Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Destinácie

Všeobecné informácie

Výlety

1
Venezia Palace De Luxe Resort Hotel - 0 Hotel Limak Lara DeLuxe Resort - 1 Hotelový komplex Delphin Diva Premiere - 2 Fame Residence Lara & Spa - 3 Hotel Sherwood Breezes Resort - 4

O destinácii

Lara je jedno z najmladších a najrýchlejšie rastúcich stredísk Tureckej riviéry. Ide v podstate o štvrť plnú luxusných 5* hotelov, reštaurácií a barov s perfektným servisom, komplexnou ponukou služieb, rušným nočným životom a výbornou kuchyňou. Samozrejmosťou sú klimatizované izby s výhľadom, fitness centrá a telocvične, bazény kryté i vonkajšie, tobogany, sauny, vírivky , kiná, internetové kútiky či detské kluby s pútavým programom pre tých najmenších. Zábavu vo dne v noci zaisťujú nielen bary, ale tiež najrôznejšie atrakcie. Luxusné hotely, vysoká kvalita služieb, výborná kuchyňa, rušný nočný života, nádherná príroda a historické pamiatky, to všetko sľubuje skvelú dovolenku, na ktorú budete určite dlho spomínať. 

Vzdialenosť od letiska

Letisko v Lare je vzdialené 11 km (Medzinárodné letisko Antalya). Transfer z letiska trvá približne 15 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

2 212 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Antalya: 2:15 hod.
Košice - Antalya: 2:00 hod.
Poprad - Antalya: 2:10 hod.
Sliač - Antalya: 2:10 hod.
Viedeň - Antalya: 2:15 hod.

Dĺžky letov sú len približné a informatívne.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá približne 24 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

Počasie v Lare, ktorá sa nachádza priamo pri stredisku Antalya, je v priemere rovnaké. V januári, februári a marci sa teplota pohybuje od 15°C do 18°C. Pre apríl sú typické už o čosi vyššie teploty a to 22°C. V máji sa už môžete tešiť na veľmi teplé letné počasie, kedy teploty vystúpia na 26°C. Najteplejšie mesiace sú jún, júl, august a september, kedy sa teploty vyšplhajú na 33°C - 36°C. V októbri sa začne znova ochladzovať na príjemných 26°C, v novembri na 22°C a v decembri sa ochladí až na 16°C.

Pláž

Okolo mestskej časti s hotelmi sa tiahne 12 km dlhá kamienkovo-piesková pláž Lara, ktorá je známa svojou čistotou a nádherne tyrkysovou vodou. Ide o jednu z najdlhších tmavých pláží v Turecku vôbec.


(Zdroj: flickr//cc/Lara beach)

More

More v stredisku Lara je veľmi čisté a vyznačuje sa svojou krásnou tyrkysovou farbou.

Teplota mora

Január - 16°C, Február - 15°C, Marec - 16°C, Apríl - 17°C, Máj - 20°C, Jún - 23°C, Júl - 25°C, August - 27°C, September - 26°C, Október - 23°C, November - 20°C, December - 18°C.

Deti

Pre deti sa v hotelových rezortoch organizujú zaujímavé animačné programy a zábavné podujatia.

Šport

V hotelových rezortoch sa nachádzajú plavecké bazény, taktiež fitness centrá a posilňovne. Samozrejme na pláži Vás čaká aj ponuka vodných športov.

Zábava

Na pláži Lara zažijete rušný nočný život, nachádzajú sa tu bary, reštaurácie a usporadúvajú rôzne akcie so živou hudbou a tancom.

Mapa

Video

Okolie Lary je veľmi zaujímavé a plné najrôznejších pamiatok. Či už ide o starobylé zrúcaniny, historické mestá, vodopády, jaskyne alebo iné pamiatky.

JASKYŇA KARAIN

Ďalšia jaskyňa v Antalyi sa skladá z troch častí a je náleziskom rôznych nástrojov z praveku, ľudských lebiek a kostier zvierat.


(Zdroj: fllickr//cc/Karain)

JASKYŇA DAMLATAS

Ak sa potrebujete troška schovať pred slnkom a schladiť sa, tak navštívte jednu z jaskýň, ktoré ponúka Antalya. Najznámejšou je Damlatas, ktorá má liečebné účinky a odporúča sa, aby ju navštívili ľudia s astmou a dýchacími problémami.


(Zdroj: flickr//cc/Damlatas)

VODOPÁDY MANAVGAT

Neďaleko letoviska Antalya tečie rieka Manavgat, ktorá prechádza krásnou prírodou a lesom, kde vytvára menšie vodopády. Je to veľmi známe a často navštevované miesto v Turecku, kde sa nachádza aj park so záhradou.


(Zdroj: flickr//cc/Manavgat)

DUDEN WATERFALL

Neďaleko letoviska môžete vidieť prírodnú krásu v podobe vodopádu. Rieka Duden steká z pohoria Taurus a vytvára tak dva krásne vodopády, ktorými sa môžete pokochať. V blízkosti sa nachádza aj známa pláž, reštaurácie a iné atrakcie.


 (Zdroj: flickr//cc/Duden waterfall)

FLAUTOVÝ MINARET

Veľmi zaujímavá stavba, ktorá tvorí komplex siedmych budov a je zdobená modrými dlaždicami. Túto stavbu dal v roku 1 230 postavať panovník Anatolian Seljuk Sultan Alaaddin Keykubad I.


(Zdroj: flickr//cc/Yivli minar)

PRÍSTAV

Starý prístav v Kaleici je dnes obklopený obrovskými útesmi a vytvára tak dokonalé miesto pre romantikov. Je tu množstvo reštaurácií, barov a kaviarní so živou hudbou.


(Zdroj: flickr//cc/Kaleici)

MESTO ALANYA

Veľmi navštevované je samotné mestečko Alanya, ktoré ponúka množstvo atrakcií a pamiatok. Má historické centrum mesta s uličkami a budovami, no najzaujímavejšou pamiatkou v tomto meste je zámok Alanya Kalesi, ktorý je postavený na kopci a ponúka krásny výhľad na more.


(Zdroj: flickr//cc/Alanya)

ALANYA GARDENS

Záhrady v Alanyi sa považujú za oázu pokoja. Je to miesto, kde uvidíte tisícky kvetov, rastlín a kus krásnej prírody. K záhradám sa môžete dostať na požičaných bicykloch alebo na autobuse.


(Zdroj: flickr//cc/Alanya gardens)

PAMUKKALE

Celodenný výlet si môžete spraviť do Pamukkale. Pamukkale je najväčšia a najzaujímavejšia atrakcia v Turecku. Takzvaný "bavlnený zámok" predstavuje travertínový svah, na ktorom vyvierajú minerálne pramene, čím vznikajú usadeniny, ktoré tvoria krásne terasky a jazierka.


(Zdroj: flickr//cc/Pamukkale)

SIDE

Jedno z najdôležitejších antických sídlisk Turecka. môžeme obdivovať antický amfiteáter, mohutné mestské hradby, Athenin a Apolónov chrám ai. Nádherný malebný prístav je lemovaný celou radou útulných reštaurácií, kaviarní a barov.


(Zdroj: flickr//cc/Side)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor.