Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Chorvátsko - fotogaléria
Chorvátsko - praktické informácie
Chorvátsko - pamiatky a atrakcie
Chorvátsko - Mapa
Chorvátsko - počasie
Chorvátsko autobusom
Chorvátsko letecky
Ubytovanie v Chorvátsku
Chorvátsko apartmány, ubytovanie v súkromí pri mori
Chorvátsko ubytovanie pri mori
Prenájom automobilov
Ubytovanie - hotely
Last minute Chorvátsko
First minute Chorvátsko

Druhý najčastejší spôsob dopravy do Chorvátska je autobus. Jedná sa o pomerne dobrú a lacnú variantu ako sa k vytúženému Jadranskému moru dostať.

Pravidelné linky do Chorvátska

Autobusom do ChorvátskaMožnosťou ako sa dostať do Chorvátska, je využiť služby dopravných spoločností, ktoré v hlavnej letnej sezóne zaisťujú pravidelnú linkovú dopravu medzi Slovenskou republikou a miestami na chorvátskom pobreží Jadranu. Vybavenie autobusov zodpovedá dnešným štandardom - WC, klimatizácia, TV s videom prípadne DVD prehrávačom a samozrejmosťou je aj možnosť občerstvenia t.j. autobusy spĺňajú všetky predpisy noriem Európskej únie.

Pravidelné autobusové linky zaisťujúce v lete prepravu cestujúcich zo Slovenska do Chorvátska:

- pravidelná autobusová linka Spišská Nová Ves - Levoča - Prešov - Košice -Rožňava - Lučenec - Zadar - Bigrad - Vodice - Šibenik - Trogir - Split - Omiš - Makarska.
Prepravu zabezpečuje Eurobus a.s. Košice – viac informácií na www.eurobus.sk

- pravidelná medzinárodná linka Žilina - Makarska , Trenčín - Makarska.
Viac informácií v kancelárii predpredaja SAD Trenčín na Palackého 11 v Trenčíne alebo na www.sadtn.sk

- nová pravidelná linka Bratislava - Pula - Trogir - Baška Voda - Makarska - Orebič (Umag, Poreč, Rabac, Crikvenica, Novalja, Sv. Filip i Jakov, Podgora, Igrane, Drvenik, Gradac).
Viac informácií na www.slovaklines.sk

- pre viac informácií o pravidelných linkách do Chorvátska pozri www.cp.sk

Chorvátsko má taktiež kvalitnú národnú sieť autobusových liniek, ktorá zahrňuje aj najmenšie miesta na pobreží. Miestne trajektové linky zasa spájajú pevninu s ostrovmi: Cres-Lošinj, Rab, Pag, Ugljan, Pašman, Dugo otok, Iž, Šolta, Brač, Hvar, Vis, polostrov Pelješac, Korčula, Lastovo a Mljet, a miestne lodné linky spájajú ostatné obývané ostrovy, na ktorých nie je automobilová premávka.

Cez cestovné kancelárie

Autobusy mnohých cestovných kancelárií, ktoré majú v ponuke zájazdy do Chorvátska, vyrážajú z najrôznejších kútov Slovenska. Niekedy bývajú súčasťou ceny pobytových zájazdov (t,j, pobyty sú viazané na dopravu), inokedy je potrebné ich pripočítať k cene za ubytovanie t.z. autobusová doprava nie je súčasťou pobytu a cestovné kancelárie ju zabezpečujú ako doplnkovú službu na požiadanie zákazníka. Cena za autobusové lístky je však v porovnaní s cenou letenky konečná, t.j. bez ďalších nákladov, aj keď niektoré cestovné kancelárie si v dnešnej dobe zvyšovania cien pohonných palív tiež pripočítavajú tzv. palivový príplatok. Takže pokiaľ si zvolíte cestu autobusom nemusíte sa nutne vzdať svojej nezávislosti a cestovať hneď s nejakou z mnohých cestovných kancelárií, ktoré zájazdy do Chorvátska organizujú. Ak teda plánujete v Chorvátsku ubytovanie v súkromí, ktoré si zaistíte priamo cez majiteľa (nie prostredníctvom cestovnej kancelárie) a plánujete cestu autobusom, môžete kontaktovať cestovnú kanceláriu organizujúcu zájazdy do Chorvátska z okolia Vášho bydliska (výhodou môže byť nástupné miesto mimo veľkých miest), či má k dispozícii voľné miesta v autobuse.

Cesta autobusom trvá cca 8–14 hodín, záleží na lokalite, do ktorej cestujete.

S čím treba počítať

• v prípade nedostatočného počtu cestujúcich (menej ako 25 osôb) môže byť preprava v okrajových termínoch zrušená
• v rámci nástupných miest musí klient počítať s možnosťou prestupu zo zvozových autobusov, mikrobusov alebo osobných áut
• trasa po území Slovenska nemusí vždy viesť najkratším smerom a vzhľadom na nepredvídané okolnosti môže dôjsť k predĺženiu času prepravy
• každý cestujúci má nárok na prepravu 1 ks batožiny do 15-20 kg a 1 ks príručnej batožiny, nadrozmernú batožinu (ako napr. bicykle, surfy a pod.) a zvieratá sa neprepravujú