Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Destinácie

Všeobecné informácie

Výlety

1 2 »
 - 0  - 1  - 2  - 3  - 4

O destinácii

Ostrov Capri leží v talianskom regióne Kampánia, v Tyrhénskom mori. Ostrov je obľúbenou destináciou nie len v lete, ale aj v zimných mesiacoch. Capri je známe ako ostrov divokej prírody, obrovských skál, balvanov a taktiež jaskýň, ktorých je na ostrove neúrekom. Capri je ostrov s bohatou históriou a pamiatkami. Z čias starých Rimanov sa tu zachovali rôzne miesta s pamiatkami a našli mnohé archeologické náleziská. Okrem histórie, kultúry a prírody sú na Capri obľúbené aj nákupy. Obchody, butiky a stánky sú väčšinou položené v úzkych uličkách, kde obchodníci ponúkajú tradičné talianske výrobky, remeselné produkty, oblečenie ale aj chutné talianske jedlo.
Hlavným mestom strova je mesto Capri, ktoré je dôležitým centrom. Ostrov má dva dôležité prístavy a to Marina Piccola a Marina Grande. Z prístavov máte možnosť sa dostať trajektom do Neapolu alebo Sorrenta.

Vzdialenosť od letiska

Letisko v Neapole je vzdialené približne 57 km a odtiaľ sa na ostrov Capri dostanete trajektom. Transfer z letiska trvá približne 3 hodiny.

Čas transferu z letiska do stredísk závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

1 425 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Naples (Neapol): 1:05 hod.
Košice - Naples (Neapol): 1:20 hod.
Poprad - Naples (Neapol): 1:20 hod.
Sliač - Naples (Neapol): 1:15 hod.
Viedeň - Naples (Neapol): 1:05 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá približne 15 hodín, vedie cez Rakúsko, je čiastočne spoplatnená a zahŕňa aj prepravu trajektom.

Počasie

Počasie na ostrove Capri je veľmi mierne. V januári sa stretnete s priemernou teplotou len 9°C, vo februári a marci len 10°C - 11°C. V apríli sa začne oteplenie a to na približne 14°C a v máji na 18°C. Jún predstavuje priemernú teplotu 22°C a letné mesiace júl a august majú približne 24°C - 28°C. V septembri začne teplota mierne klesať na priemerných 21°C a v októbri až na 17°C. V novembri je na ostrove už pomerne chladno a teploty sú približne 14°C, v decembri len 9°C.

Pláž

Ostrov Capri je luxusnou oázou pre turistov. Pláže na ostrove sú nádherné, obklopené prírodou a tyrkysovým morom. Na ostrove nájdete dve veľké pláže v prístavoch Marina Grande a Marina Piccola.

Marina Grande

Marina Grande ponúka návštevníkom súkromné pláže, no nájdete tu však aj menšie pláže s kamienkami, ktoré sú dostupná všetkým turistom. Tento krásny prístav sa rozprestiera na severe ostrova. Pláže majú pozvoľný vstup do nádhene čistého mora. K dispozícii sú Vám ležadlá, slnečníky, reštaurácie, bary aj malé obchodíky. Pláže v Marina Grande sú najnavštevovanejšími plážami na ostrove.


(Zdroj: flickr//cc/Marina Grande)

Marina Piccola

Marina Piccola je súkromná pláž, ktorá je k dispozícii hosťom luxusných hotelových rezortov. Marina Piccola sa nachádza na juhu ostrova. Pláže v tomto prístave sa považujú za najkrajšie na celom ostrove. Nachádzajú sa tu veľmi kvaline reštaurácie a plážové kluby. Pláže sú vo väčšine kamienkové a sú s pozvoľným vstupom do čistého a tyrkysového mora. Atmosféru dotvárajú aj skalnaté útvary v blízkosti pláže.


(Zdroj: flickr//cc/Marina Piccola)

Faro di Punta Carena

Pláž nájdete na juhozápade ostrova. Nachádza sa v zátoke a turisti ju navštevujú najmä kvôli majáku, ktorý sa na pláži nachádza. Nájdete pláže s jemným pieskom ale aj kamienkové pláže. Pláž je obklopená krásnou prírodou a skalami.

Bagni di Tiberio

Neďaleko obľúbených pláží v Marina Grande sa nachádza táto menšia pláž, ktorú navštevujú najmä domáci obyvatelia ale nájdete tu aj turistov. Pláž je spojená s históriou, pretože nachádzajú sa na nej pozostatky letného sídla cisára Augusta, ktorému vraj táto pláž patrila. 

Torre Saracena

Maličká pláž na juhu ostrova je navštevovaná najmä kvôli kvalitným službám miestnych reštaurácií. Ak chcete ochutnať tradičné talianske špeciality, tak určite navštívte toto miesto. Okrem kvalitných reštaurácií tu nájdete aj kúsok pieskovej pláže, skaly a prírodu.

Bagni di Gradola

Ak sa vydáte na severozápad ostrova, tak nájdete odľahlú zátoku s plážou, ktorá je očarujúcim miestom so skalnými útvarmi. 

Viac pláží nájdete na TripAdvisor.

More

Capri leží v Tyrhénskom mori, ktoré je nádhernej modrej farby. More je čisté a mierne.

Teplota mora

Január - 15°C, Február - 14°C, Marec - 14°C, Apríl - 15°C, Máj - 19°C, Jún - 22°C, Júl - 25°C, August - 26°C, September - 24°C, Október - 21°C, November - 18°C, December - 16°C.

Šport

V letných mesiacoch si priaznivci športu užijú najmä na plážach, kde sa prevádzkujú vodné športy. V zimných mesiacoch je na ostrove veľmi obľúbená turistika.

Zábava

Za zábavou môžete vyraziť do hlavného mesta Capri, kde nájdete bary, reštaurácie a diskotéky.

Mapa

Na ostrove Capri môžete spoznať nie len krásne pláže a tyrkysové more, ale aj kúsok histórie a kultúry, ktorá sa tu ukrýva.

Mesto Capri

Hlavné mesto má nádherné námestie, ktoré nesie názov La Piazzeta. Môžete sa poprechádzať jeho uličkami, zablúdiť do jednej z reštaurácií alebo typických talianskych kaviarní. Kúsok kultúry spoznáte v katedrále San Steffano a kúsok histórie v archeologickom múzeu.


(Zdroj: flickr//cc/Capri)

Villa Jovis

Villa Jovis je najnavštevovanejšou pamiatkou na ostrove. Nachádza sa približne 6 km od hlavného mesta Capri. Ide o pomerne zachovalú veľkú vilu, v ktorej sa zdržiaval a býval rímsky cisár Tibérius.


(Zdroj: flickr//cc/Villa Jovis)

Grotta Azzura

Obľúbenou atrakciou na ostrove je aj známa morská jaskyňa Grotta Azzura. Výlety do jaskyne sa organizujú z prístavu Marina Grande na člnoch. Keď vojdete do jaskyne tak uvidíte nádhernú svetlo modrú hladinu mora. Toto nádherné sfarbenie vytvára slnečné svetlo, ktoré svieti cez štrbinu v jaskyni. Od mesta Capri je to cca 5 km.


(Zdroj: flickr//cc/Grotta Azzura)

Vila Malaparte

Východ ostrova zdobí ďalšia krásna stavba od architekta Libera. Ten navrhol letnú vilu pre spisovateľa Malaparteho priamo na skale. Dnes je vila opravená, zrenovovaná a slúži ako cieľ dovolenkárov, ktorý sa kochajú jej krásou. Mesto Capri je vzdialené cca 6 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Malaparte)

Mesto Anacapri

Anacapri je nádherné miesto na západe ostrova, ktoré je taktiež často navštevované turistami, najmä vďaka krásnym pamiatkám a bohatej histórii. Dominantou tohto miesta je Casa Rosa - tzv. Červený dom, v ktorom sa nachádza unikátna výstava obrazov. Vzdialenosť od mesta Capri je cca 12 km. 

Monte Solaro

Monte Solaro je vrch na ostrove Capri, ktorý sa nachádza v blízkosti prístavu Marina Piccola. Monte Solaro sa nachádza 589 metrov nad morom a poskytuje návštevníkom nádherný výhľad na okolie. Tento vrch leží od mesta Capri cca 4 km. 


Monte Solaro

Viac výletov nájdete na TripAdvisor alebo na Turistickom sprievodcovi Google.