Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Destinácie

Všeobecné informácie

Výlety

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
 - 0  - 1  - 2  - 3  - 4

O destinácii

Katalánsko je destinácia na severovýchode Španielska a jeho hlavným mestom je Barcelona. Katalánsko je malý región, ktorý leží na hraniciach Francúzska a Španielska. Je známy svojou históriou, kultúrnymi pamiatkami a veľkým počtom kláštorom. Pre Katalánsko je tiež známe mesto Andorra a veľmi často navštevované pobrežie Costa Brava. Táto oblasť tiež žije futbalom vďaka blízkej Barcelone, kde sídli futbalový klub FC Barcelona.

Vzdialenosť od letiska

Letisko v Barcelone je vzdialené 80km. Transfer z letiska trvá približne 1 hodinu.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisi od premávky a počte zastávok v jednotlivých hoteloch na trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

1 950 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Barcelona: 1:55 hod.
Košice - Barcelona: 2:15 hod.
Poprad - Barcelona: 2:15 hod.
Sliač - Barcelona: 2:05 hod.
Viedeň - Barcelona: 1:50 hod.

Dĺžka letov z jednotlivých letísk je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá približne 19 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

Počasie v oblasti Katalánska je mierne. Od januára do mája sa teploty pohybujú od 15°C - 20°C. V letných mesiacoch od júna do septembra je počasie 25°C - 28°C a v októbri začnú teploty klesať na 20°C, v decembri až 14°C.

Pláž

Najkrajšie pláže nájdete na pobreží Costa Brava, ale aj v Barcelone. Pláže sú pieskové, na niektorých miestach s jemnými kamienkami. 

PLAYAS DE CALLELA

Krásna piesková pláž s pozvoľným vstupom do mora, ktorá je pomerne kľudnou oblasťou. Je vhodná pre rodiny s deťmi, aj pre starších. Nájdete na nej dokonalé miesto pre relax.


(Zdroj: flickr//cc/Playas de Calella)

CALA TOLA

Ďalšia krásna pláž, ktorá je obľúbená nie len u turistov, ale aj u miestnych. Je vhodná pre rodiny s deťmi. Čisté a priezračné more Vám umožní pekný pohľad na podvodné živočíchy.


(Zdroj: flickr//cc/Cala Tola)

PLAYA CALA SA BOADELLA

Veľmi pokojná pláž, na ktorej si dokonale oddýchnete. Nájdete tu rôzne vekové kategórie, pretože pláž je vhodná aj pre deti aj pre mladých a tých najstarších. Na pláži tiež nájdete sieť reštaurácií a plážových barov.


(Zdroj: flickr//cc/Playa Cala sa Boadella)

BARCELONETA

Najznámejšou plážou v Barcelone, je práve Barceloneta, ktorá sa označuje aj za najlepšiu mestskú pláž na svete. Je dlhá približne 1 100 m, nachádza sa blízko centra a pravidelne sa na nej konajú večierky, diskotéky a zábavy.


(Zdroj: flickr//cc/Barceloneta)

BOGATELL BEACH

Ďalšia krásna pláž Španielska, ktorá má vybudovaný aj bezbariérový vstup a je dokonalým miestom pre oddych a relaxáciu. Je veľmi pokojná a kľudná, pre rodiny s deťmi, ale aj starších, ktorý hľadajú pokoj.


(Zdroj: flickr//cc/Bogatell beach)

SANT SEBASTIA BEACH

Táto španielska pláž patrí k veľmi rušným plážam, je veľmi obľúbená u mladých kvôli barom, diskotékam a nočnému životu. Cez deň tam však zažijete aj pokoj, alebo si môžete zahrať niektoré z plážových športov. Pláž má aj bezbariérový prístup.


(Zdroj: flickr//cc/Sant Sebastia Beach)

Viac pláži v Katalánsku nájdete na TripAdvisor alebo si pozrite na našej stránke informácie o plážach v Barcelone a na Costa Brava.

More

More v okolí Barcelony a pobreží Costa Brava je veľmi čisté a priezračné.

Teplota mora

Január - 13°C, Február - 12°C, Marec - 13°C, Apríl - 15°C, Máj - 18°C, Jún - 21°C, Júl - 24°C, August - 26°C, September - 24°C, Október - 22°C, November - 18°C, December - 16°C.

Deti

Na mnohých plážach v tejto destinácii nájdete detské kútiky a detské ihriská. V blízkosti sú tiež aquaparky, ZOO a iné atrakcie pre deti.

Šport

Na viacerých plážach je možnosť zapožičať si vodné bicykle, skútre, taktiež je možnosť windsurfingu, potápania, plážového volejbalu a iných športov.

Mapa

Hlavným turistickým mestom Katalánska je Barcelona, ktorá je zároveň aj veľmi známym kultúrnym a historickým centrom. Pre viac informácií, čo navštíviť v Barcelone si pozrite všeobecné informácie o Barcelone na našej stránke. Veľmi obľúbenou a turistami vyhľadávanou destináciou je pobrežie Costa Brava, kde môžete tiež vidieť veľa zaujímavých miest. Výlety v Costa Brava nájdete vo všeobecných informáciách o Costa Brava na našej stránke.

CAMP NOU

Keďže je Barcelona predovšetkým futbalovým mestom a žije futbalom, tak typ na výlet je návšteva najznámejšieho futbalového štadiónu a múzea, ktoré sa spája s klubom FC BARCELONA. Futbalový štadión, ktorý má kapacitu 100-tisíc divákov si môžete pozrieť aj mimo futbalového zápasu.


(Zdroj: flickr//cc/Camp Nou)

L´AQUARIUM

Návštevou jedného z najväčších akvárií v Európe môžete nahliadnuť na hladinu Stredozemného mora. Akvárium je tvorené 80 metrovým tunelom, kde sa môžete pokochať žralokmi  a inými morskými živočíchmi. Akvárium slúži tiež ako interaktívne a vzdelávacie centrum. Ceny vstupeniek a bližšie informácie nájdete na webovej stránke akvária.


(Zdroj: flickr//cc/l´aquarium)

BAZILIKA SAGRADA FAMILIA

Dielo svetoznámeho umelca Antonia Gadího – rímskokatolícka bazilika, ktorá je svetoznámou stavbou v centre Barcelony. Pre túto honosnú stavbu sú typické veže, ktoré znázorňujú 12 apoštolov, 4 evanjelistov, Pannu Máriu a Ježiša Krista. Stavba však nie je dokončená, no plánuje sa dokončiť v roku 2026, kedy sa bude sláviť 100. výročie smrti Antonia Gadího.


(Zdroj: flickr//cc/Sagrada familia)

PARC GÜEL

Park bol pôvodne navrhnutý a budovaný pre bohatého Eusebi GÜELA, a mal tvoriť luxusnú ulicu pre bohaté  rodiny. Keď však park nebol dokončený, tak ho odkúpilo mesto a dnes slúži ako turistická atrakcia pre návštevníkov. Nemusíme ani spomínať, že architektom bol známy Gaudí.(Zdroj: flickr//cc/Park Guel)

LA RAMBLA

Počas Vašej návštevy Barcelony určite nevynechajte najrušnejšiu barcelonskú ulicu, ktorá tvorí 1,5 km dlhú sieť obchodov, reštaurácií, kaviarní a barov. Ulica je plná pouličných umelcov, zabávačov, tanečníkov a spevákov. V tejto pešej zóne sa nachádza aj miestny známy trh Mercat de la Boqueria, na ktorom môžete ochutnávať miestne špeciality, kúpiť si čerstvé ovocie, zeleninu alebo ryby.


(Zdroj: flickr//cc/La Rambla)

TOSSA DE MAR

Malé mestečko, ktoré dýcha históriou Vám ukáže starobylé hradby a romantické uličky. Toto mestečko sa zaraďuje medzi najviac fotografované miesta. Je veľmi malé, takže zažijete príjemný výlet a budeme si ho môcť do detailov pozrieť. Od Barcelony je vzdialené toto mestečko cca 90 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Tossa de Mar)

GIRONA

Girona je ďalšie krásne a historické mesto, v ktorom máte čo vidieť. Mesto Barcelona je vzdialené cca 90 km. Ak sa tam vyberiete určite si pozrite starú mestskú časť, židovskú štvrť, katedrálu a staroveké hradby. Neďaleko je aj rodisko Salvadora Dalího – mestečko Figueres, v ktorom sa nachádza jeho múzeum.


(Zdroj: flickr//cc/Girona)

BEGUR

Jedno z mnohých historických a kultúrnych miest v Španielsku. Okrem niekoľkých pamiatok je toto mestečko typické vybudovaným zámkom nad mestom. Môžete sa dostať až k nemu na vrchol a to po krásnych uličkách, ktoré sú lemované meštianskymi domami. Begur je od Barcelony vzdialený cca 130 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Begur)

MARINELAND

Veľmi navštevovaný je aj Marineland, ktorý sa rozprestiera na rozhraní Costa Brava a Costa del Maresme. Od mesta Barcelona je vdzialený cca 70 km. Hlavnou atrakciou sú vystúpenia cvičených delfínov, no pozrieť si môžete aj papagájov a iné druhy vtákov. Viac informácii nájdete na webovej stránke marinelandu.


(Zdroj: flickr//cc/Marineland)

Veľa užitočných informácií o výletoch do okolia nájdete aj na TripAdvisor alebo turistickom sprievodcovi Google.