Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Destinácie

Všeobecné informácie

Výlety

1
 - 0  - 1  - 2  - 3  - 4

O destinácii

Costa del Sol je časť Andalúzie, ktorá je nazývaná aj "Slnečné pobrežie" alebo "Pobrežie slnka". Pobrežie Costa del Sol patrí k najnavštevovanejším oblastiam Španielska. Je to oblasť vhodná nie len na strávenie príjemnej dovolenky, ale aj oblasť kultúrny a histórie, ktorú tam môžete spoznať. V okolí pobrežia sa nachádzajú veľmi známe mestá ako je Malaga, Marbella, Torremolinos a iné, kde nájdete zaujímavé atrakcie. Costa del Sol je pobrežie so 160 km dlhými plážami s hrubým a sivým pieskom, kde môžete prežiť príjemnú dovolenku. Je to oblasť vhodná pre všetky vekové kategórie, aj rodiny s deťmi.

Vzdialenosť od letiska

Letisko v Malage je vzdialené 70 km. Transfer z letiska trvá približne 1 hodinu.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

2 924 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Malaga: 2:55 hod. 
Košice - Malaga: 3:20 hod.
Poprad - Malaga: 3:15 hod.
Sliač - Malaga: 3:05 hod.
Viedeň - Malaga: 2:50 hod.

Dĺžka letov z jednotlivých letísk je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá približne 28 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená. 

Počasie

Costa del Sol je veľmi navštevovanou oblasťou aj vďaka príjemnému podnebiu. Od januára do marca sa teploty pohybujú okolo 16°C - 18°C. V apríli sa začne otepľovať na 20°C, v máji na 23°C, v júni na 24°C a od júla do septembra sa teploty vyšplhajú až na 28°C. Od októbra začnú teloty znova klesať na 21°C, v novembri na 18°C a v decembri na 15°C.

Pláž

Pobrežie Costa del Sol má viac ako 160 km dlhé pieskové pláže so službami na vysokej úrovni.

EL PALO

Pláž je veľmi rozsiahla, kde sa nachádza promenáda s reštauráciami, barmi a obchodíkmi. K dispozícii je aj prenájom slnečníkov a ležadiel. Táto pláž je veľmi pokojným miestom, preto je vhodná pre rodiny s deťmi. 


(Zdroj: flickr//cc/Playa el Palo)

PLAYA LAS ACACIAS

Pláž je asi 1,2 km široká a piesočnatá s čistým morom. Je veľmi často navštevovaná rodinami s deťmi, no večer je známa tým, že je tam bujarý nočný život. V malých reštauráciach sa podávajú miestne špeciality a nápoje. Vďaka kvalitným službám na pláži získala ocenenie Modrá vlajka.


(Zdroj: flickr//cc/Costa del Sol)

PLAYA DE LA MALAGUETA

Táto pláž sa nachádza blízko centra mesta Malaga, je približne 1,2 km dllhá a má jemný piesok. Má bohaté služby pre návštevníkov, nachádzajú sa tu mnohé reštaurácie a bary, k dispozícii sú slnečníky a ležadlá, a na pláži je aj detské ihrisko a bezbariérový prístup.


(Zdroj: flickr//cc/Playa Malagueta)

BAŇOS DEL CARMEN

Je o čosi menšia ako ostatné pláže, no aj napriek tomu je často navštevovaná. Na pláži sa nachádza zopár reštaurácií a parkovisko.


(Zdroj: flickr//cc/Costa del Sol)

LA CALETA

Je veľmi obľúbená vďaka službám, je tam možnosť zapožičať si vodné bicykle, skútre, sú tam dobre vybudované turistické chodníky a samozrejme výborné podmienky na kúpanie.


 (Zdroj: flickr//cc/Playa la Caleta)

PLAYA DE LA CALA MIJAS

Veľmi pekná pláž vhodná pre rodiny s deťmi. Sú na nej reštaurácie, bary a obchodíky. Má výborné podmienky pre kúpanie aj pre turistiku.


(Zdroj: flickr//cc/Playa de la Cala Mijas)

PLAYA LA CARIHUELA

Ďalšia pekná piesočnatá pláž s malými kamienkami. Má výborné podmienky pre kúpanie v čistom mori. V jej okolí je veľa možností nakupovania a občerstvenia v reštauráciach a baroch.


(Zdroj: flickr//cc/Playa la Carihuela)

PLAYA EL BAJONDILLO

Pláž má veľmi veľa návštevníkov vďaka kvalitným službám, hotelom a reštauráciam. Pláž je dlhá, piesková a má pozvoľný vstup do čistého mora, ktoré je mierne. 


(Zdroj: flickr//cc/Playa el Bajondillo)

CARVAJAL BEACH

Ďalšie pekné miesto na pobreží, kde si môžete oddýchnuť a zaplávať. Na pláži sa nachádza niekoľko reštaurácií, barov a obchodov. Na pláži je možnosť zapožičania slnečníkov, ležadiel a vodných bicyklov.


(Zdroj: flickr//cc/Carvajal beach)

CAPISTRANO PLAYA

Pekný a veľmi často navštevovaný rezort s krásnou plážou. Je to piesková pláž s pozvoľným vstupom do mora, kde si oddýchete. Na pláži sa nachádzajú aj reštaurácie, bary a obchodíky.


(Zdroj: flickr//cc/Costa del Sol)

Viac pláží nájdete na TripAdvisor.

More

Costa del Sol obmýva Stredozemné more, ktoré je na pobreží čisté a jeho teploty sú veľmi príjemné.

Teplota mora

Január - 16°C, Február - 16°C, Marec - 16°C, Apríl - 17°C, Máj - 18°C, Jún - 20°C, Júl - 23°C, August - 24°C, September - 23°C, Október - 21°C, November - 18°C, December - 17°C.

Deti

Pre deti sú v okolí Costa del Sol atrakcie ako aquaparky, ZOO, detské ihriská a kútiky.

Šport

Na viacerých plážach pobrežia je možnosť vodných či plážových športov. Viac možností o športoch na pobreží nájdete na TripAdvisor.

Mapa

Malaga

Veľmi známa španielska provincia, ktorá sa nachádza v strede Andalúzie. V letných mesiacoch je preplnená turistami, pretože ponúka zaujímavé pamiatky. V Malage môžete vidieť nádhernú moslimskú pevnosť Alcazaba de Malaga, historické kostolíky či Picassovo múzeum. Veľmi známy je aj zábavný park Tivoli World.


(Zdroj: flickr//cc/Malaga)

Marbella

Marbella je ďalšie okúzľujúce mesto v španielskej Andalúzii. Je strediskom letoviska Costa del Sol – „Slnečné pobrežie“. Marbella je oázou luxusu, drahých obchodov, reštaurácií a prístavov. Na pobreží tohto luxusného mesta sa nachádza prístav s exkluzívnymi jachtami – Puerto Banús. Toto mesto má tiež veľmi pekné historické centrum mesta, ktoré je poprepájané úzkymi uličkami plné obchodov a kaviarní. Najznámejšie je však námestie v centre, ktoré sa nazýva Plaza de los Naranjos (Pomarančové námestie) a je plné krásnych pomarančovníkov. Od mesta Málaga je vzdialené cca 60 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Marbella)

Ronda

Ďalšie z mnoha krásnych miest v Španielsku je Ronda, nazývané aj „Mesto na skale“. Ak máte radi prírodu, tak určite navštívte toto mesto, ktoré je obklopené dubovými a olivovými hájmi a vysokými horami. Cesta do Rondy je celkom náročná, vedie cez serpentíny a lesy, ale keď vyjdete na vrchol, budete očarení. Ronda má totiž nádherný výhľad na celé okolie a krásnu prírodu. Mesto Ronda je od mesta Málaga vzdialené cca 100 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Ronda)

Cordóba

Kedysi veľmi významné a bohaté obchodné mesto, dnes mesto s nádychom histórie. Centrum mesta je plné historických pamiatok, ako je Mezquita de Cordoba, brána La Puerta del Perdon, víťazný oblúk s názvom Arco de Triunfo, pevnosť a starobylé arabské kúpele Alcázar de los Reyes Cristianos. Vďaka týmto pamiatkam je mesto zapísané v zozname UNESCO. Cordóba je od mesta Málaga vzdialené cca 200 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Cordóba)

Torremolinos

Mestečko, ktoré leží na pobreží Costa del Sol bolo kedysi rybárskou dedinkou, dnes patrí medzi populárne regióny Andalúzie. Je to veľmi pekné mestečko s úzkymi uličkami a zaujímavými budovami. Nachádzajú sa tu zaujímavé reštaurácie s miestnymi špecialitami a nápojmi a taktiež známy aquapark Aqualand Torremolinos a botanická záhrada. Z mesta Málaga je do mestečka Torremolinos cca 20 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Torremolinos)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor alebo na turistickom sprievodcovi Google.