Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Destinácie

Všeobecné informácie

Výlety

Články

1 2 3 4 5 »
Hotel Cephalonia Palace - 0 Regina Dell Acqua Resort - 1  - 2  - 3  - 4

O destinácii

Ostrov Kefalonia, ktorý z výšky tvarom pripomína skákajúcu žabu, je často nazývaný aj „perlou Iónskeho mora“. Je krajinou plnou kontrastov, nájdeme tu hory s bohatou zelenou vegetáciou, svahy s vinicami, olivové háje a samozrejme nádherné morské zátoky a pláže s krištáľovo čistým morom. Najvyššou horou ostrova je hora Mega Soros (1600 m), ktorej súčasťou je grécky národný park Aenos s jedinečnou kefalonskou jedľou. Doslova pokladom kefalónskej prírody sú jaskyne. Najznámejšia je jaskyňa Drogarati (Dračia jaskyňa) s nádhernými farebnými kvapľami a výbornou akustikou vďaka ktorej sa tu konajú aj hudobné koncerty. Za zmienku stojí aj jaskyňa Melissani, ktorá je vlastne podzemným jazerom s morskou vodou, kde sa turisti môžu prejsť na loďkách. Nie menej zaujímava je napr. dedinka Karavomilos, ktorá bola objavená až v r. 1953. Historické pamiatky sú poznačené čulou seizmickou činnosťou, ktorou bol ostrov postihnutý.
Nájdeme tu množstvo kláštorov, kostolov, zvyškov hradov a opevnení. Hlavným mestom ostrova je Argostoli, prístav a administratívne a obchodné centrum celého ostrova. Mesto v r. 1953 postihlo zemetrasenie a tak väčšina historických pamiatok bola zničená a nahradená modernými, novými budovami. Bolo však postavené podľa pôvodných plánov a vyzerá akoby si zachovalo svoj pôvodný ráz. Ostrov ma dobrú autobusovú dopravu a na mieste sa dá požičať bicykel, motorka alebo auto. A ak sa rozhodnete stráviť vašu dovolenku na tomto prekrásnom ostrove, nezabudnite ochutnať tunajšie vysoko kvalitné víno Robola, ktoré je známe po celom svete. Medzi najzaujímavejšie letoviská na ostrove patria Poros, Sami-Karavomilos, Skala, Lixouri, Lassi.

Zemepisná poloha
Ostrov Kefalonia patrí do Iónskeho súostrovia a je jeho najväčším ostrovom a zároveň šiestym najväčším ostrovom Grécka.

Rozloha
cca 730 - 800 kilometrov štvorcových (v závislosti od zdroja).

Počet obyvateľov
Cca 40.000 obyvateľov.

Hlavné mesto
Argostoli.

Mena
EUR - euro.

Časový posun
+ 1 hodina.

Doprava
Na Kefaloniu sa dá dopraviť autom, autobusom, lietadlom i kombinovanou dopravou. Trajekty jazdia denne zo Samu a v lete z Talianska. Ďalšie spojenia sú na ostrovy Lefkada, Ithaka, Zakynthos a na Klini v Peloponézii.

Vzdialenosť od letiska

Ostrov ma vlastné medzinárodné letisko Kefalonia Island International Airport, ktoré leží južne od Argostóli.

Čas transferu z letiska do stredísk závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

cca 1 649 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Kefalonia: 1:30 hod.
Košice - Kefalonia: 1:35 hod.
Poprad - Kefalonia: 1:35 hod.
Sliač - Kefalonia: 1:35 hod.
Viedeň - Kefalonia: 1:30 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Ak sa rozhodnete cestovať autom, tak cesta z Bratislavy Vám bude trvať približne 20 hodín, vedie viacerými krajinami, je čiastočne spoplatnená a zahŕňa aj prepravu trajektom.

Počasie

Už na začiatku leta, v januári a februári sú príjemné teploty a to 14°C. V marci je ešte o trochu teplejšie, pribižne 16°C a v apríli tiež príjemných 18°C. V máji očakávajte už veľmi teplé počasie, pretože teploty sa pohybujú okolo 23°C a v júni vystúpia až na 27°C. V júli a auguste je veľmi horúco a teploty vystúpia až na 31°C. V septembri je stále ideálne počasie na dovolenkovanie a teploty sú 27°C a v októbri 24°C. Pre november je typická teplota 19°C a december 15°C.

Pláž

Pláže na Kefalonii sú na západe kamienkové a na juhu s červeným pieskom, ktorý kontrastuje s bielymi skalami a sú ideálne aj pre deti a to pre ich pozvoľný vstup do mora. More je čisté s krásnou farbou. Niekoľko pláží na ostrove má ocenenie Európskej únie a sú označené modrou vlajkou.

Myrtos

Patrí medzi najznámejšie pláže na ostrove. Je kamienková a dno mora je strm´a dostáva sa rýchle do väčšej hĺbky. Na pláži je možnosť navštíviť reštaurácie, bary, miestne obchodíky.


(Zdroj: flickr//cc/Myrtos beach)

Emblissi

Emlissi je ďalšia krásna pláž na ostrove, ktorá je taktiež kamienková a má pozvoľný vstup do mora. Má kvalitne vybudované služby, a to reštaurácie, bary, stánky s občerstvením, obchody so suvenírmi.


(Zdroj: flickr//cc/Kefalonia beach)

Kimilia

Je to maličká zátoka, na ktorej sa nachádza maličká ale pekná pláž. Pláž je tvorená malými okruhliakmi a kryštálovo čistou vodou. 


(Zdroj: flickr//cc/Kefalonia beach)

Petani

Taktiež patrí k najkrajším plážam na ostrove. Nachádza sa neďaleko pláže Myrtos a je krásne čistá, pokojná s azúrovým morom. Keďže ide o pokojnejšiu pláž, tak sa odporúča pre rodiny s deťmi.


(Zdroj: flickr//cc/Petani beach)

Antisamos 

Pláž je obklopená krásnou prírodou a vytvára tak nádhernú scenériu. More je čisté a sfarbené do tyrkysova. Pláž je síce kamienková, no k dispozícii sú ležadlá a slnečníky. V blízkosti pláže sa môžete aj občerstviť v miestych reštauráciách.


(Zdroj: flickr//cc/Antisamos beach)

Viac pláží nájdete na TripAdvisor.

More

Nádherné, krištáľovo čisté, na juhu s pozvoľným vstupom do mora.

Teplota mora

Január - 16°C, Február - 15°C, Marec - 15°C, Apríl - 16°C, Máj - 18°C, Jún - 23°C, Júl - 25°C, August - 26°C, September - 25°C, Október - 23°C, November - 20°C, December - 17°C.

Deti

Deti sa určite zabavia v destkých kútikoch a ihriskách a v niektorých hoteloch sú aj šmýkačky.

Šport

Na ostrove si prídu na svoje aj milovníci vodných športov (windsurfing, vodné lyžovanie, para-sailing ako aj mnohé ďalšie aktivity), pre ktoré tu sú vytvorené veľmi dobré podmienky, ale taktiež je ostrov ideálnym miestom aj pre vyznávačov pešej turistiky.

Zábava

Vo viacerých strediskách je možnosť zabaviť sa v miestnych baroch, kde hrá živá hudba.

Mapa

Kefalónia je prekrásny ostrov, na ktorom budete obdivovať najmä krásnu prírodu. Nájdete tu však aj mnoho zaujímavých miest, ako kostolýky, jaskyne, jazerá a iné pamiatky. Hlavné mesto ostrova je Argostoli.

Assos

Assos je malá dedinka na severe ostrova, ktorá sa považuje za najkrajšiu dedinku na ostrove s romantickým prístavom a so zrúcaninou benátskej pevnosti. Od hlavného mesta Argostoli je mesto Assos vzdialené cca 36 km.


(Zdroj: flickr//cc/Assos)

Fiscardo

Malý prístav na úplnom severe ostrova, ktorý ako jediný nebol poznačený zemetrasením v r. 1953 so zachovanými benátskymi budovami a zrúcaninami byzantského kostola. Tento prístav je od hlavného mesta vzdialený cca 50 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Fiscardo)

Katavothres

Iným názvom aj „morské mlyny“ - je to voda, ktorá sa stratí v morských mlynoch a následne vyviera na opačnej strane ostrova. Morské mlyny nájdete v západnej časti ostrova pri mestečku Agrostolion, vzdialené sú cca 3 km.


(Zdroj: flickr//cc/Katavothres)

Melissani

Veľmi zaujímavá je aj jaskyňa, do ktorej prúdi voda práve z opačnej východnej strany ostrova z "morských mlynov". Z mestečka Agrostolion je vzdialená približne 40 km.


(Zdroj: flickr//cc/Melissani)

Ainos

Ainos je pohorie na juhu ostrova, ktoré je vo výške 1 600 m. n. m. a je pokryté "čiernymi smrekami". Pohorie je zapísané do zoznamu prírodného dedičstva a od hlavného mesta je vzdialené cca 30 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Ainos)

Myrtos

Deň na dovolenke si môžete spríjemniť aj výletom na nádhernú prírodnú pláž Myrtos, ktorá je tvorená bielymi okrúhliakmi a tyrkysovým morom. Pláž sa nachádza na severe ostrova približne 3 km od dedinky Divarata.


(Zdroj: flickr//cc/Myrtos beach)

Avythos

Avythos je bezodné jazero, ktoré je prírodným úkazom na ostrove. Jazero leží na juhovýchode ostrova pri krásnych malých dedinkých Agios a Nikolaus. Od hlavného mesta Argostoli je vzdialené cca 12 km. 

Argostoli

Hlavné mesto a prístav na západe ostrova boli po zemetrasení zničené a zbúraná bola veľká časť historických budov. V meste sa však nachádza ulica Lithostroto, ktorá je plná reštaurácií a obchodíkov a je veľmi často preplnená turistami.


(Zdroj: flickr//cc/Argostoli)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor alebo na Turistickom sprievodcovi Google.