Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Destinácie

Všeobecné informácie

Výlety

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
 - 0  - 1  - 2  - 3  - 4

O destinácii

Olympská riviéra je pre svoje nekonečné, krásne, rozsiahle piesočnaté a štrkovo-piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora, ktoré sú obmývané priezračnými vodami Egejského mora, turistami najvyhľadávanejším miestom stredného Grécka. Nachádza sa tu množstvo turistických letovísk a ideálne prírodné podmienky zaručujú strávenie príjemnej dovolenky pre všetky vekové kategórie. Medzi najobľúbenejšie letoviská patria najmä Leptokaria, Platamonas a Nei Pori.

Zemepisná poloha
Olympská riviéra (Pieria) je oblasť gréckeho pobrežia (východného) dlhá cca 70 km ležiaca priamo pod pohorím Olympu (jej najvyšší vrchol Mytikas meria 2.917 m.n.m.), v kraji Pieria medzi mestami Atény a Solún, a je obmývaná Egejským morom.

Rozloha
cca 1.517 kilometrov štvorcových.

Počet obyvateľov
cca 131.000 obyvateľov.

Hlavné mesto
Katerini.

Mena
EUR (euro).

Vzdialenosť od letiska

Lieta sa na medzinárodné letisko Thessaloniki (Solún), ktoré je vzdialené približne 100 km.

Čas transferu z letiska do stredísk závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

1 307 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Thessaloniki: 1:15 hod.
Košice - Thessaloniki: 1:15 hod.
Poprad - Thessaloniki: 1:20 hod.
Sliač - Thessaloniki: 1:15 hod.
Viedeň - Thessaloniki: 1:20 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Autom z Bratislavy trvá cesta približne 16 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

Začiatok roka je pomerne chladný, pretože teplota v januári dosahuje len 10°C a vo februári 12°C. V marci sa mierne oteplí na 16°C a v apríli až na príjemných 20°C. V máji sa už začína teplé letné počasie a teploty dosiahnú 26°C, v júni až 32°C. Mesiace júl a august sú veľmi horúce, pretože teplota vystúpi až na 33°C. V septembri letné teploty klesnú na stále príjemných 28°C a v októbri na 23°C. V novembri je už chladnejšie a teploty sa vyšplhajú len na 15°C a v decembri na 10°C.

Pláž

Piesočnaté pláže resp. piesočnaté pláže s jemnými okruhliakmi v dĺžke až 70 km sú veľmi čisté.

Olympic beach

Piesočnatá pláž sa nachádza v najznámejšom letovisku Olympic beach. Je veľmi čistá s priezračným morom a vďaka dobre vybudovaným službám získala ocenenie Modrou vlajkou EÚ. Patrí k najlepším plážam letoviska.


(Zdroj: flickr//cc/Olympic beach)

Paralia 

Paralia je pláž najmä pre mladých ľudí, pretože je veľmi rušná. Počas celého dňa fungujú bary a hrá hlasná hudba. Pláž je známa aj vďaka nočnému životu, ktorý je na pláži. Navštíviť môžete niektoré z diskotékových barov.


(Zdroj: flickr//cc/Paralia)

Litochoro

Litochoro je pláž, ktorá má piesok zmiešaný s kamienkami. Voda na pláži je kryštálovo čistá. V blízkosti sa nachádza zopár kaviarní a taverien. 


(Zdroj: flickr//cc/Litochoro beach)

Leptokaria

Pláž Leptokaria patrí taktiež medzi najlepšie pláže a bola ocenená Modrou vlajkou. Pláž je piesočnatá s malými okruhliakmi a pozvoľným vstupom do mora. Okolie pláže tvorí krásna príroda vhodná na turistiku.


(Zdroj: flickr//cc/Leptokaria)

Nei Pori 

Nei Pori patrí medzi najznámejšie letoviská riviéry. Pláž je piesočnatá s kryštálovo čistým morom. Pláž bola ocenená Modrou vlajkou vďaka vybudovanej infraštruktúre. Nájdete tu obchody, požičovne, reštaurácie, bary, bufety a obchody so suvenírmi.

Neos Panteleimon

Táto pláž je veľmi rozsiahla a široká. Býva na nej veľmi veľa turistov. Pláž je piesočnatá s veľmi čistým morom a pozvoľným vstupom. Pláž je vhodná pre rodiny s deťmi. Na pláži sú k dispozícii ležadlá, slnečníky aj niekoľko reštaurácií a barov.

Agia Triada

Pláž je troška vzdialenejšia, takže si môžete spraviť celodenný výlet na jej návštevu. Je to piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do čistého mora. V blízkosti sa nachádzajú aj tradičné obchodíky a kaviarne.


(Zdroj: flickr//cc/Agia Triada)

Platamonas

Neďaleko strediska Nei Pori sa nachádza táto pláž, ktorá sa postupne rozvíja. Začali sa tu budovať reštaurácie, taverny a kaviarne. Pláž je piesočnatá, na niektorých miestach s malými kamienkami a je vhodná pre rodiny s deťmi.


(Zdroj: flickr//cc/Platamonas beach)

Paralia Korinou

V blízkosti rušnej pláže Paralia sa nachádza pláž Paralia Korinou, ktorá je naopak veľmi pokojná. Na pláži sú k dispozícii ležadlá, slnečníky, obchody a reštaurácie. Je vhodnou plážou najmä na oddych a taktiež pre rodiny s deťmi.

Katerinis Paralia

Ďalšia krásna pláž, ktorá je dlhá, piesočnatá s kryštálovo čistou vodou. Cez letnú sezónu býva často preplnená, pretože sa tam nachádzajú obchodíky, miestne reštaurácie a bary. Bola ocenená Modrou vlajkou.


(Zdroj: flickr//cc/Paralia Katerinis)

More

Krištáľovo priezračné s tyrkysovou a modrou farbou.

Teplota mora

Január - 15°C, Február - 14°C, Marec - 14°C, Apríl - 15°C, Máj - 18°C, Jún - 22°C, Júl - 25°C, August - 25°C, September - 24°C, Október - 23°C, November - 18°C, December - 16°C.

Deti

Aquapark v meste Solún - tretí najväčší aquapark v Grécku, rozsiahly komplex pre celodennú zábavu.

Šport

Prostredie Olympskej riviéry ponúka široké možnosti rôznych outdoorových aktivít  (skalolezectvo, paragliding, cyklistické túry a turistika na Olymp - zdolanie Olympu bez sprievodcu predpokladá skúsenosti z vysokohorských trás a odporúčame miestne podmienky nepodceňovať a zvoliť správnu obuv i oblečenie.), vodné športy, futbal, basketbal, volejbal, tenis.

Zábava

Niektoré strediská sú rušnejšie a vhodné najmä pre mladých a ľudí milujúcich zábavu a nočný život, iné sú zasa pokojné a zamerané hlavne pre rodiny s malými deťmi. Napr. v meste Katerini končí nočný život až neskoro ráno, je tu množstvo krčmičiek, barov a diskoték. Aj milovníci kultúry si tu prídu na svoje - uskutočňujú sa tu totiž rôzne divadelné predstavenia, ktorých vyvrcholením je Olympský festival hudby a divadla, ktorý sa poriada v letných mesiacoch na mieste starobylého divadla boha Dionýza.

Mapa

Video

Olympská riviéra je známa najmä vďaka pohoriu Olymp, ktoré sa nad ňou vyníma. Pokochať sa môžete nie len krásnou prírodou ale aj množstvom historických pamiatok.

Atény

Hlavné mesto Grécka a jedno z najkrajších miest Európy sa rozprestiera na juhu Olympskej riviéry. Atény sú považované za kolísku európskej kultúry (Akropola, chrám Parthenon, olympijský štadión, Hadriánov oblúk a ďalšie pamätihodnosti svetového kultúrneho dedičstva).


(Zdroj: flickr//cc/Athens)

Delfy

Kedysi bolo toto miesto duchovným centrom antického Grécka, starí Gréci ho pokladali za stred (tzv. pupok) sveta, sväté mesto s Apolonovou veštiarňou, miesto konania Pýthijských hier. Delfský areál patrí medzi pamiatky svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Od Atén je vzdialené približne 180 km.


(Zdroj: flickr//cc/Delphi)

Záliv Pagasitikos

Celodenný výlet loďou si môžete spraviť k zálivu Pagasitikos. Výlet je spojený s kúpaním a poznávaním krásnej prírody zálivu. Záliv sa nachádza na východnej strane riviéry pri mestečku Volos.


(Zdroj: flickr//cc/Pagasitikos)

Ostrov Skiathos

Zaujímavý celodenný výlet loďou do chránenej oblasti súostrovia severnej Sporady s návštevou jeho hlavného mesta a kúpanie. Tento nádherný ostrov sa nachádza na východnej strane riviéry.


(Zdroj: flickr//cc/Skiathos)

Pohorie Olymp

Chránená prírodná rezervácia, miesto bájnych olympskych bohov, ktorým vládol mocný boh Zeus a starobylá grécka dedina Paleos Panteleimonas. Pohorie Olymp tvorí severnú časť riviéry.


(Zdroj: flickr//cc/Olymp)

Kláštory Meteora

Je to ôsmy div sveta - dlhší výlet do vnútrozemia do miesta zvaného Kalambaka, kde na obrovskej, masívnej skale boli vybudované kláštory Meteora "vysiace vo vzduchu", miesto je tajomné, mystické a plné zvláštnej energie. Od Atén je toto miesto vzdialené približne 430 km.


(Zdroj: flickr//cc/Meteora)

Návšteva ostrovov

Loďou môžete priplávať na okolité ostrovy napr. Skopelos, Evia, Lesbos, Skiathos, Thassos alebo polostrov Chalkidiki.


(Zdroj: flickr//cc/Island Greece)

Okruh Macedónskom

Najkrajší okruh na Olympskej riviére do starobylého hlavného mesta macedónskeho kráľovstva Vergine k nevykradnutej hrobke Filipa II, do Aristotelovej školy, kde bol vychovaný Alexander Veľký, návšteva najväčších vinárskych závodov v Nause a horská oáza Eddesa s úchvatnými katarakty.


(Zdroj: flickr//cc/Macedonia)

Platamonas

Veľmi významné prístavné mestečko na severovýchode riviéry, ktoré sa pýši nádhernými plážami s kryštálovo čistou vodou. Mestečko je známe aj vďaka hradu Platamonas z 13. storočia, ktorý sa vyníma nad mestečkom. Platamonas je od Atén cca 400 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Platamonas)

Litochoro

Pod známym pohorím Olymp sa nachádza maličká dedinka Litochoro, ktorá je ukážkou typickej gréckej kultúry. Ak sa v dedinke zastavíte, nezabudnite si pozrieť zvonicu Agios Nikolaios. Od hlavného mesta Atény je Litochoro vzdialené cca 420 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Litochoro)

Dion

Neďaleko dedinky Litochoro sa nachádza miesto, kde ležia pozostatky starovekej gréckej architektúry. Na tomto mieste sa nachádza svätyňa, archeologický park a archeologické múzeum.


(Zdroj: flickr//cc/Dion)

Lifidra

Hora je nazývaná aj "magnetickou horou", pretože jej pôsobenie vyvoláva u turistov nepríjemný pocit. Magnetická hora je ukážkou toho, že nie všade funguje gravitácia.

Nei Pori

Nei Pori je letovisko na juhu Olympskej rivéry, ktoré je veľmi často navštevované. Od hlavného mesta sa nachádza cca 400 km. Okrem krásnych pláží a čistého mora ponúka turistom aj prírodné a kultúrne pamiatky. Stredisko je taktiež plné taverien, kaviarní, obchodíkov a reštaurácií, kde Vám pripravia typické grécke špeciality.

Katerini

V letovisku Pieria na severovýchode riviéry sa nachádza hlavné mesto Katerini, ktoré je známe najmä svojim tradičným trhom, na ktorom nájdete tie najrôznejšie veci od suvenírov až po potraviny.


(Zdroj: flickr//cc/Katerini)

Korint

Korint je vzdialenejšie miesto, no oplatí sa vidieť. Považuje sa za najzaujímavejšie miesto Grécka, pretože tam nájdete pozostatky Apolónovho chrámu, rímsky odeion, antické divadlo a múzeum. Od Atén je Korint vzdialené približne 83 km.

Viac výletov nájdete na TripAdvisor.