Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Destinácie

Všeobecné informácie

1
Plavby pre cyklistov - Sun & Bike Opatija - 0 Plavby pre naturistov - Opatija - 1

O destinácii

Druhým najväčším ostrovom Chorvátska je práve ostrov Cres a nájdete ho na severe časti Kvarnerského zálivu a svojou južnou časťou je spojený s ostrovom Lošinj. Dostanete sa tu trajektom z poloostrova Istria alebo z ostrova Krk. Zaujímavosťou ostorva je sladkovodné Vranjsko jazero, ktoré si môžete pozrieť z výhľadu okolitých svahov. Jazero slúži ako zásobáreň pitnej vody pre ostrov Cres a tiež pre ostrov Lošinj, preto je k nemu prísny zákaz vstupu.

Vzdialenosť od letiska

74 km (Rijeka)

Vzdialenosť od Bratislavy

620 km

Dĺžka letu

1 hodinu a 40 minút (Košice - Rijeka)

Dĺžka trasy

Z Bratislavy ste autom za 7 hodín v Crese.

Pláž

Kúsoček od mesta sa nachádzajú kamienkovo - štrkové pláže.

More

Čistú vodu mora okolo ostrova potvrdzujú aj delfíny, ktoré tu žijú.

Šport

Každý rok sa tu uskutočňujú preteky jachtárov - regaty. Pre dovolenkárov je pripravených až 100 km značených cyklistických a turistických chodníkov.

Výlety

Zaujimavú minulosť ostrova spoznáte prehliadkou po historických pamiatkách. Pri osade Lubenice je starobylá osada na vyvýšenom brale, dostanete sa k nej po úzkej ceste. Toto miesto slúži aj na uskutočňovanie koncertov, ktoré si užijete priamo na nádvorí.
Ďalšou atrakciou ostrova je jaskyňa Plava Grota, nchádza sa na pobreží ostrova v zátoke Žanja a vchádza sa do nej na lodi alebo to môžete preplávať cez 10 m dlhý tunel. Do vnútra jaskyne vchádza slnečné svetlo, čo spôsobuje, že v jaskyni je krásne sfarbená voda do modra.

Zábava

Na ostrove sa konajú hudobné podujatia ako Lubenické večery alebo Osorské hudobné večery, ktoré okrem klasickej hudby ponúkajú aj etno a jazz hudbu.

Mapa