sa nachádzajú reštaurácie, detské kútiky, možnosť hrať ping-pong, tenis, plážový volejbal a iné športy. Odporúča sa pre rodiny s deťmi.


(Zdroj: flickr//cc/Nova Icaria Beach)

BOGATELL BEACH

Ďalšia krásna pláž Španielska, ktorá má vybudovaný aj bezbariérový vstup a je dokonalým miestom pre oddych a relaxáciu. Je veľmi pokojná a kľudná, pre rodiny s deťmi, ale aj starších, ktorý hľadajú pokoj.


(Zdroj: flickr//cc/Bogatell beach)

MAR BELLA BEACH

Pláž s najkrajším výhľadom na more, na ktorej je veľa možností pre aktívnu dovolenku. Pre priaznivcov športu sú tu mnohé atrakcie, ako windsurfing, jazda na kajaku a popri moru je vybudovaná aj bežecká dráha. Pre rodiny s deťmi sú na pláži vybudované detské kútiky a ihriská a nájdete tam aj reštaurácie a bary.


(Zdroj: flickr//cc/Mar bella beach)

SANT SEBASTIA BEACH

Táto španielska pláž patrí k veľmi rušným plážam, je veľmi obľúbená u mladých kvôli barom, diskotékam a nočnému životu. Cez deň tam však zažijete aj pokoj, alebo si môžete zahrať niektoré z plážových športov. Pláž má aj bezbariérový prístup.


(Zdroj: flickr//cc/St Sebastia beach)

PLAYA DE SANT MIQUEL

Pláž s krásnou promenádou, na ktorej môžete navštíviť reštaurácie a malé obchodíky miestnych. Pláž je piesočnatá a vhodná pre rodiny s deťmi.


(Zdroj: flickr//cc/Playa de sant miquel)

CALDETES BEACH

Táto pláž je vhodná pre všetky vekové kategórie, nakoľko sa na nej nachádzajú detské ihriská pre tých najmenších, pokojné časti pre starších, reštaurácie a bary pre mladých a kopec možností pre vodné športy.


(Zdroj: flickr//cc/Caldetes beach)

ST POL DE MAR BEACH

Na túto pláž budete musieť chvíľku cestovať vlakom, pretože je vzdialená, ale zároveň je veľmi pokojným a tichým miestom. Je typická kostolíkom, ktorý sa týči na kopci, a nízkym počtom turistov.


(Zdroj: flickr//cc/St pol de mar beach)

CASTELLDEFELS BEACH

Táto pláž patrí k tichým miestam, je ideálnym miestom pre oddych a relax a je známa svojím veľmi jemným a zlatistým pieskom.


(Zdroj: flickr//cc/Castelldefels beach)

PLAYA DE SOMORROSTRO

Patrí k najkrajším plážam Barcelony, pretože sa veľmi rýchlo na nej vypestoval turistický ruch. Má množstvo obchodov, reštaurácií, barov a iných služieb, ktoré sú ponúkané turistom. Pláž  má taktiež bezbariérový vstup až do mora po drevenom chodníčku.


(Zdroj: flickr//cc/Somorrostro)

LLEVANT BEACH

Asi najpokojnejšia pláž v Barcelone je Llevant beach, kde chodí len málo turistov. Na jej okraji sa nachádza obchodné centrum Diagonal Mar shopping center.


(Zdroj: flickr//cc/LLevant beach)

MONTGAT BEACH

Pláž, ktorá je pokojným miestom pre strávenie rodinnej dovolenky.


(Zdroj: flickr//cc/Montgat beach)

More

More je čisté a priezračné.

Teplota mora

Január - 13°C, Február - 12°C, Marec - 13°C, Apríl - 15°C, Máj - 18°C, Jún - 21°C, Júl - 24°C, August - 26°C, September - 24°C, Október - 22°C, November - 18°C, December - 16°C.

Deti

Pre deti je v Barcelone veľa možností ako sa zabaviť. Priamo na niektorých plážach sa nachádzajú veľmi pekné detské ihriská a kútiky. Deti sa majú možnosť aj potápať a spoznávať morskú hladinu, takisto v centre mesta sa nachádza akvárium a ZOO.

Šport

Na mnohých plážach v španielskej Barcelone si môžete zajazdiť na kajaku, skúsiť windsurfing, zahrať ping-pong, tenis, plážový volejbal, futbal, alebo sa môžete potápať. Pláže ponúkajú veľa možností ako si zašportovať.

Zábava

Zábava pre mladých je pripravená v nočných kluboch, na diskotékach a v baroch. Taktiež sa v Barcelone konajú rôzne festivaly a fiesty v tradičných šatách, pri tradičnom dobrom jedle a nápojoch. Barcelona je tiež typická tancom a hudbou, ktorú si môžete vychutnať v niektorých divadlách. V španielskej Barcelone máte určite veľa možností zabaviť sa.

Mapa

Barcelona je mestom kultúry, kde sa nachádza nespočetné množstvo pamiatok, katedrál, kostolov a iných historických skvostov.

CAMP NOU

Keďže je Barcelona predovšetkým futbalovým mestom a žije futbalom, tak typ na výlet je návšteva najznámejšieho futbalového štadiónu a múzea, ktoré sa spája s klubom FC BARCELONA. Futbalový štadión, ktorý má kapacitu 100-tisíc divákov si môžete pozrieť aj mimo futbalového zápasu.


(Zdroj: flickr//cc/Camp Nou)

L´AQUARIUM

Návštevou jedného z najväčších akvárií v Európe môžete nahliadnuť na hladinu Stredozemného mora. Akvárium je tvorené 80 metrovým tunelom, kde sa môžete pokochať žralokmi  a inými morskými živočíchmi. Akvárium slúži tiež ako interaktívne a vzdelávacie centrum. Ceny vstupeniek a bližšie informácie nájdete na webovej stránke akvária.


(Zdroj: flickr//cc/L´aquarium)

ZOO

Výlet si môžete spraviť aj do miestnej ZOO, ktorá zaujme nie len dospelých, ale aj deti, pre ktoré je tu pripravená detská zoo. V detskej zoo sa môžu deti priamo dotýkať niektorých druhov zvierat. Okrem stoviek druhov zvierat tu nájdete aj veľké akvária s delfínmi.


(Zdroj: flickr//cc/ZOO Barcelona)

BAZILIKA SAGRADA FAMILIA

Dielo svetoznámeho umelca Antonia Gadího – rímskokatolícka bazilika, ktorá je svetoznámou stavbou v centre Barcelony. Pre túto honosnú stavbu sú typické veže, ktoré znázorňujú 12 apoštolov, 4 evanjelistov, Pannu Máriu a Ježiša Krista. Stavba však nie je dokončená, no plánuje sa dokončiť v roku 2026, kedy sa bude sláviť 100. výročie smrti Antonia Gadího.


(Zdroj: flickr//cc/sagrada familia)

CASA BATLO

Ďalšia stavba už spomínaného architekta Gaudího. Je unikátnou ukážkou architektovej práce a určite si ju choďte pozrieť. Pri vchode dostanete slúchadlá, ktoré Vám podajú všetky dôležité informácie nie len o stavbe, ale aj o známom umelcovi.


(Zdroj: flickr//cc/Casa Batlo)

PARC GÜEL

Park bol pôvodne navrhnutý a budovaný pre bohatého Eusebi GÜELA, a mal tvoriť luxusnú ulicu pre bohaté  rodiny. Keď však park nebol dokončený, tak ho odkúpilo mesto a dnes slúži ako turistická atrakcia pre návštevníkov. Nemusíme ani spomínať, že architektom bol známy Gaudí.


(Zdroj: flickr//cc/parc guel)

LA RAMBLA

Počas Vašej návštevy Barcelony určite nevynechajte najrušnejšiu barcelonskú ulicu, ktorá tvorí 1,5 km dlhú sieť obchodov, reštaurácií, kaviarní a barov. Ulica je plná pouličných umelcov, zabávačov, tanečníkov a spevákov. V tejto pešej zóne sa nachádza aj miestny známy trh Mercat de la Boqueria, na ktorom môžete ochutnávať miestne špeciality, kúpiť si čerstvé ovocie, zeleninu alebo ryby.


(Zdroj: flickr//cc/La Rambla)

PICCASO MUSEUM

Výtvarné umenie Španielska je známe vďaka umelcovi Pablovi Piccasovi, ktorý patrí k najväčším osobnostiam nie len v Španielsku, ale aj vo svete. V múzeu, ktoré je venované jeho tvorbe nájdete zbierky obrazov a objektov.


(Zdroj: flickr//cc/Piccaso museum)

CASA MILÁ

Barcelona je plná nezvyčajných a krásnych stavieb od svetoznámych umelcov. Jednou z nich je aj stavba, ktorá bola venovaná pre Pere Milá. Stavba má aj druhý názov La Pedrera.


(Zdroj: flickr//cc/Casa Mila)

MONTJUÏC

Nad mestom sa nachádza tento známy kopec, na ktorom si môžete pozrieť aj pevnosť Castell. Odporúčame si pozrieť tento kopec kvôli nádhernému výhľadu, ktorý sa Vám naskytne z vrchu. Na kopci sa nachádza taktiež niekoľko múzeí.


(Zdroj: flickr//cc/Montjuic)

MUSEUM NATIONAL d´ART de CATALUNYA

Na spomínanom kopci Montjuïc je vybudované svetoznáme múzeum katalánskeho umenia. Umelcov zaujmú zbierky výtvarného, románskeho a katalánskeho umenia a dizajnu z 19. – 20. storočia.


(Zdroj: flickr//cc/Museum National d´art de Catalunya)

PLACA ESPANYA

Nádherné historické námestie Barcelony s fontánou v strede je miestom kongresového a veľtržného centra. Z námestia je veľmi pekný výhľad a spomínané Múzeum katalánskeho umenia a fontánu. Pri Vašej návšteve Barcelony určite nevynechajte toto námestie.


(Zdroj: flickr//cc/Placa Espanya)

Viac výletov v Barcelone nájdete na stránke TripAdvisor alebo na turistickom sprievodcovi Google.