Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Bratislava - sprievodca mestom
Slovensko - lyžovačka
Jaskyne na Slovensku
Slovensko - fotogaléria
Slovensko na mape
Last minute Slovensko
First minute Slovensko

Super lyžovačka na Slovensku

Pozrime sa na niektoré obľúbené strediská zimných radovánok:

Vysoké Tatry

Vo Vysokých Tatrách patrí medzi najnavštevovanejšie miesta:


    Štrbské Pleso
    Smokovce
    Tatranská Lomnica


Štrbské Pleso ponúka lyžovanie vo výške 1400 až 1800 metrov n.m. Lyžiari ocenia dobrý servis, lyžiarsku školu a požičovňu športových potrieb, ale aj krytý bazén, saunu, jazdu na saniach s koňmi a klzisko. Stredisko využíva aj večerné lyžovanie a umelé zasnežovanie. Najdlhšiu zjazdovku má Solisko. Dovolenka v Tatrách má vždy svoje čaro. Stredisko ponúka atrakciu snowtubing.


Tatranská Lomnica ponúka svahy vo výške 1700 až 2200 metrov n.m. Lyžiarska škola a požičovňa športových potrieb je samozrejmosťou. V poslednom čase si získava čoraz väčšiu obľubu večerné lyžovanie. Smokovce (Starý, Horný a Dolný) majú svahy vo výške 800 až 1480 metrov n.m. Lyžiarske stredisko ponúka jazdu na saniach s koňmi, klzisko, lyžiarsku školu a požičovňu športových potrieb.


K obľúbeným lyžiarskym strediskám patrí aj čoraz vyhľadávanejšia Jakubkova lúka (Starý Smokovec). Krásnu lyžovačku v regióne Vysoké Tatry môžete stráviť v:


    Žiar - Dolinky
    Podbanské - perfektné stredisko pre rodiny s deťmi. Výhodou je ski servis a požičovňa lyží. Rodičia ocenia lyžiarsku škôlku.
    Ždiar - ponúka aj večerné lyžovanie.
    Tatranská Štrba
    Stará Lesná

Nízke Tatry

V Nízkych Tatrách lyžiari vyhľadávajú prevažne tieto miesta:

    Demäňovská dolina
    Jasná pod Chopkom
        Biela Púť
        Luková
        Otupné
        Záhradky
    Jánska dolina


V Nízkych Tatrách sa návštevníci môžu vydať na bežkách po nádherných bežkárskych stopách, môžu využiť lyžiarsku školu, večerné lyžovanie, alebo stráviť čas v krytých bazénoch, či v termálnom kúpalisku Bešeňová. Stredisko ponúka požičovňu športových potrieb a lyžiarsky servis. V Nízkych Tatrách sa nachádza aj ďalšie obľúbené stredisko:


    Čertovica


Vyhľadávajú ho nielen klasickí lyžiari, ale aj bežkári a turisti. Stredisko Čertovica ponúka skiservis, požičovňu lyžiarskeho výstroja, saunu, kolkáreň a fitnes centrum. Ďalšími strediskami sú:


    Žiarce
    Liptovská Teplička

Nízke Tatry Juh - Chopok

Južná strana Chopka patrí medzi obľúbené lyžiarske trate. Máloktorý lyžiar by nepoznal:


    Chopok Juh - Srdiečko
    Chopok Juh - Kosodrevina


Zjazdovky sú tu náročnejšie, a preto sú vhodné pre skúsenejších lyžiarov.

Z ďalších sú populárne ešte:

    Tále
    Šachtičky
    Donovaly

Jedno z najnavštevovanejších lyžiarskych centier sú nesporne Donovaly. Zjazdovky sú udržiavané vo veľmi dobrom stave.Výborné podmienky ponúka Nová Hoľa, kde premáva trojsedačková lanovka. Lyžiari si tu môžu v stredisku Nová Hoľa aj v stredisku Záhradište vychutnať lyžovanie pri umelom osvetlení. Donovaly každoročne organizujú turisticky veľmi zaujímavé preteky psích záprahov. Okrem toho stredisko ponúka možnosť korčuľovania na prírodnom klzisku, paragliding a diskotéky na snehu.


Ak máte radi Nízke Tatry, určite navštívite aj strediská:


    Mýto pod Ďumbierom - v prípade nedostatku snehu ponúka umelé zasnežovanie. Výhodou je služba detská škôlka s krátkym vlekom pre deti.
    Bystrá
    Košariská
    Strelníky
    Tajov
    Telgárt

Oravská Magura

Najznámejším strediskom v tomto regióne je Kubínska Hoľa, ktorá má tradične dobré podmienky pre zimné radovánky. Pre skúsených lyžiarov sú k dispozícii štvorsedačková lanovka a vleky, ktoré premávajú denne do 16-tej hodiny. Kubínska Hoľa leží v blízkosti Dolného Kubína. Výhodou strediska je technické zasnežovanie, dostatok rôzne náročných zjazdoviek a obľúbená detská lyžiarska škôlka.
Obľúbeným sa stáva aj lyžiarske stredisko Ski Zábava - Hruštín, Vasiľovská hora, kde sú zjazdovky pre deti i pre náročných. Výborným doplnkom k lyžovaniu je aj osvetlené klzisko, detská škôlka, detský svet a wellness.

Malá Fatra

Nádherná Vrátna dolina láka každoročne mnoho turistov. Veľmi kvalitné stredisko Starý Dvor a stredisko Chleb ponúka dostatok zjazdoviek aj pre náročných lyžiarov. Možnosť technického zasnežovania, večerného lyžovania a detskej lyžiarskej škôlky.
Výbroným ťahom strediska Free Time Zone je veľký výber skipasov. Za zmenku stoja aj rôzne ponuky zliav a skipasy zadarmo v prípade ubytovania vo vybraných ubytovacích zariadeniach. Stredisko ponúka dostatok parkovacích miest a skibus.

Veľká Fatra

Jasenská dolina je jedna z najkrajších veľkofatranských dolín. Priaznivci zimných športov majú možnosť využiť výborné lyžiarske podmienky pre menej skúsených, ale i zdatných lyžiarov. Zjazdovky sú zasnežované. Pre milovníkov večerného lyžovania sú svahy prístupné s večerným osvetlením. K dispozícii je lyžiarska škola, požičovňa lyžiarskej výstroje, skiservis, bežecké a sankárske trate, snowboard. Lyžiarske stredisko Malinô Brdo patrí medzi dobre udržiavané zimné strediská. Zjazdovky sú poprepájané a umelo zasnežované. Funguje tu aj lyžiarska škola, skiservis, požičovňa lyžiarskych potrieb.


Slovenské Rudohorie

Na východnom Slovensku patrí medzi najvyhľadávanejšie strediská Jahodná, ktorá ponúka kvalitné zjazdovky, zasnežované a upravované počas celej sezóny. Milovníci večerného lyžovania tu môžu prísť na svoje od zotmenia do pol deviatej večer. Stredisko ponúka lyžiarsku školu, požičovňu lyžiarskych potrieb, skiservis, bežecké a sankárske trate, snowboard.


Spiš

Plejsy je jedno z najkrajších lyžiarskych stredísk na Slovensku. Leží pri Krompachoch. Všetky zjazdové trate sú mechanicky zasnežované. Zjazdové trate majú certifikáty lyžiarskej federácie FIS. Lyžiari ocenia 9 zjazdoviek a snowboardisti (snoubordisti) rôzne prekážky, kde môžu predviesť svoje umenie.


Kremnické vrchy

V Kremnických vrchoch nájdete lyžiarske stredisko - Skalka. Sú tu zjazdovky pre slabších i zdatnejších lyžiarov. Stredisko ponúka aj večerné lyžovanie. Okrem klasického lyžovania sa tu darí bežkárom, ktorí tu majú k dispozícii 20 km bežeckých tratí. Skalka je miestom štartu Bielej Stopy SNP.

Malé Karpaty

Pezinská Baba - nachádza sa v nadmorskej výške iba 527 metrov nad morom, ale často máva veľmi dobré podmienky na lyžovanie. Dnes je tu dostatok vlekov. Lyžiarske trate ponúkajú večerné lyžovanie a umelé zasnežovanie. Výhodou strediska je skiservis, lyžiarska škôlka a blízkosť mesta Pezinok.


Kamzík - najbližší lyžiarsky svah pre Bratislavčanov. Vhodné pre rekreačné lyžovanie hlavne pre rodičov s deťmi.

Biele Karpaty

Stará Myjava - malé stredisko na západe Slovenska ponúka ski servis a požičovňu lyží. Zjazdovky sú krátke, ale pomerne strmé.

Kysucké Beskydy

Veľká Rača Oščadnica - dnes už stredisko s tromi lokalitami: Dedovka, Marguška a Lalíky. Výhodou strediska je rôznorodosť lyžiarskych tratí, od ľahkých až po veľmi náročné. Lokalita Dedovka ponúka detskú lyžiarsku škôlku a bobovú dráhu. Zároveň je tu možnosť večerného lyžovania. Kto má rád sedačkové kabínky, určite ocení návštevu Lalíkov, kde premávajú 8 miestne kabínky.


V lyžiarskych strediskách na Slovensku to konečne ožíva. Väčšina stredísk prispôsobuje ceny silnej zahraničnej konkurencii a konečne tak bude možné opätovne objavovať krásu lyžovačky na domácich svahoch.

Zdá sa, že ceny pre rodiny s deťmi budú prijateľné a ceny skipasov výrazne lacnejšie ako vlani.

Ak hľadáte zimnú lyžovačku, cenu môžete ovplyvniť výberom termínu, keďže mimo top sezóny sú skipasy výrazne cenovo výhodnejšie.

Po celodennej lyžovačke dobre padne návšteva atrakcií v blízkom okolí. Už pri výbere lyžovačky môžete hľadať služby wellnes, termálne kúpaliská, klziská, snowboardové prekážky, môzeá či akvaparky. Určite to ocenia hlavne deti.

Z ponuky vyberáme

Termálne kúpaliská

    Bešeňová (Thermal park - vnútorné bazény, vonkajšie bazény, wellness centrum, relax centrum. V prevádzke počas leta aj počas zimy).
    Dolná Strehová
    Dunajská Streda
    Patince
    Podhájska
    Poľný Kesov
    Santovka
    Sládkovičovo
    Štúrovo
    Topoľníky
    Veľký Meder
    Vrbov

Kúpele

    Bardejovské kúpele
    Dudince
    Kováčová
    Kunerad
    Ľubovnianske kúpele
    Piešťany
    Rajecké Teplice
    Sklené Teplice
    Sliač
    Smrdáky
    Trenčianske Teplice
    Vyšné Ružbachy (V kúpeľoch vo Vyšných Ružnachoch sa nachádza unikátna prírodná pamiatka - travertínový kráter. Do krátera vyviera termálna voda s rozpusteným uhličitanom vápenatým. Ten sa na okraji krátera zráža a vytvára okolo výveru vyvýšenú hrádzu. Kráter má úctyhodné rozmery. Jeho šírka je 20 metrov a hĺbka 3 metre. Kráter Vyšné Ružbachy určite ostane vo vašej pamäti ako výnimočná atrakcia.)

Akvaparky

    Aquapark Tatralandia - Liptovský Mikuláš
    Aquacity Poprad

Čo potrebujete na dobrú lyžovačku?

    zjazdové lyže
    lyžiarsku prilbu (helmu)
    snowboard
    lyžiarske sety
    lyžiarky
    viazanie
    vosky
    palice
    lyžiarske okuliare
    opaľovacie krémy s ÚV faktorom
    rukavice, čiapky, kvalitné športové oblečenie


Aby sa všetko vydarilo, môžete si niektoré veci zaobstarať aj priamo v lyžiarskom stredisku, v požičovni výstroja. Ak si neviete sami nastaviť viazanie, obráťte sa na ski servis. A pre deti určite využite lyžiarsku školu či škôlku.

Medzi ďalšie možnosti trávenia voľného času patrí bobová dráha. Takouto sa pýši stredisko Žiarce v Demänovskej doline, Dedovka a Donovaly. Donovaly sú známe aj vďaka tradičným pretekom v psích záprahoch.


V mnohých hoteloch nájdete fitness centrá, bowling, wellness.

Lanovky

    Lomnický štít - Lanovka premávajúca na Lomnický štít patrí k nezabudnuteľným zážitkom. Premáva až do výšky 2634 metrov.
    Tatranská Lomnica - Skalnaté pleso
    Vrátna - V Malej Fatre si nenechajte ujsť jazdu kabínkovou lanovkou.

Vodopády:

    Studenovodské vodopády - Neďaleko Bilíkovej chaty sa nachádza Dlhý vodopád. Ďalšími z unikátnych Studenovodských kaskádových vodopádov sú Obrovský, Trojitý, Malý, Skrytý a Veľký vodopád.