Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Destinácie

Všeobecné informácie

Výlety

1
 - 0  - 1

O destinácii

Pergamon je bývalý grécky štát, ktorý leží na území Turecka, kde vládol kráľ Atallos III. Pergamon je veľmi často navštevované mesto hlavne vďaka Akropole, ktorá sa týči nad mestom. Akropola je plná starobylých zrúcanín, archeologických a kultúrnych pamiatok.

Vzdialenosť od letiska

Letisko v meste Izmir je vzdialené 133 km. Transfer z letiska trvá približne 2 hodiny.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

1 724 km.

Dĺžka letu

Dĺžka letu na letisko Adnan Menderes Airport.
Bratislava - Izmir: 1:50 hod.
Košice - Izmir: 1:40 hod.
Poprad - Izmir: 1:45 hod.
Sliač - Izmir: 1:45 hod.
Viedeň - Izmir: 1:50 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá približne 20 hodín, vedie viacerými krajinami, je čiastočne spoplatnená a zahŕňa aj prepravu trajektom.

Počasie

Stredisko Pergamon sa nachádza na pobreží Egejského mora, kde je po celý rok veľmi príjemné počasie. Začiatok roka, január a február majú teplotu 15°C. V marci teplota vystúpi na 17°C. Pre apríl je typická teplota 20°C a postupne sa začne otepľovať aj v máji, kedy sú teploty okolo 24°C. Od júna sa začína už veľmi teplé letné počasie a teploty sa vyšplhajú na 32°C, v júli na 33°C a v auguste až na 34°C. V septembri je stále príjemných 30°C, v októbri už začnú teploty klesať na 24°C, v novembri na 21°C a v decembri až na 17°C.

Pláž

Pergamon je trošku vzdialenejší od pobrežia, ale keď budete chcieť stráviť deň na pláži, tak uvidíte krásne zátoky a piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora.

More

Egejské more, ktoré obmýva pobrežie tejto oblasti je veľmi čisté a priezračné.

Teplota mora

Január - 17°C, Február - 16°C, Marec - 16°C, Apríl - 18°C, Máj - 20°C, Jún - 23°C, Júl - 25°C, August - 26°C, September - 25°C, Október - 23°C, November - 22°C, December - 18°C.

Mapa

AKROPOLA

Akropola, ktorá sa týči nad mestom je veľmi zaujímavá a nádete tu mnoho pamiatok. Čakajú tu na Vás zrúcaniny rôznych budov, oblúky, zrúcanina divadla, či stará knižnica.


(Zdroj: flickr//cc/Pergamon)

MESTO IZMIR

Najzaujímavejším mestom v tejto oblasti je určite Izmir. Považuje sa za miliónové mesto a najmodernejšie mesto v Turecku. V Izmire môžete vidieť známy park Kulturparki, ktorý je nazývaný aj malým Central parkom, môžete si pozrieť hrad Kadifekale a taktiež zaujímavé námestie. 


(Zdroj: flickr//cc/Izmir)