Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Všeobecné informácie

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
Depandance Flora Madera - 0 Hotel Imperial - 1 Hotel Olympia - 2 Olympia - 3 Apartmánový dom SLO 018 - 4

O destinácii

Vodice, jedna z najväčších turistických destinácií na Jadrane, ležia v širokom zálive priamo na pobreží, iba 12 km severozápadne od Šibeniku. Majú dobré dopravné spojenie po Jadranskej magistrále a v letnej sezóne sú v prevádzke tiež pravidelné trajektové linky. Historicky prvá zmienka o meste pochádza z roku 1402, hoci Vodice existovali už v dobe rímskej pod názvom Arausa. Dnešný názov súvisí s bohatými prameňmi pitnej vody, ktorou vtedajší obyvatelia zásobovali okolité oblasti. Medzi historické pamätihodnosti mesta patrí Čoričeva veža, časť obranného opevnenia mesta ešte z čias tureckých nájazdov, cintorínsky kostol Sv. Kríža z roku 1421 a rovnomenný farský kostol v centre Vodíc, postavený v roku 1746 v barokovom slohu. Vodice je obľúbené letovisko s početnými športovými, zábavnými a spoločenskými možnosťami. Návštevníkom je k dispozícii množstvo reštaurácií, v ktorých môžu ochutnať špeciality z darov mora, krčmičky, kde je možné si objednať vodické dezertné víno Maraština, diskotéky, diskoterasy , nočné kluby a kasíno, v ktorých prúdi zábava do skorých ranných hodín. Preslávený je hudobný klub Hacienda s bohatým programom.

Sú tu nekonečné piesočné, kamienkové, skalnaté i betónové pláže, dlhá prechádzková promenáda pozdĺž mora, ktorá vedie až do Tribune na západ a do Srima na juhovýchod, bohatý športový program (potápanie, windsurfing, jachting, vodné lyže a skútre, tenisové kurty, futbal, volejbal, basketbal, stolný tenis, minigolf, tobogan na pláži cyklistické chodníky do okolia), takže každý návštevník si tu určite príde na svoje. Vodice a ich okolie ponúkajú taktiež svojim návštevníkom veľa zaujímavých miest, ktoré sú priam ideálne na výlety. Návštevníci majú možnosť absolvovať každodenné lodné a autobusové výlety na blízke ostrovy Prvić, Tijat, Žirje, Kaprije a Zlarin, do neďalekého Šibeniku alebo aj výlety za lovom morských húb na malý ostrov Krapanj. Práve tu sa nachádza aj múzeum morských húb. Vďaka mnohým akciám, citlivému prístupu miestnych ľudí k potrebám cestovného ruchu, najmä k úprave mesta a ochrane životného prostredia, získavajú Vodice pravidelne najvyššie ocenenie. Nepochybujeme, že si získajú aj Vás.

Vzdialenosť od letiska

62 km (Zadar)

Vzdialenosť od Bratislavy

752 km

Pláž

Piesočné, kamienkové, skalnaté i betónové

Zábava

Ak túžite po zábave pod holým nebom na pláži Plava je pre vás pripravený Hacienda Club, okrem neho tu však nájdete aj ďalšie poniky, bary a reštaurácie.

Mapa

Video