Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Destinácie

Všeobecné informácie

Výlety

1
 - 0  - 1

O destinácii

Abruzzo je oblasť v strede Talianska, kde sa turizmus sústredil väčšinou na zimnú sezónu, vďaka bohatej snehovej nádielke. V posledných rokoch sa ale turizmus rozšíril aj počas letnej sezóny. Oblasť Abruzzo ponúka turistom jazerá, pobrežie Jadranského mora, národné parky, pohoria, pamiatky UNESCO a mnoho ďalších zaujímavých miest a atrakcií, ktoré lákajú turistov. Taliani v tejto oblasti sa venujú najmä poľnohostporárstvu a rybolovu, z čoho je taktiež odvodená aj skvelá kuchyňa. Už viac ako 200 rokov v regióne funguje firma na výrobu tradičných talianských cestovín. Ak sa chcete naučiť vyrábať tradičné talianske cestoviny a následne z nich niečo dobré uvariť, tak máte možnosť sa v regióne zapísať do kulinárskeho kurzu, ktorý sa robí pre návštevníkov. Je to zaujímavá skúsenosť, ako sa naučiť variť taliansku kuchyňu. Okrem kuchyne je v regióne veľmi rozšírené pestovanie viniča a výroba skvelého vína.
Región Abruzzo by ste mali navštíviť aj kvôli krásnym horám, v ktorých sú vybudované turistické chodníky. Taktiež by ste mali spoznať všetky prírodné jazerá, ktoré sa tu nachádzajú a taktiež zaujímavé sú návštevy stredovekých miest.

Vzdialenosť od letiska

Letisko sa nachádza pri meste Pescara - Abruzzo International Airport. 

Čas transferu z letiska do stredísk závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

1 228 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Pescara: 0:55 hod.
Košice - Pescara: 1:10 hod.
Poprad - Pescara: 1:10 hod.
Sliač - Pescara: 1:05 hod.
Viedeň - Pescara: 0:55 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá približne 12 hodín, vedie cez krajinu Rakúsko a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

Na začiatku roka, teda v januári a februári Vám bude trocha zima, pretože teploty vystúpia len na 12°C. V marci sa teploty troška zvýšia na 15°C a v apríli na 18°C. Máj je znamením, že prichádza oteplenie, pretože teploty sa začnú zvyšovať na 22°C, v júni na 27°C a v júli a auguste je už horúce leto s teplotami 30°C. So septembrom prichádza mierne ochladenie na 25°C a v októbri na 21°C. V novembri sa môžete stretnúť s teplotou približne 17°C  a v decembri s teplotou 12°C.

Pláž

Pobrežie Abruzzo je tvorené dlhým pásom piesku pozdĺž Jadranského mora. Pláže v provinciách Chieti a Teramo neustále dostávajú ocenenia Modrou vlajkou za čistotu, kvalitu služieb a za nedotknutú prírodu a vody. Pláž v Ortona je zasa veľmi obľúbená u turistov vďaka plážovým klubom. Ďalšou obľúbenou plážou je Pineto, kde nájdete jemný piesok a borovicové lesy, ktoré vytvárajú príjemný chládok. Je potrebné spomenúť aj južnú časť a to dedinku Vasto, kde nájdete taktiež piesočnaté pláže a nádherné výhľady.


Abruzzo beach

More

Jadranské more, ktoré obmýva pobrežie Abruzzo je veľmi čisté, priezračné a mierne.

Teplota mora

Január - 14°C, Február - 14°C, Marec - 14°C, Apríl - 15°C, Máj - 18°C, Jún - 22°C, Júl - 25°C, August - 26°C, September - 24°C, Október - 21°C, November - 18°C, December - 16°C.

Šport

V regióne je najviac rozšírená turistika do prírody. Na niektorých plážach nájdete aj ponuky vodných športov.

Zábava

V centrách väčších miest v tomto regióne môžete nájsť reštauráciu, bar alebo diskotéku, kde môžete prežiť veľmi príjemný večer.

Mapa

Región Abruzzo je jeden z najkrajších regińov Talianska najmä vďaka svojej prírode, horám, jazerám, národným aj prírodným parkom a rezerváciam a starovekým miestam. 

Pescara

Mesto Pescara je miestom, kde sa zhromažďuje všetok turistický ruch. Toto krásne mesto leží na pobreží Jadranského mora a má neopísateľnú atmosféru. Pescara je prístavným mestom, ktoré má moderný nádych, no ukrýva aj zopár historických pamiatok. Za zmienku určite stojí Katedrála di San Cetteo, Bazilika della Madona dei Sette Dolori a taktiež kostol San Silvestro. Od hlavného mesta L´Aquilla je vzdialené cca 110 km.


(Zdroj: flickr//cc/Pescara)

L´Aquilla

V regióne Abruzzo je hlavným mestom L´Aquilla. Toto mesto je vo vnútrozemí a od pobrežia je vzdialené približne 100 km. Ukrýva množstvo pamiatok a zákutí, ktoré sa oplatí vidieť. Rôzne baziliky, mestský hrad, kostoly a domčeky môžete vidieť v hlavnom meste regiónu. 

Teramo

Ďalšie krásne typické talianske mestečko, ktoré sa rozprestiera v hornatej časti regiónu. Mestečko leží na úpätí pohoria Gran Sasso odkiaľ je krásny výhľad. V meste máte možnosť vidieť niekoľko pamiatok napríklad biskupský palác alebo teramskú katedrálu. Teramo je od hlavného mesta L´Aquilla vzdialené cca 60 km.

Národné parky a rezervácie

Národný park Abruzzo, Lazio a Molise
Národný park Gran Sasso e Monti della Laga
Krasové jaskyne Grotte di Stiffe

Viac výletov nájdete na TripAdvisor alebo na Turistickom sprievodcovi Google.