Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Destinácie

Všeobecné informácie

Výlety

1 2 3 4 5 »
 - 0 Pláž na Ibize - 1 Ibiza pláž - 2 Club Cala Blanca - 3  - 4

O destinácii

Ibiza je ostrovom, pre ktorý je známy búrlivý nočný život. Je hlavne ostrovom pre mladých, najmä vďaka množstvu barov, klubov a diskoték, kde Vás privítajú najlepší DJ-i z ceného sveta. Nie len nočný život, ale aj krásne pláže, príroda a kultúrno-historické pamiatky lákajú návštevníkov práve na Ibizu. Ibizu tvoria poväčšine len skaly, ale nájdete tu aj malé a tiché zátoky, ktoré si zamilujete najmä kvôli pokoju. 

Zemepisná poloha
Ibiza patrí medzi Baleárske ostrovy. Spolu s Mallorkou (Malorkou) a Formenterou ležia v Stredozemnom mori východne od Španielskeho pobrežia. Od Mallorky je vzdialená 85 kilometrov. Od ostrova Formentera ju delí iba niekoľko kilometrov.

Rozloha
580 kilometrov štvorcových.

Počet obyvateľov
90 tisíc obyvateľov (spolu s obyvateľmi ostrova Formentera)

Hlavné mesto
Ibiza - Eivissa

Mena
EUR - euro

História
Ibiza bola objavená asi 700 rokov pred n. l. Ostrov bol vďaka svojej polohe obsadený viacerými dobyvateľmi. Medzi prvých patrili Féničania, Rimania a Maruri. Dnes je Ibiza ostrovom, ktorý patrí Španielsku a jeho hlavnou črtou je rozmáhajúci sa cestovný ruch.

Medzi najznámejšie dovolenkové strediská Ibizy patria:

SAN ANTONIO
Leží na západe ostrova v zálive Bahia de San Antonio. Stredisko má iba malé pláže a skalnaté pobrežie, ale pre väčšinu návštevníkov sú podstatné nočné bary a diskotéky hlavne v štvrti West End. Atrakciou strediska je spievajúca fontána.

CALA TARIDA
stredisko s krásnymi piesočnatými plážami.

TALAMANCA
Jedno z najkrajších stredísk ostrova lemuje piesočnatá pláž, ktorú obklopujú palmy. V blízkosti strediska je vodný park.

CALA CODOLAR
Malebný záliv uchváti svojím výhľadom na malý ostrov Es Vedra. Neďaleko strediska sa nachádza najkrajšia pláž ostrova Cala Conta.

Ibiza je jedným z Baleárskych ostrovov v Stredozemnom mori, ktoré tvoria autonómnu oblasť Španielska. Je tiež významnou európskou destináciou, ktorá je známa pre svoj nočný život a množstvo barov a klubov. Miestne bary lákajú najlepších DJ-jov z celého sveta a mladí ľudia si vychutnávajú najnovšie trendy v hudbe a tanci takmer 24 hodín denne. Okrem toho Ibiza láka turistov aj na perfektné pláže, prírodu a pamiatky zaradené do svetového dedičstva UNESCO.

Vzdialenosť od letiska

Ibiza má medzinárodné letisko, z ktorého tranfer trvá približne 30 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

2 418 km

Dĺžka letu

Bratislava - Ibiza: 2:10 hod.
Košice - Ibiza: 2:35 hod.
Poprad - Ibiza: 2:30 hod.
Sliač - Ibiza: 2:25 hod.
Viedeň - Ibiza: 2:10 hod.

Dĺžka letov z jednotlivých letísk je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Ceta z Bratislavy trvá približne 25 hodín, vedie viacerými krajinami, zahŕňa prepravu trajektom a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

Počasie na Ibize sa od decembra do apríla pohybuje okolo 16°C - 18°C. V máji sa začne otepľovať na 22°C a od júna do septembra je tam veľmi teplé počasie, ktoré sa pohybuje medzi 26°C - 31°C. V októbri znova teploty klesnú na 23°C a v novembri na 20°C.

Pláž

Pláže sú piesočnaté a veľmi obľúbené u dovolenkárov.

AIGUA BLANQUES

Pláž je lemovaná veľkými skalami a vďaka kľudu a pokoju je veľmi vhodná pre rodiny s deťmi. V blízkosti sa nachádzajú kaviarne, bary a reštauácie, kde domáci pripravujú morské špeciality a iné.


(Zdroj: flickr//cc/Aigua Blanques)

CALA BASSA

Táto pláž je asi 300 metrov dlhá a vďaka výborným službám bola ocenená Modrou vlajkou. Má veľmi jemný piesok a kryštálovo čisté more, lemujú ju obchodíky, reštaurácie a bary. Na pláži je možnosť vodných športov.


(Zdroj: flickr//cc/Cala Bassa)

CALA TARIDA

Ďalšia pláž, pre ktorú je typický pokoj. Je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi, cez letnú sezónu nebýva veľmi preplnená, preto si na nej dokonale oddýchnete. Nájdete na nej zopár barov a reštaurácii, slnečníky a ležadlá.


(Zdroj: flickr//cc/Cala Tarida)

CALA VADELLA

V mestečku San Jose sa nachádza pekná zátoka s plážou, na ktorej je biely jemný piesok a vstup do mora je pozvoľný. More je krásne čisté a pomerne pokojné. K dispozícii na pláži sú aj slnečníky a ležadlá.


(Zdroj: flickr//cc/Cala Vadella)

CALO DES MORO

Pláž sa vyznačuje bielym a jemným pieskom a krásnym tyrkysovým morom. Okolie je tvorené skalnatými útvarmi, ktoré vytvárajú peknú zátoku.


(Zdroj: flickr//cc/Cala des Moro)

CALA SALADA

Ak si chcete dokonale oddýchnuť, tak táto pláž je vhodným miestom. Na jednej strane má veľmi jemný piesok a na druhej strane je kamienková. Krásne tyrkysové more je pokojné a vhodné pre plavcov.


(Zdroj: flickr//cc/Cala Salada)

CALA PADA

Ďalšia pokojná pláž, vhodná na oddych a tiež pre rodiny s deťmi. Piesok je veľmi jemný a do mora vedie drevené mólo. Je tu aj zopár reštaurácií a obchodíkov so suvenírmi.


(Zdroj: flickr//cc/Cala Pada)

CALA D´HORT

Približne 150 metrov dlhá pláž bola vďaka kvalitným službám ocenená Modrou vlajkou. Je veľmi obľúbená medzi dovolenkármi, ale aj medzi miestnymi obyvateľmi. 


(Zdroj: flickr//cc/Cala d´hort)

CALA GRACIO

Pláž sa nachádza neďaleko San Antonia, ktoré je rušným miestom. Na pláži je biely, jemný piesok a pozvoľný vstup do mora. Neďaleko sú miestne bary, reštaurácie a obchody. 


(Zdroj: flickr//cc/Cala Gracio)

CALA JONDAL

Je to miesto, kde sú zakotvené luxusné jachty a na pláži sa nachádzajú luxusné plážové kluby. Je tvorená malými kamienkami, preto je vhodné nosiť si obuv. 


(Zdroj: flickr//cc/Cala Jondal)

CALA LLONGA

Pláž má veľmi dobre vyvinuté služby, čite na nej nájdete veľa reštaurácií, barov, obchodov, požičovní a podobne. Je vhodná pre rodiny s deťmi, má jemný piesok a lemovaná je borovicovými hájmi.


(Zdroj: flickr//cc/Cala Llonga)

CALA XARRACA

Maličká pláž je vhodná pre oddych a relax. Je len 90 metrov dlhá s jemným pieskom a jednou reštauráciou. 


(Zdroj: flickr//cc/Ibiza)

Viac pláží nájdete na TripAdvisor.

More

More je krásne čisté a tyrkysové.

Teplota mora

Počas letných mesiacov je teplota mora na Ibize veľmi príjemná.
Január - 15°C, Február - 15°C, Marec - 15°C, Apríl - 16°C, Máj - 18°C, Jún - 21°C, Júl - 24°C, August - 26°C, Semptember - 25°C, Október - 22°C, November - 18°C, December - 16°C.

Deti

Niektoré hotelové rezorty majú detské kútiky, šmýkačky a detské ihriská. Na Ibize nájdete aj zábavné parky a aquaparky. 

Šport

Na mnohých plážach sú v ponuke vodné športy, ako je windsurfing, potápanie, tiež plážový volejbal. Je možnosť aj zapožičať si vodné bicykle alebo skútre.

Zábava

Ibiza sa vyznačuje svojím búrlivým nočným životom, ktorý ocenia najmä mladí, ktorí si na Ibizu prídu užiť "párty dovolenku".

Mapa

Video

Na Ibize máte aj čo vidieť, má mnoho pamiatok a niektoré z nich patria aj do svetového dedičstva UNESCO.

IBIZA - DALT VILA

Je zapísaná v zozname svetového dedičstva UNESCO. Je to historická časť hlavného mesta ostrova, ktorou sa môžete poprechádzať. Budete mať nádherný panoramatický výhľad na celé okolie a tiež uvidíte kúsok histórie a množstvo pamiatok. Viac o tejto časti Ibizy si môžete prečítať na webovej stránke.


(Zdroj: flickr//cc/Dalt Vila)

SAN ANTONIO

Krásny dovolenkový rezort, kde nájdete pekné uličky preplnené obchodíkmi, kaviarnami a reštauráciami. Nachádza sa tam jedna z najkrajších pláží na Ibize. Toto miesto je tiež známe svojími diskotékovými klubmi, ktoré sú veľmi často navštevované a veľmi populárne. Je to veľmi rušné miesto, vhodné najmä pre mladých. Viac informácií o kluboch a diskotékach na tomto miete nájdete na webovej stránke.


(Zdroj: flickr//cc/San Antonio)

TALAMANCA

Talamanca je ďalšie krásne miesto na Ibize. Nachádza sa tam krásny biely piesok, množstvo hotelových rezortov a veľa atrakcií ako sa zabaviť. Poprachádzať sa môžete popri prístavu až do hlavného mesta a vidieť môžete aj známy maják Punta Grossa. Z mesta Ibiza je to cca 3 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Talamanca)

PUNTA ARABI

Známy trh na Ibize, kde nájdete veľa stánkov s domácimi predavačmi, nakúpiť môžete veľmi výhodne keramiku, šperky, výrobky z kože a veľa iného. Mesto Ibiza je vzdialené cca 22 km.


(Zdroj: flickr//cc/Punta Arabí)

SAN JOSEP

V blízkosti najväčšej hory ostrova Sa Talaiassa sa nachádza malé mestečko San Josep, ktoré môžete navštíviť a len ta sa ním poprechádzať. Od mesta Ibiza je vzdialené cca 14 km. Nachádzajú sa tu taktiež ďalšie krásne pláže a hotelové rezorty. Výlet si môžete spraviť aj do národného parku Ses Salines.


(Zdroj: flickr//cc/Ibiza)

FORMENTERA

Neďaleko Ibizy je aj známy ostrovček Formentera, kde môžete vyraziť na výlet loďou. Zaujímavý je svojimi plážami a nedotknutou prírodou. Určite navštívte aj hlavné mesto ostrova San Francesc, kde sa nachádza maják Faro de la Mola.


(Zdroj: flickr//cc/Formentera)

MAGNETICKÁ HORA ES VEDRÁ

Skalnatný ostrov, ktorý je súčasťou prírodnej rezervácie Cala d´Hort môžete navštíviť počas okružnej plavby ostrovom. Zvyčajne sa začína v prístave San Antonio a ďalej sa plavíte zátokami a malými ostrovčekami. Od mesta Ibiza je vzdialená cca 20 km.


(Zdroj: flickr//cc/Es Vedrá)

AGUAMAR WATER PARK

Veľký aquapark, kde nájdete množstvo atrakcií pre deti, mládež, ale aj dospelých. Je vzdialený len cca 4 km od mesta Ibiza. Bazény, tobogány, šmýkačky, výrivky, rôzne reštaurácie, bufety a bary na Vás čakajú práve na tomto mieste. Viac informácií o tomto parku nájdete na webovej stránke.
 

Viac informácií o výletoch a atrakciách na Ibize nájdete na jej webovej stránke alebo na turistickom sprievodcovi Google.