Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Destinácie

Všeobecné informácie

Výlety

1
 - 0  - 1  - 2  - 3  - 4

O destinácii

Costa del Maresme je ďalšie španielske letovisko, ktoré je nazývané aj "Morské pobrežie". Je typické svojími širokými piesočnatými plážami a prepojením jednotlivých letovísk rychlodráhou, ktorá pravidelne jazdí do okolitých miest. Costa del Maresme susedí s pobrežím Costa Brava a s Barcelonou, ktoré sú veľmi navštevovanými miestami, hlavne vďaka zaujímavým kultúrnym a historickým pamiatkam. Costa del Maresme je pobrežie o čosi pokojnejšie ako Costa Brava, preto na ňom nájdete pokoj a dokonale si oddýchnete.

Vzdialenosť od letiska

Letisko v Barcelone je vzdialené 50 km. Transfer z letiska trvá približne 45 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

1 857 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Barcelona: 1:55 hod.
Košice - Barcelona: 2:15 hod.
Poprad - Barcelona: 2:15 hod.
Sliač - Barcelona: 2:05 hod.
Viedeň - Barcelona: 1:50 hod.

Dĺžka letov z jednotlivých letísk je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Cesta autom alebo autobusom z Bratislavy trvá približne 19 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

Počasie na pobreží Costa del Maresme sa od januára do apríla pohybuje od 13°C - 15°C. V máji sa začne príjemne otepľovať na 18°C a v júni na 21°C. Od júla do septembra sú príjemné letné teploty od 24°C - 26°C. V októbri teploty klesnú na 21°C, v novembri na 18°C a v decembri na 16°C.

Pláž

Pláže na pobreží sú široké a piesočnaté. Najznámejšie letoviská s krásnymi plážami sú Santa Susana, Malgrat de Mar a Canet de Mar. 

PLAYAS DE CALLELA

Krásna piesková pláž s pozvoľným vstupom do mora, ktorá je pomerne kľudnou oblasťou. Je vhodná pre rodiny s deťmi, aj pre starších. Nájdete na nej dokonalé miesto pre relax.


(Zdroj: flickr//cc/Playas de Callela)

PLAYA CALA SA BOADELLA

Veľmi pokojná pláž, na ktorej si dokonale oddýchnete. Nájdete tu rôzne vekové kategórie, pretože pláž je vhodná aj pre deti aj pre mladých a tých najstarších. Na pláži tiež nájdete sieť reštaurácií a plážových barov.


(Zdroj: flickr//cc/Playa Cala sa Boadella)

BARCELONETA

Najznámejšou plážou v Barcelone, je práve Barceloneta, ktorá sa označuje aj za najlepšiu mestskú pláž na svete. Je dlhá približne 1 100 m, nachádza sa blízko centra a pravidelne sa na nej konajú večierky, diskotéky a zábavy.


(Zdroj: flickr//cc/Barceloneta)

NOVA ICARIA BEACH

Podobne ako pláž Barceloneta je aj táto pláž blízko centra mesta, je 400 m dlhá, veľmi čistá a piesočnatá. Na pláži sa nachádzajú reštaurácie, detské kútiky, možnosť hrať ping-pong, tenis, plážový volejbal a iné športy. Odporúča sa pre rodiny s deťmi.


(Zdroj: flickr//cc/Nova Icaria beach)

ST POL DE MAR BEACH

Na túto pláž budete musieť chvíľku cestovať vlakom, pretože je vzdialená, ale zároveň je veľmi pokojným a tichým miestom. Je typická kostolíkom, ktorý sa týči na kopci, a nízkym počtom turistov.


(Zdroj: flickr//cc/St Pol de Mar)

SANT SEBASTIA BEACH

Táto španielska pláž patrí k veľmi rušným plážam, je veľmi obľúbená u mladých kvôli barom, diskotékam a nočnému životu. Cez deň tam však zažijete aj pokoj, alebo si môžete zahrať niektoré z plážových športov. Pláž má aj bezbariérový prístup.


(Zdroj: flickr//cc/Sant Sebastia beach)

Viac pláži v tejto oblasti nájdete na TripAdvisor alebo si pozrite na našej stránke informácie o plážach v Barcelone a na Costa Brava.

More

More na tomto pobreží je kryštálovo čisté, pokojné a v lete dosahuje veľmi príjemné teploty.

Teplota mora

Január - 14°C, Február - 13°C, Marec - 14°C, Apríl - 15°C, Máj - 18°C, Jún - 21°C, Júl - 24°C, August - 26°C, September - 23°C, Október - 22°C, November - 18°C, December - 16°C.

Deti

V okolí pobrežia Costa del Maresme je pre deti veľa atrakcií a zaujímavých miest. Na niektorých plážach sú detské kútiky a detské ihriská. Ak sa vydáte na výlet do blízkej Barcelony, tak Vaše deti sa zabavia v ZOO, v akváriu a v niekoľkých zábavných parkoch.

Šport

Pláže na pobreží ponúkajú vodné športy, ako windsurfing, tiež požičiavanie vodných skútrov a bicyklov. Na pobreží si môžete spraviť aj pešiu turistiku po turistických chodníkoch.

Zábava

Ak hľadáte zábavu v podobe diskoték, tak odporúčame navštíviť Barcelonu, kde je veľmi rozvinutý hlavne nočný život v kluboch, baroch a na diskotékach.

Mapa

V okolí pobrežia je veľa miest, kde si môžete vyraziť na výlet, či zažiť dobrodružstvo alebo uvidieť kus kultúry a histórie.

MATARÓ

Hlavné mesto pobrežia Costa del Maresme Vám ponúkne pohľad na historické centrum, kde sa nachádzajú zbytky hradieb zo 16. storočia, taktiež veľmi historicky známa renesančná budova mestskej radnice. V meste si môžete pozrieť aj múzeum, námeste Santa Ana a prístav, ktorý je naväčší na pobreží.


(Zdroj: flickr//cc/Mataró)

MALGRAT DE MAR

Priamo pri pohorí Montnegre sa nachádza toto krásne letovisko, ktoré prináša mnohé atrakcie. Veľmi navštevovaný je romantický park Parc del Castell, Marineland so zvieracou šou, zaujímavé sú tiež stavby a budovy z 11. storočia a krásna príroda pre milovníkov turistiky. Hlavné mesto Mataró je vzdialené cca 37 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Costa del Maresme)

SANTA SUSANNA

Pôvodne to bola malá rybárska dedinka, dnes je to moderné letovisko s mnohými hotelovými rezortmi. Tvorí ju dlhá promenáda s reštauráciami, barmi a obchodíkmi. Toto miesto je vhodné pre návštevu rodiny s deťmi, aj pre mladých a starších. Santa Susanna je od mesta Mataró cca 31 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Santa Susanna)

PINEDA DE MAR

Malé mestečko môžete navštíviť hlavne kvôli historickým budovám z 12. storočia, ale aj kvôli zrúcanine hradu Palafolls. Od hlavného mesta leží cca 26 km.


(Zdroj: flickr//cc/Castel de Palafolls)

CALELLA

Pôvodne to bolo veľmi významné hospodárske mestečko, ktoré má zaujímavé centrum. Najcennejšou pamiatkou v tomto meste je kostolík, ktorý môžete navštíviť a zaujímavá je aj návšteva miestneho parku Dalmau. V meste sa nachádza aj múzeum, kde sa pravidelne konajú výstavy rôznych umelcov. Veľmi známa je aj ulica Església, ktorá je plná obchodov, reštaurácií, kaviarní a trhov. Calella je od hlavného mesta Mataró vzdialená cca 20 km.


(Zdroj: flickr//cc/Calella)

Viac výletov na pobreží Costa del Maresme nájdete na TripAdvisor.