Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Destinácie

Všeobecné informácie

Výlety

1 2 3 »
 - 0  - 1  - 2  - 3  - 4

O destinácii

Galícia sa nachádza na severozápade Španielska a tvorí tak krásny región, ktorý sa od ostatných regiónov troška líši. Má nádhernú prírodu, bohaté lesy a zelené lúky. Je oblkopená Atlantickým oceánom a turistom ponúka na kúpanie priezračný oceán. Galícia je tiež poľnohospodárskym územím, pretože domáci obyvatelia sa živia predovšetkým pestovaním obilnín, zemiakov, chovajú dobytok, ošípané a tiež ich živí rybolov. Hlavným mestom Galície je známe mesto Santiago de Compostela. Hneď po slnečnom pobreží - Costa del Sol, je oblasť El Camino druhou najnavštevovanejšou turistickou destináciou Španielska.

Vzdialenosť od letiska

Medzinárodné letisko sa nachádza v hlavnom meste Santiago de Compostela, ktoré je vzdialené 75 km. Transfer z letiska trvá približne 1 hodinu.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

2 784 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Santiago de Compostela: 4:35 hod.
Košice - Santiago de Compostela: 5 hod.
Poprad - Santiago de Compostela: 4:50 hod.
Sliač - Santiago de Compostela: 4:40 hod.
Viedeň - Santiago de Compostela: 4:25 hod.

Dĺžka letov z jednotlivých letísk je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá približne 27 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

Počasie na Galícii je ovplyvnené Atlantickým oceánom, preto tam je väčšinou na jeseň viac zrážok. Teploty sú tu o čosi nižšie ako v ostatných častiach Španielska. Od januára do marca je priemerná denná teplota 13°C, apríl - máj sa teploty vyšplhajú na 16°C - 18°C. V letných mesiacoch od júna do septembra sú teploty veľmi príjemné a to od 25°C - 29°C. Na jeseň sa znova ochladí, od októbra do decembra sa teploty pohybujú okolo 13°C.

Pláž

Pláže v Galícii sú piesočnaté, na niektorých miestach s jemnými kamienkami. Pláže Vám ponúkajú rôzne služby, priezračné more pozvoľný vstup do mora.

LANZADA

Pláž má priezračne čistú vodu a služby na výbornej úrovni, vďaka čomu bola ocenená Modrou vlajkou. Je približne 2,5 km dlhá s jemným pieskom a dokonalým miestom pre oddych. Z pláže je pekný výhľad na neďaleký ostrov, kam plávajú výletné lode.


(Zdroj: flickr//cc/Lanzada beach)

PLAYA DE RODAS

Pláž sa vyznačuje krásnym bielym pieskom a priezračným morom, ktoré je ideálnym miestom pre plavcov. Táto pláž je veľmi pokojným a romantickým miestom, vhodným aj pre rodiny s deťmi. Na pláži nájdete stánky a reštaurácie.


(Zdroj: flickr//cc/Playa de Rodas)

AS CATEDRAIS BEACH

Ďalšia krásna pláž, ktorá je tvorená kamennými útvarmi, čím vytvára veľmi pekné zátoky. Na pláži je jemný piesok a čisté more. Pláž je miestom pre vytvorenie krásnych a umeleckých fotografií.


(Zdroj: flickr//cc/As Catedrais beach)

PLAYA AMERICA

Pláž sa oplatí navštíviť hlavne v letných mesiacoch, kedy je more najteplejšie. Na pláži je množstvo možností stravovania aj ubytovania, nájdete tu aj malé obchodíky so suvenírmi.


(Zdroj: flickr//cc/Playa América)

PLAYA DE AREAS

Galícia má krásne pláže a výnimkou nie je ani Playa de Areas. Biely piesok, kryštálovo čisté more a kopec služieb na pláži. Nájdete tu pokojné miesto pre strávenie Vašej dovolenky.


(Zdroj: flickr//cc/Playa de areas)

PLAYA LAGOSTEIRA

Veľmi čistá pláž s čistým morom vhodným na plávanie. V mori môžete nájsť kopec mušlí a vidieť rybičky. Na pláži sa nachádzajú reštaurácie, ktoré ponúkajú miestne špeciality.


(Zdroj: flickr//cc/Playa Lagosteira)

PLAYA DEL VAO

Pláž s krásnym bielym pieskom a čistým morom. Je tiež veľmi dobrým miestom pre relax a oddych. Na pláži je možnosť zapožičať si loďky a hrať plážové športy.


(Zdroj: flickr//cc/Playa del Vao)

PLAYA DE RIAZOR

Pláž sa nachádza v stredisku La Coruňa, je veľmi dlhá s bielym pieskom a čistým morom. Pláž je vhodná na dovolenku pre rodiny s deťmi, ale aj pre mladých. Na pláži sa nachádza niekoľko hotelov, reštaurácií, barov a obchodov.


(Zdroj: flickr//cc/Playa de Liazor)

Viac pláží nájdete na TripAdvisor alebo na turistickom sprievodcovi Google.

More

Galíciu obmýva Atlantický oceán, ktorý je pomerne pokojný a mierny. Je kryštálovo čistý a vytvára dobré podmienky pre plavcov.
 

Teplota mora

Galíciu obmýva Atlantický oceán, ktorý nie je až taký teplý, ako teploty vôd v ostatných španielskych destináciach. 
Január - 14°C, Február - 14°C, Marec - 14°C, Apríl - 15°C, Máj - 16°C, Jún - 18°C, Júl - 20°C, August - 20°C, September - 20°C, Október - 20°C, November - 17°C, December - 16°C.

Deti

Pláže sú pokojné a vstup do mora je pozvoľný, takže dovolenka na Galícii je vhodná aj pre rodiny s deťmi. V okolitých mestách určite nájdete aj miesta a pamiatky, ktoré zaujmú deti. V okolí je ZOO aj viacero akvárií.

Šport

Na plážach Galície sú výborné podmienky pre vodné športy, najmä pre plavcov a surfistov. Je tu možnosť zapožičať si vodné bicykle, skútre, tiež hrať plážové športy. Milovníci turistiku si prídu na svoje prechádzkou po okolitej prírode.

Zábava

Vo väčších mestách sa môžete zabaviť v miestnych baroch, tiež v divadlách. Zábavu tiež ponúka spomínaný ostrov Isla de la Toja, kde nájdete kasína, zábavné parky a mnohé ďalšie atrakcie.

Mapa

SANTIAGO DE COMPOSTELA

Hlavné mesto Galície je historicky významným centrom a taktiež je centrom študentov. Hlavným dôvodom, prečo ľudia cestujú do tohto mesta je „Camina“ – kresťanská púť, ktorá je po Jeruzaleme a Rímu, tretie najdôležitejšie miesto pútnikov katolíckej cirkvi. V tomto meste môžete však navštíviť aj mnoho kultúrnych pamiatok, napríklad Katedrálu Santiago de Compostela, krásne parky Bonaval a Alameda, alebo múzeum Pueblo galego.


(Zdroj: flickr//cc/Santiago de Compostela)

AQUARIUM FINISTERRAE

Výlet ideálny pre Vaše deti, ale aj pre Vás. Akvárium ponúka pohľad na rôzne druhy morských živočíchov, ako aj chobotnicový bazén.


(Zdroj: flickr//cc/Aquarium Finisterrae)

VIGO

Mestečko je veľmi významným obchodným a rybárskym prístavom, kde si môžete urobiť celodenný výlet a kochať sa jeho pamiatkami. Od hlavného mesta leží cca 90 km. Nájdete tu množstvo múzeí ale aj známu VigoZoo. O cenách vstupného a bližších informáciách o ZOO sa dozviete na webovej stránke


(Zdroj: flickr//cc/Vigo)

LA CORUŇA

Ďalšie významné mesto v oblasti Galícia. Toto mesto je plné galérií a múzeí, nachádza sa tu aj najstarší maják na svete – La Torre de Hercules, ktorý meria 104 metrov a z vrchu si môžete vychutnať pohľad na Atlantický oceán ale aj celé mesto La Coruňa. Od hlavného mesta Santiago De Compostela sa nachádza cca 76 km. 


(Zdroj: flickr//cc/La Coruna)

FINISTERRA

Ďalšie krásne mestečko, ktoré bolo kedysi rybárskou dedinkou. Nájdete v ňom maják, ktorý kedysi znamenal najzápadnejšiu časť Európy. Má krásnu prírodu, ktorou sa môžete poprechádzať a pri pobreží môžete vidieť rozbúrený oceán. Je ideálnym miestom pre oddych. Mesto Finisterra leží od hlavného mesta cca 85 km.


(Zdroj: flickr//cc/Finisterra)

MUXÍA

Galícia je plná pútnických miest, a toto je ďalšie z nich. Môžete tu vidieť zvláštny kamenný útvar, ktorý sa nazýva kamenný čln a pri ňom malý kostolík a pamätník. Mesto Muxía je vzdialené z hlavného mesta cca 75 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Muxía)

CASCADA DE ÉZARO

Vodopád Ézaro je jediným miestom, kde sa voda vlieva do oceánu. Tvorí ho 40 metrov dlhý prúd vody, ktorý mení farby. Pokochať sa môžete týmto prírodným divadlom práve pri vodopáde Ézaro. Hlavné mesto je vzdialené cca 70 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Cascada de Ézaro)

FIESTA DEL MARISCO

Ak ste milovníkmi morských plodov, tak by ste v októbri mali navštíviť mestečko Ogrov, kde sa každoročne koná festival morských plodov. Je to ukážka gastronomického umenia, môžete ochutnávať morské plody, domáce recepty španielov, pokochať sa výstavou živých morských živočíchov a spoznať kultúru, spev a tanec Galície. Hlavné mesto je vzdialené cca 85 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Marisco)

ISLA DE LA TOJA

Je to maličký ostrov, kde boli kedysi objavené vzácne termálne pramene a liečivé bahno. Hlavné mesto je vzdialené cca 85 km. Dnes na tomto ostrove nájdete kúpele, relaxačné komplexy, taktiež zábavné parky, kasína, golfové ihriská, tenisové kurty a bazény. Môžete sem vyraziť so svojimi deťmi, ktoré sa tu určite zabavia. Zaujímavý je tiež historický kostolík.


(Zdroj: flickr//cc/Isla de La Toja)

POYO

Maličká rybárska dedinka, ktorá je postavená na skale láka turistov z celého sveta. Hlavné mesto Santiago De Compostela je vzdialená cca 60 km. Je to miesto krásnych pláží a milých miestnych obyvateľov, ktorí Vám v miestnych reštauráciách pripravia to najchutnejšie domáce jedlo.


(Zdroj: flickr//cc/Poio)

Viac výletov v destinácii Galícia nájdete na turistickom sprievodcovi Google alebo na TripAdvisor.