Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Destinácie

Všeobecné informácie

Výlety

1 2 »
 - 0  - 1  - 2  - 3  - 4

O destinácii

Costa Brava je pobrežie v Katalánsku, kde je veľmi dobre rozvinutý cestovný ruch, vďaka možnosti stráviť príjemnú dovolenku na krásnych plážach, možnosti jednodňových výletov a možnosti nakupovania. Toto pobrežie je nazývané aj „divokým pobrežím“. Dovolenku v tejto časti Španielska si určite zamilujú deti, tínedžeri, dospelí aj seniori. Najnavštevovanejšie letovisko na tomto pobreží je Lloret de Mar, ktoré je typické rušným a búrlivým nočným životom. Je však ako aj ostatné letoviská spojené s históriou a má čo ponúknuť.

Vzdialenosť od letiska

Letovisko Girona - Costa Brava je vzdialené 57 km. Transfer z letiska trvá približne 40 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

1 763.

Dĺžka letu

Bratislava - Girona Costa Brava: 2:20 hod.
Košice - Girona Costa Brava: 2:40 hod.
Poprad - Girona Costa Brava: Táto trasa je momentálne mimo pokrytej oblasti leteckej dopravy.
Sliač - Girona Costa Brava: Táto trasa je momentálne mimo pokrytej oblasti leteckej dopravy.

Dĺžka letov z jednotlivých letísk je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Cesta autom alebo autobusom z Bratislavy trvá približne 17 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená. 

Počasie

Počasie na pobreží Costa Brava sa v zimných mesiacoch pohybuje okolo 15°C, v letných mesiacoch sa teploty vyšplhajú až na 32°C. 

Pláž

Pláže na pobreží Costa Brava sú vďaka kráse veľmi často navštevované. Nájdete tu malé a pokojné pláže, ale aj veľké a rušné pláže. Vo väčšine sú pieskové, no nájdete tu aj pláže s hrubým pieskom a kamienkami.

PLAYAS DE CALLELA

Krásna piesková pláž s pozvoľným vstupom do mora, ktorá je pomerne kľudnou oblasťou. Je vhodná pre rodiny s deťmi, aj pre starších. Nájdete na nej dokonalé miesto pre relax.


(Zdroj: flickr//cc/Playas de Calella)

CALA TOLA

Ďalšia krásna pláž, ktorá je obľúbená nie len u turistov, ale aj u miestnych. Je vhodná pre rodiny s deťmi. Čisté a priezračné more Vám umožní pekný pohľad na podvodné živočíchy.


(Zdroj: flickr//cc/Cala Tola)

PLAYA CALA SA BOADELLA

Veľmi pokojná pláž, na ktorej si dokonale oddýchnete. Nájdete tu rôzne vekové kategórie, pretože pláž je vhodná aj pre deti aj pre mladých a tých najstarších. Na pláži tiež nájdete sieť reštaurácií a plážových barov.


(Zdroj: flickr//cc/Playa Cala sa Boadella)

LA PLAYA DE TAMARIU

Krásna čistá pláž s kryštálovo čistým morom je dokonalým miestom pre ranné prechádzky a pozorovanie východu slnka. Malé reštaurácie a kaviarne dotvárajú pláži dokonalé prostredie pre strávenie dovolenky.


(Zdroj: flickr//cc/La Playa de Tamariu)

SAN POL BEACH

Piesková pláž s čistým morom a maličkými hotelmi naokolo. Je veľmi obľúbeným miestom pre strávenie dovolenky. Nájdete na nej niekoľko malých reštaurácií a obchodov.


(Zdroj: flickr//cc/San Pol beach)

PLAGE DE SA TUNA

Pláž je obklopená krásnou prírodou, ktorou sa môžete poprechádzať. Pláž je piesková na niektorých miestach kamienková s pozvoľným vstupom do čistého tyrkysového mora. Je to nádherné miesto pre Vašu dovolenku.


(Zdroj: flickr//cc/Plage de sa Tuna)

CALA MONTGO

Ako všetky ostatné pláže, aj táto je nádherným miestom a je obklopená prírodou.


(Zdroj: flickr//cc/Cala Montgo)

FENALS BEACH

Táto pláž je piesková s jemnými kamienkami a má čisté more. Na pláži je niekoľko aktivít, sú tu reštaurácie, bary, obchodíky a iné. Z pláže vedie niekoľko turistických chodníkov, ktorými sa môžete poprechádzať.


(Zdroj: flickr//cc/Fenals beach)

PLAYA FONDA

Pláž Vám poskytne pohľad na krásne tyrkysové more. Je veľmi pokojným miestom, vhodným predovšetkým na oddych.


(Zdroj: flickr//cc/Playa Fonda)

PLAYA SA RIERA

Krásna zátoka ponúka pieskovú pláž, čisté tyrkysové more a niekoľko služieb priamo na pláži. Na pláži sú k dispozícii slnečníky, sprchy, toalety ale aj reštaurácie, bary, obchody a hotely.


(Zdroj: flickr//cc/Playa sa riera)

Viac pláží nájdete na TripAdvisor.

More

More na pobreží Costa Brava je čisté, priezračné a v letných mesiacoch dosahuje teplotu až 24°C.

Teplota mora

Január - 13°C, Február - 12°C, Marec - 13°C, Apríl - 15°C, Máj - 18°C, Jún - 21°C, Júl - 24°C, August - 26°C, September - 24°C, Október - 22°C, November - 18°C, December - 16°C.

Deti

V okolí Costa Bravy je viacero aktivít pre rodiny s deťmi, na niektorých plážach sa nachádzajú detské kútiky a šmýkačky. 

Šport

Na plážach pobrežia je možnosť šnorchlovania, zapožičania si vodných bicyklov, skútrov, alebo možnosť windsurfingu. Milovníci turistiky si prídu na svoje prechádzkou po vyznačených chodníkoch krásnou prírodou. 

Viac informácií o atrakciách a vodných športoch nájdete na TripAdvisor.

Zábava

Zabaviť sa môžete v centre, kde nájdete bary, divadlá a mnohé iné strediská, kde prežijete pekný večer. Pre mladých tu sú diskotéky a festivaly.

Mapa

Na tomto pobreží máme pre vás zopár typov ako si spríjemniť deň. Španielsko je krásnou krajinou a ponúka veľa kultúrnych a historických pamiatok. Neďaleko od pobrežia Costa Brava sa nachádzajú rôzne miesta, ktoré sa oplatí vidieť. Neďaleko sa rozprestiera aj významné kultúrne stredisko Barcelona

WATER WORLD LLORET DE MAR

Na tomto mieste si prídu na svoje nie len deti, ale aj dospelí. V oblasti Lloret de Mar sa nachádza veľký aquapark s množstvom šmýkačiek, toboganov a iných vodných atrakcií.


(Zdroj: flickr//cc/aqualand)

MARINELAND

Veľmi navštevovaný je aj Marineland, ktorý sa rozprestiera na rozhraní Costa Brava a Costa del Maresme. Hlavnou atrakciou sú vystúpenia cvičených delfínov, no pozrieť si môžete aj papagájov a iné druhy vtákov. Viac informácii nájdete na webovej stránke marinelandu.


(Zdroj: flickr//cc/marineland)

TOSSA DE MAR

Malé mestečko, ktoré dýcha históriou Vám ukáže starobylé hradby a romantické uličky. Z mesta Costa Brava je vdzialené cca 90 km. Toto mestečko sa zaraďuje medzi najviac fotografované miesta. Je veľmi malé, takže zažijete príjemný výlet a budeme si ho môcť do detailov pozrieť.


(Zdroj: flickr//cc/Tossa de Mar)

GIRONA

Girona je ďalšie krásne a historické mesto, v ktorom máte čo vidieť. Od mesta Costa Brava leží cca 50 km. Ak sa tam vyberiete určite si pozrite starú mestskú časť, židovskú štvrť, katedrálu a staroveké hradby. Neďaleko je aj rodisko Salvadora Dalího – mestečko Figueres, v ktorom sa nachádza jeho múzeum.


(Zdroj: flickr//cc/Girona)

BLANES

Oblasť, kde môžete navštíviť dve botanické záhrady s unikátnymi ukážkami aloe, agávy a kaktusov. Prvou je záhrada Marimurtra, ktorá sa považuje za najlepšiu botanickú záhradu v Európe, a druhá sa nazýva Pinya de Rosa. Blanes je od mesta Costa Brava vzdialený cca 90 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Blanes)

BEGUR

Jedno z mnohých historických a kultúrnych miest v Španielsku. Okrem niekoľkých pamiatok je toto mestečko typické vybudovaným zámkom nad mestom. Môžete sa dostať až k nemu na vrchol a to po krásnych uličkách, ktoré sú lemované meštianskymi domami. Begur je od mesta Costa Brava vzdialený cca 57 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Begur)

PALS

Určite nevynechajte ani túto historickú dedinku Pals, kde Vás očaria nádherné kamenné uličky a domčeky. Zaujímavé sú aj starobylé hradby a kostolík Sant Pere. Od mesta Costa Brava je dedinka Pals vzdialená cca 50 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Pals)

Viac informácií o zaujímavých miestach nájdete na turistickom sprievodcovi Google.