Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Všeobecné informácie

Výlety

1
Soma Bay Egypt - 0 Soma Bay v Egypte - 1 Pláž v Soma Bay - 2 Soma Bay - 3 Podmorský svet Soma Bay - 4

O destinácii

Záliv Soma Bay, jedna z najkrajších častí mestečka Safagy, sa nachádza na malom polostrove, ktorý je z troch strán obmývaný morom. Od Hurghady je letovisko vzdialené približne 50 km južne. Návštevníkom ponúka luxusné hotely, vynikajúce podmienky pre vodné športy, najmä potápanie a windsurfing, bohatý kultúrny program i možnosť fakultatívnych výletov za krásami Egypta. Vyznačuje sa hlavne krásnymi piesočnatými plážami s pozvoľným vstupom do mora, vhodným pre rodiny s deťmi a tyrkysovým morom s unikátnym podmorským životom.
Pri výstavbe strediska sa nezabudlo ani na špičkové 18-jamkové golfové ihrisko. Ak sa rozhodnete prežiť svoju dovolenku práve v zálive Soma Bay, môžete sa tešiť na naozaj jedinečnú dovolenku plnú odpočinku, skvelej zábavy a nových zážitkov!

Vzdialenosť od letiska

Najbližšie letisko je vzdialené približne 47 km (Hurghada). Transfer z letiska trvá približne 40 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk je len informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

3 996 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Hurghada: 3:40 hod.
Košice - Hurghada: 3:30 hod.
Poprad - Hurghada: 3:35 hod.
Sliač - Hurghada: 3:35 hod.
Viedeň - Hurghada: 3:40 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá približne 47 hodín, vedie viacerými krajinami, je čiastočne spoplatnená a zahŕňa aj prepravu trajektom.

Počasie

Počasie na Soma bay je po celý rok veľmi teplé. V januári sa tu stretnete s teplotou približne 22°C, vo februári 23°C a v marci sa oteplí až na 25°C. Apríl je už veľmi horúci, pretože teploty sa pohybujú okolo 28°C a v máji vystúpia až na 33°C. Pre jún je typická teplota 35°C a v júli a aguste je najteplejšie a teploty vystúpia na tropických 37°C. V septembri sa stretnete taktiež s horúcou teplotou 35°C a v októbri s teplotou 32°C. V novembri teploty klesnú na 27°C a v decembri na 23°C.

Pláž

Pláže na Soma bay sú tvorené jemným pieskom, nádherným kryštálovo čistým morom. Na plážach sú k dispozícii slnečníky, ležadlá, reštaurácie, bary, kaviarne aj bohatá ponuka vodných športov.


(Zdroj: flickr//cc/Soma bay)

More

More je kryštálovo čisté, vhodné pre kúpanie, potápanie a šnorchlovanie.

Teplota mora

Január - 23°C, Február - 23°C, Marec - 23°C, Apríl - 24°C, Máj - 25°C, Jún - 27°C, Júl - 29°C, August - 29°C, September - 29°C, Október - 28°C, November - 26°C, December - 25°C.

Mapa

Video

Na výlet sa vydajte do blízkej Hurghady, kde nájdete kopec atrakcií, kultúrnych aj historických pamiatok. Vzdialená je cca 60 km. Zaujímavý výlet je aj do Káhiry, ktorá leží cca 510km, či Luxoru vzdialenom cca 270 km.

Viac výletov nájdete na TripAdvisor.