Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Všeobecné informácie

1 2 3 4 5 6 7 »
Apartmány SOLARIS Dalmatian Stars - 0 Kemping Solaris Beach Resort - 1 Hotel Jure - Solaris - 2 Hotel Ivan - 3 SOLARIS Hotel Niko - 4

O destinácii

Šibenik, najstaršie chorvátske mesto na pobreží Jadranu, leží pri ponornom ústí rieky Krky na najmalebnejšom úseku východného pobrežia Jadranu. Historicky sa Šibeník prvý krát spomína v listine z roku 1066, ktorá bola vydaná chorvátskym kráľom Petrom Krešimira IV a  preto býva Šibenik nazývaný aj Krešimirovým mestom. Mesto má bohaté kultúrno-historické dedičstvo o čom svedčí veľkolepá katedrála Sv. Jakova, unikátna stavba nielen šibenickej a chorvátskej, ale celej európskej sakrálnej architektúry, ktorá bola v roku 2000 zapísaná do listiny svetového kultúrneho dedičstva organizácie UNESCO. Ďalej sú to kostoly, kláštory, paláce a štyri pevnosti strážiace mesto zo všetkých štyroch svetových strán. Šibenik je dôležitý dopravný uzol, cestná križovatka, železničný prípoj na trať Záhreb - Knin - Split, prístavisko pre trajekty na blízke ostrovy. More, najväčšie bohatstvo tohto kraja, stredomorská klíma, malebné pobrežie s početnými ostrovmi, Národný park Krka a Národný park Kornati, to všetko predstavuje neobyčajne silný turistický potenciál.

V samotnom Šibeniku sa nenachádza veľa pláží, ale je zvykom odísť na niektorý z blízkych ostrovov, kde sa nachádzajú skalnaté a kamienkové pláže. Šibenik má k dispozícii len niekoľko hotelov, ale neďaleký hotelový komplex Solaris je schopný ubytovať veľký počet hostí. Súčasťou komplexu sú aj bungalovy, autokemp a prístaviska lodí, pre hotelových hostí sú pripravené rôzne športové akcie na mori aj na súši. Pestrú ponuku dopĺňajú početné šibenické reštaurácie a každodenné kultúrno-zábavné programy - diskotéky, tanečné terasy, kafé-bary s hudbou, koncerty populárnej hudby, šibenické leto ako festival kultúry a zábavy, v rámci ktorého sa konajú koncerty vážnej i ľudovej hudby na rôznych atraktívnych miestach mesta, Medzinárodný detský festival, Letná varhanická škola. Šibenik má výborné podmienky aj pre vodné a pozemné športy (plážový volejbal, stolný tenis, sokoliarske stredisko s možnosťou výučby a lovu za pomoci cvičených dravých vtákov, bungee-jumping zo šibenského mosta cez rieku Krku, neďaleká jazdecká škola, veľké športové centrum Solaris ponúka možnosti jachtingu, windsurfingu, potápania, vodného lyžovania, vodných skútrov, je tu aj telocvičňa, 12 tenisových kurtov, basketbal, minigolf, kolky, boccia, strelnica, bežecké cesty na jogging niekoľko potápačských klubov a potápačské školy, cyklotrasy).

Vzdialenosť od letiska

48 km (Split)

Vzdialenosť od Bratislavy

761 km

Pláž

Skalnaté a kamienkové pláže

Mapa

Video