Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Všeobecné informácie

Výlety

1
Hotel Relax - 0 Hotel Mirabell - 1 Hotel Atlas Beach  - 2  - 3  - 4

O destinácii

Konakli, malebné mestečko na Tureckej riviére, leží cca 12 km od známeho letoviska Alanya a 112 km od letiska v Antalyi. Mesto bolo založené už viac ako pred 2000 rokmi a svoje sídlo tu mali piráti, ktorí sužovali takmer celé východné Stredomorie. Konakli ponúka dlhé pláže a čisté more, tradičné turecké reštaurácie a kaviarne. Konakli je letovisko veľmi obľúbené najmä rodinami s deťmi a to vďaka svojej pokojnej atmosfére a pozvoľnému klesanie morského dna. V neďalekom historickom a obchodnom centre Alanya si však prídu na svoje aj milovníci zábavy a rušného nočného života.

Vzdialenosť od letiska

Letisko v stredisku Alaya je vzdialené 54 km. Transfer z letiska trvá približne 45 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

2 307 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Alanya: 2:25 hod.
Košice - Alanya: 2:10 hod.
Poprad - Alanya: 2:20 hod.
Sliač - Alanya: 2:20 hod.
Viedeň - Alanya: 2:25 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá približne 25 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

Počasie v Konakli je od januára do marca chladné a teploty sa pohybujú od 15°C - 18°C. V apríli začína jar a oteplí sa na 21°C. Máj je o niečo teplejší a teploty vystúpia až na 24°C. Od júna začína letná sezóna a teploty sa pohybujú okolo 30°C, v júli, v auguste a v septembri dosiahnú až 33°C. V októbri teploty zasa klesnú na 27°C, v novembri na 21°C a v decembri sa teploty pohybujú okolo 17°C.

Pláž

Miestna pláž v dĺžke 10 km je piesočnatá, lemovaná malými skalami avšak vstup do vody je tu trochu problematický. Blízko brehu sa pod morskou hladinou skrývajú ostré skaliská a vstup do vody je vyriešený pomocou betónových mól. Ďalej po pláži, za mestom Konakli, sa nachádzajú úseky pláže, kde je vstup do vody bezproblémový a úplne bez kameňov a skál.


(Zdroj: flickr//cc/Konakli Mare)

More

Ako vo väčšine stredísk aj tu je more krásne čisté a priezračné.

Teplota mora

Teploty mora sú v Konakli počas celého roka veľmi príjemné.
Január - 17°C, Feburár - 16°C, Marec - 17°C, Apríl - 18°C, Máj - 20°C, Jún - 23°C, Júl - 26°C, August - 28°C, September - 27°C, Október - 23°C, November - 21°C, December - 18°C.

Deti

Niektoré hotelové rezorty usporadúvajú pre deti rôzne animačné programy. Deti sa môžu zabaviť aj v detských kútikoch alebo šmýkačkých pri hoteloch.

Šport

Konakli je pre športovcov ako stvorené – môžete si vyskúšať napr. paragliding, potápanie alebo rafting.

Mapa

Video

SEAlANYA DOLPHINPARK

Z mesta Konakli je park vzdialený cca 12 km. Ide o krásny zábavny park s delfínmi a mnohými inými druhmi rýb. Môžete sa tešiť na šou s delfínmi a taktiež si môžete s nimi aj zaplávať. Informácie o cenách vstupného a ďalších podrobnostiach nájdete na webovej stránke.


(Zdroj: flickr//cc/Doplhinarium)

AQUAPARK WATERPLANET

Zábavný vodný park, v ktorom nájdete množstvo vodných atrakcií, šmýkačiek, bazénov a kútikov pre deti. V parku zažijete aj oddych aj dobrodružstvo. Pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť bude zaujímavý relax v lese s výhľadom na more, ktorý je súčasťou parku. Z mesta Konakli je to len cca 24 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Waterplanet)

NÁRODNÝ PARK ALADAGLAR

Súčasťou pohoria Taurus je národný park, ktorý sa rozprestiera v centrálnej časti pohoria. Turistov láka najmä vôňou ihličnanov a možnosťou turistiky. Pre milovníkov adrenalínu je tu možnosť raftingu na vodách vodopádov Kapuzbasi. Z mesta Konakli je to cca 550 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Aladaglar)

MESTO ALANYA

Veľmi navštevované je samotné mestečko Alanya, ktoré ponúka množstvo atrakcií a pamiatok. Má historické centrum mesta s uličkami a budovami, no najzaujímavejšou pamiatkou v tomto meste je zámok Alanya Kalesi, ktorý je postavený na kopci a ponúka krásny výhľad na more. Mesto Alanya leží od Konakli cca 14 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Alanya)

RUINY MYRA

Historická Myra sa spája s tradíciou nosenia sladkostí na Sv. Mikuláša. Biskup Mikuláš mal pochádzať práve z Myry. Môžete sa pokochať krásnym výhľadom na historické ruiny, ktoré predstavujú hrobky vytesané do skál.


(Zdroj: flickr//cc/Myra)

PAMUKKALE

Celodenný výlet si môžete spraviť do Pamukkale. Pamukkale je najväčšia a najzaujímavejšia atrakcia v Turecku. Takzvaný "bavlnený zámok" predstavuje travertínový svah, na ktorom vyvierajú minerálne pramene, čím vznikajú usadeniny, ktoré tvoria krásne terasky a jazierka. Z mesta Konakli je to cca 360 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Pamukkale)

SIDE

Jedno z najdôležitejších antických sídlisk Turecka. môžeme obdivovať antický amfiteáter, mohutné mestské hradby, Athenin a Apolónov chrám ai. Nádherný malebný prístav je lemovaný celou radou útulných reštaurácií, kaviarní a barov. Mesto Side leží od Konakli cca 55 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Side)

OLYMPOS

Turecko je plné starovekých rúin a tak isto je to aj s mestom Olympos, ktoré bolo kedysi významným centrom. Dnes môžete vidieť len jeho zrúcaniny.


(Zdroj: flickr//cc/Olympos)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor.