Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Destinácie

Všeobecné informácie

Výlety

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
 - 0  - 1  - 2  - 3  - 4

O destinácii

Severozápadná časť Talianska je tvorená nádherným regiónom Ligúria. Hlavným mestom Ligúrie je Janov, ktoré je veľmi známe a taktiež významné, kvôli fungujúcemu prístavu. Horná, čiže severná časť regiónu je tvorená horami, skalami a lesmi, keďže je tu kus Álp a Apenín. Dolná južná časť je zasa tvorená dlhým pobrežím s krásnymi plážami, zátokami a útesmi. Každý si príde v tomto regióne na svoje. Či už aktívni turisti a horolezci alebo tí, ktorí radi oddychujú na pláži. 
Západná časť Ligúrie susedí s Francúzskom a teda v blízkosti sú mestá ako Monaco, Cannes a Nice. Práve kvôli týmto miestam je aj Ligúrska riviéra vyhľadávaná najmä návštevníkmi, ktorí sú nároční a potrpia si na kvalitu služieb. Nájdete tu luxusné hotelové rezorty, luxusné reštaurácie, luxusné hotelové kluby a krásne romanticky osvetlené ulice a promenády.
Letoviská, ktoré môžete v Ligúrii navštíviť sú San Remo, Pietra Ligure, Cinqueterre, Diano Marina, Imperia a San Bartolomeo.
​​​​​​​Región Ligúria sa môže pochváliť aj vynikajúcou kuchyňou. Medzi obľúbené špeciality patria najmä morské plody, rybacie špeciality, bravčové mäso a taktiež domáci olivový olej.

Vzdialenosť od letiska

Medzinárodné letisko Genoa Cristoforo Colombo Airport je od mesta Janov vzdialené 11 km.

Čas transferu z letiska do stredísk závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

1 100 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Janov: 1:00 hod.
Košice - Janov: 1:25 hod.
Poprad - Janov: 1:20 hod.
Sliač - Janov: 1:15 hod.
Viedeň - Janov: 1:00 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá približne 11 hodín, vedie cez krajinu Rakúsko a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

Začiatok roka je troška chladnejší, pretože v januári a februári sa teploty pohybujú len okolo 13°C. V marci sa však začne otepľovať na približne 15°C, v apríli na 17°C a v máji na príjemných 22°C. V júni začnú teploty výrazne stúpať na 25°C a začne sa horúce leto. Júl a august sú typickými letnými mesiacmi, kedy sa stretnete s teplotami okolo 28°C. V septembri je stále veľmi teplé počasie s teplotami 25°C a v októbri sa už mierne ochladí na 20°C. V novembri sa stretnete s troška chladnejšími teplotami približne 18°C a v decembri len 13°C.

Pláž

Pobrežie Ligúrie je pomerne skalnaté, takže nájdete tu väčšinu kamienkových pláží, no nájdu sa aj menšie piesočnaté pláže.

Bay of Silence

Približne 40 kilometrov od mesta Janov sa nachádza stredisko Via Portobello, kde sa nachádza krásna piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do čistého mora. Pláž je obklopená skalami a typickými farebnými domčekmi, ktoré sa v regióne nachádzajú. Nájdete tu reštaurácie, bary a taktiež obchody.


(Zdroj: flickr//cc/Bay of Silence)

Baia dei Saraceni

V stredisku Varigotti nájdete krásnu dlhú piesočnatú pláž obklopenú skalnými útvarmi a prírodou. Pláž je tvorená jemným pieskom a priezračným morom. K dispozícii sú slnečníky, ležadlá, reštaurácie, bary a iné služby.

Vittoria beach

Letovisko Finale Ligure ponúka krásne piesočnaté pláže a jednou z nich je aj Vittoria beach. Je tvorená jemným pieskom, tyrkysovým morom, slnečníkmi a ležadlami. Je to naozaj krásne miesto, kde si dokonale oddýchnete.


(Zdroj: flickr//cc/Finale Ligure)

Spiaggia di Fegina

Vo východnej časti Ligúrie v letovisku Monterosso al Mare je pláž s názvom Spiaggia di Fegina. Je to menšia piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do kráneho a čistého mora. Na pláži nájdete slnečníky, ležadlá, bary a reštaurácie.

Viac pláží nájdete na TripAdvisor.

More

Pobrežie Ligúrie je obmývané Ligúrskym morom, ktoré je čisté, príjemné a mierne.

Teplota mora

Január - 13°C, Február - 13°C, Marec - 13°C, Apríl - 14°C, Máj - 18°C, Jún - 21°C, Júl - 23°C, August - 25°C, September - 22°C, Október - 20°C, November - 17°C, December - 15°C.

Šport

Zo športov sú obľúbené vodné športy na pobreží ale aj cyklistika a turistika.

Zábava

Zabaviť sa môžete v centrách miest, kde nájdete reštaurácie, bary a diskotéky.
Navštíviť môžete aj blízke francúzske miesta ako je Cannes, Nice a Monaco. Tieto miesta sú pravým centrom zábavy pre mladých ľudí.

Mapa

V regióne Ligúria môžete objavovať aj jeho históriu, kultúru, zaujímavé miesta a pamiatky.

Janov

Hlavným mestom regiónu je Janov. Toto mesto je známe tým, že je rodiskom známeho Krištofa Kolumba. V meste Janov môžete navštíviť mnoho pamiatok a zaujímavých miest. Medzi najnavštevovanejšie miesta patrí námestie Piazz de Ferrari, Dom opery a múzeá. Ak sa budete týmto mestom prechádzať, tak si určite všimnite architektúru mramorových domčekov, úzke romantické uličky a miestne kaviarničky a reštaurácie.


Janov

Pietra Ligure

Približne 80 km od hlavného mesta Janov sa nachádza letovisko Pietra Ligure. Kedysi bolo toto miesto pevnosťou a dnes je z pôvodnej pevnosti vytvorené múzeum. Toto mesto ukrýva mnoho pamiatok, kostolov, galérií so zbierkou obrazov a rôzne iné múzeá.


(Zdroj: flickr//cc/Pietra Ligure)

Borgio Verezzi

Borgio Verezzi je oblasť, ktorá je od hlavného mesta Janov vzdialená 79 km. Táto oblasť je často navštevovaná vďaka jaskyni Valdemino. Zaujímavé je aj námeste Piazza di Sant Agostino, ktoré je preplnené najmä v lete, kedy sa konajú festivaly.


(Zdroj: flickr//cc/Borgio Verezzi)

Laigueglia

Ďalšia nádherná oblasť približne 110 km od mesta Janov je miestom, ktoré milujú športovci. Veľmi často sa tu organizujú kurzy plávania, windsurfingu, vodného lyžovania a plachtenia. 


(Zdroj: flickr//cc/Laigueglia)

Finale Ligure

Veľmi atraktívne stredisko je aj Finale Ligure, ktoré je vzdialené 75 km od Janova. Je dôležitým historickým centrom, kúpeľným centrom ale aj obchodným centrom. Finale Ligure má aj veľmi pekné pláže, ktoré sú často navštevované. Medzi najznámejšie pamiatky patria hrad Castel Gavone, Torre dei Diamanti, historické múzeum aj jaskyne.


(Zdroj: flickr//cc/Finale Ligure)

Monterosso

Monterosso je stredisko vo východnej časti Ligúrie, vzdialené 88 kilometrov od Janova. Monterosso je zaujímavé tým, že je tvorené dedinkami, ktoré sú poprepájané turistickými chodníkami. Je to veľmi atraktívna oblasť, kde nájdete kvalitné služby, vynikajúce reštaurácie, vinárne a taktiež zaujímavé pamiatky.


(Zdroj: flickr//cc/Monterosso)

San Remo

V blízkosti francúzskych hraníc leží mesto San Remo, ktoré je zaujímavé svojou prírodou. Nájdete tu olivové háje, rôzne druhy citrusovníkov a mnoho záhrad s krásnymi kvetinami. Od hlavného mesta Janov je vzdialené cca 150 km. 


(Zdroj: flickr//cc/San Remo)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor alebo na Turistickom sprievodcovi Google.