Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Grécky ostrov Kréta - 0 Ostrov Zakynthos - 1 Ostrov Korfu - 2 Ostrov Kalymnos - 3 Thassos - 4
Grécko - fotogaléria
Grécko mapa
Grécko - praktické informácie
Grécke ostrovy
Autom do Grécka
Last minute Grécko
First minute Grécko

Grécko s viac ako 6000 ostrovmi spravuje asi 82 percent všetkých stredomorských ostrovov. Celková rozloha týchto ostrovov tvorí necelých 19 percent gréckej pôdy. Štyri z trinástich regiónov Grécka (Iónske ostrovy, Severné a Južné Egejské ostrovy a Kréta) sú výlučne na ostrovoch. Takmer všetky grécke ostrovy sa nachádzajú v Iónskom, alebo Egejskom mori. Po poslednom sčítaní obyvateľov je trvalo obyvaných 113 ostrovov v mori a štyri vnútrozemské ostrovy. Väčšina ostrovov je hornatých, najvyšší vrch Psiloritis (2495 m.n.m.) sa nachádza na ostrove Kréta.

Iónské ostrovy

Iónské ostrovy ležia v Iónskom mori neďaleko západného pobrežia Grécka. Medzi hlavné ostrovy patria: Antikythira, Antipaxi, Ithaka, Kefalónia, Korfu, Kythira, Lefkáda, Paxos a Zakynthos.

Egejské ostrovy

Egejské (alebo tiež Severoegejské) ostrovy sa nachádzajú na severe, pozdĺž západného pobrežia Turecka. Medzi známe egejské ostrovy patria: Ajos Efstratios, Antipsara, Chios, Lesbos, Limnos, Psara, Samos, Samothraki a Thasos.

Sporady

Medzi Sporadské ostrovy patria: Adelfopulo, Alonissos, Gioura, Kyra Panagia, Pelagos, Persitera, Piperi, Psathoura, Skantzoura, Skiathos, Skopelos a Skyros.

Kyklady

Kykladské ostrovy sú situované v strede medzi Gréckom a Tureckom a patria medzi ne tieto ostrovy: Amorgós, Anafi, Andros, Antipáros, Anydro, Délos, Donoussa, Folegandros, Gyaros, Ios, Irakleia, Kea, Kéros, Kímolos, Kithnos, Makronisos, Mélos, Mykonos, Naxos, Paros, Santorini, Serifos, Sifnos, Sikinos, Syros, Thirasia a Tinos.

Dodekany

Dodekany sú južným pokračovaním gréckych ostrovov pozdĺž tureckého pobrežia. Medzi Dodekanské ostrovy patria: Agathonisi, Arkoi, Astakida, Astipálaia, Attavyros, Fournoi, Ikaria, Kalimnos, Karpathos, Kásos, Kastellórizon, Khalki, Kinaros, Kos, Leipsoi, Léros, Levitha, Nisyros, Ofidoussa, Patmos, Rhodos, Samos, Saria, Symi, Syrna, Tilos a Zafora.

Sáronské ostrovy

Sáronské ostrovy sú štyri ostrovy, ktoré sa nachádzajú neďaleko Atén. Sú to tieto ostrovy: Aigina, Hydra, Poros a Spetses.

Kréta

Kréta je najväčší a najznámejší grécky ostrov. Ku Kréte patria aj okolité malé ostrovy ako napríklad Gavdos, ktorý je najjužnejším európskym ostrovom.

Mapa

Video