Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Leonardo da Vinci
Édouard Manet
Claude Monet
Roald Amundsen
Willem Barents
Vitus Jonassen Bering
Georg Friedrich Händel
Mikuláš Kopernik
Vladimír Menšík
Carl Maria von Weber
Fernao de Magalhaes
William Shakespeare
Louis Pasteur
Sigmund Freud
Homér
David Livingstone
Auguste Renoir
John Ronald Reuel Tolkien
James Cook
Gian Lorenzo Bernini
Bedřich Smetana
Emil Holub
Vasco da Gama
Charles Darwin
Pablo Picasso
Krištof Kolumbus
Alexander Fleming

Cestovateľ


Život: Krištof Kolumbus (1451- 1506) sa inšpiroval knihou slávneho cestovateľa Marca Pola. Kolumbus túžil objaviť novú cestu do Indie. Najprv chcel výpravu uskutočniť za podpory portugalského kráľa, no po zamietnutí výpravy sa obrátil na španielsky dvor. Španielsky kráľ nakoniec výpravu podporil. Krištof Kolumbus vyplával v auguste r. 1492. Po ceste na západ sa zastavili na Kanárskych ostrovoch. Po dlhej plavbe natrafili v októbri na niekoľko ostrovov. Kolumbus sa domnieval, že sú v Ázii. Jedna z lodí stroskotala na ostrove Haiti. Kolumbus sa vrátil do Španielska, aby mohol zorganizovať ďalšiu plavbu. V r. 1493 vyplávalo z Cádizu 13 lodí. Po preplávaní oceánu pristáli v Karibiku. Počas pobytu na ostrovoch sa snažil nájsť zlato v domnení, že sa nachádza v Indii. Po neúspešnom hľadaní zlata sa plavil ďalej a objavil Kubu a Jamajku a neskôr aj brehy Ameriky. Domorodcov nazval Indos. Z tohoto označenia sa neskôr domorodým obyvateľom Ameriky hovorilo Indiáni. Po mnohých výpravách umrel takmer slepý v r. 1506.


Krajiny: Portugalsko, Španielsko, Kanárske ostrovy, San Salvador, Haiti, Kuba, Jamajka, Honduras, Nikaragua, Kostarika, Panama a Amerika.


Zaujímavosť: Krištof Kolumbus objavil nový svetadiel, ale sám o tom nevedel. Domnieval sa, že jeho výprava objavila novú cestu do Indie. Na svojej prvej ceste sa plavil na španielskych karavelách Santa Maria, Nina a Pinta. Sochy Krištofa Kolumba zdobia mnohé námestia. Jeden z monumentov stojí v Španielsku v Barcelone.


Krajina pôvodu: Taliansko (Janov)