Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Všeobecné informácie

Výlety

1
 - 0  - 1  - 2

O destinácii

Zarzis je stedisko, ktoré sa nachádza na juhu tuniského pobrežia. Blízko strediska Zarzis sa nachádza ostrov Djerba, na ktorý sa môžete dostať kľudne aj autom, pretože sú spojené cestou. Nachádzajú sa tu mnohé hotelové komplexy, krásne pláže, palmy, príroda ale aj zaujímavé miesta a pamiatky v centre mesta. 

Vzdialenosť od letiska

Letisko na ostrove Djerba je vzdialené približne 60 km. Transfer z letiska trvá približne 1 hodinu.

Čas transferu z letiska do stredísk je len informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

2 979 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Djerba: 2:15 hod.
Košice - Djerba: 2:30 hod.
Poprad - Djerba: 2:30 hod.
Sliač - Djerba: 2:20 hod.
Viedeň - Djerba: 2:10 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá približne 38 hodín, vedie viacerými krajinami, je čiastočne spoplatnená a zahŕňa aj prepravu trajektom.

Počasie

Rok začína miernymi ale príjemnými teplotami. V januári sa stretnete s teplotou 17°C, vo februári 18°C a v marci 21°C. V apríli teploty vystúpia na 23°C a v máji až na horúcich 27°C. V júni je už veľmi horúco, pretože teploty sa pohybujú okolo 30°C, v júli okolo 33°C a v auguste je tropických 34°C. V septembri začnú teploty klesať, no na stále horúcich 31°C a v októbri na 28°C. November má už nižšie teploty, no stále príjemné a to 23°C a december má 18°C.

Pláž

Pláž je veľmi čistá s jemným pieskom a pozvoľným vstupom do mora. Na pláži nájdete slnečníky a ležadlá. Pláž je veľmi pokojným miestom vhodným najmä pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť. Kvôli pozvoľnému vstupu do mora je pláž vhodná aj pre rodiny s deťmi.


(Zdroj: flickr//cc/Zarzis)

More

More je v letovisku Zarzis veľmi čisté, priezračné a mierne.

Teplota mora

Január - 16°C, Február - 16°C, Marec - 16°C, Apríl - 17°C, Máj - 20°C, Jún - 23°C, Júl - 26°C, August - 28°C, September - 27°C, Október - 25°C, November - 22°C, December - 19°C.

Šport

Zo športov je tu možnosť vybrať si z ponuky športov na vode. 

Zábava

Za zábavou si môžete vyraziť do centra mesta alebo navštívte ostrov Djerba.

Mapa

Borj el-Kebir

Obrovská pevnosť, ktorá kedysi slúžila ako obranný systém pre ostrov Djerba. Z pevnosti sa Vám naskytne nádherný výhľad na celé okolie letoviska Zarzis.


(Zdroj: flickr//cc/Borj el-Kebir)

Guellala

Približne 37 km od Zarzisu sa nachádza malá dedinka Guellala, ktorá je známa tým, že je v nej dodnes populárne hrnčiarske remeslo. Spoznať môžete výrobu hrnčiarskych diel a taktiež si môžete niečo na pamiatku kúpiť.

Gabes

Malé prístavné mestečko je od Zarzisu vzdialené približne 138 km. Považuje sa za histrickú pamiatku a je tzv. bránou Juhu. Hovorí sa, že keď niekto putoval z Afriky, tak skončil práve v meste Gabes. Neďaleko sa nachádzajú aj jaskyne.


(Zdroj: flickr//cc/Gabes)

Okruh ostrovom Djerba

Ostrov Djerba je známy rímskou cestou, ktorá spája ostrov s pevninou. Navštíviť môžete hlavné mesto Houmt Souk, kde sa nachádza múzeum a taktiež miesto, kde sú ukážky výroby tradičných kobercov. Zaujímavé je aj mestečko Guellala, ktoré je známe výrobou keramiky.


(Zdroj: flickr//cc/Djerba)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor.