Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Destinácie

Všeobecné informácie

Výlety

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
 - 0  - 1  - 2  - 3  - 4

O destinácii

Regióny Marche a Abruzzo sú nazývané aj Palmovou riviérou. Je to jedna z tých najkrajších oblastí v Taliansku práve vďaka palmám, ktoré majú na tomto území najväčší výskyt v Európe.

Marche je taliansky región v jeho východnej časti. Ak sa vydáte zo strediska Rimini smerom na juh, tak môžete spoznať krásy tohto regiónu. Región je tvorený krásnymi strediskami, miestami a mestami s kultúrnymi a historickými pamiatkami. Medzi najznámešie mesto patrí Ancona, ktoré je zároveň aj hlavným mestom Marche. Región sa pýši aj nádhernou nedotknutou prírodou, ktorú môžete spoznať pri návšteve dvoch národných alebo štyroch regionálnych parkov. Okrem prírody tu nájdete aj hornaté oblasti, kde sa oplatí ísť na turistiku. 
Región Marche má aj kvalitnú kuchyňu, výborné víno a mnoho iného.

Abruzzo je oblasť v strede Talianska, kde sa turizmus sústredil väčšinou na zimnú sezónu, vďaka bohatej snehovej nádielke. V posledných rokoch sa ale turizmus rozšíril aj počas letnej sezóny. Oblasť Abruzzo ponúka turistom jazerá, pobrežie Jadranského mora, národné parky, pohoria, pamiatky UNESCO a mnoho ďalších zaujímavých miest a atrakcií, ktoré lákajú turistov. Taliani v tejto oblasti sa venujú najmä poľnohostporárstvu a rybolovu, z čoho je taktiež odvodená aj skvelá kuchyňa. Už viac ako 200 rokov v regióne funguje firma na výrobu tradičných talianských cestovín. Ak sa chcete naučiť vyrábať tradičné talianske cestoviny a následne z nich niečo dobré uvariť, tak máte možnosť sa v regióne zapísať do kulinárskeho kurzu, ktorý sa robí pre návštevníkov. Je to zaujímavá skúsenosť, ako sa naučiť variť taliansku kuchyňu. Okrem kuchyne je v regióne veľmi rozšírené pestovanie viniča a výroba skvelého vína.
Región Abruzzo by ste mali navštíviť aj kvôli krásnym horám, v ktorých sú vybudované turistické chodníky. Taktiež by ste mali spoznať všetky prírodné jazerá, ktoré sa tu nachádzajú a taktiež zaujímavé sú návštevy stredovekých miest.

Vzdialenosť od letiska

Letisko v regióne Marche sa nachádza 8 kilometrov od mesta Falconara Marittima.
Letisko v regióne Abruzzo sa nachádza v meste Pescara.

Čas transferu z letiska do stredísk závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

1 022 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Marche: 0:55 hod.
Košice - Marche: 1:10 hod.
Poprad - Marche: 1:10 hod.
Sliač - Marche: 1:05 hod.
Viedeň - Marche: 0:55 hod.

Bratislava - Abruzzo: 0:55 hod.
Košice - Abruzzo: 1:10 hod.
Poprad - Abruzzo: 1:10 hod.
Sliač - Abruzzo: 1:05 hod.
Viedeň - Abruzzo: 0:55 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá približne 10 hodín, vedie cez krajinu Rakúsko a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

V januári a februári na Vás čaká chladné počasie a teploty sa pohybujú okolo 5°C - 7°C. Začiatok marca sa začne otepľovať na 11°C, v apríli na 14°C a v máji už na príjemných 19°C. Jún znamená v regióne Marche začiatok leta, pretože teploty sa pohybujú okolo 24°C, v júli vystúpia na 28°C a v auguste sa pohybujú okolo 25°C. V septembri príde ochladenie na 23°C a v októbri až na 18°C. Pre november je typická už veľmi chladná teplota, a to 10°C a v decembri už len 7°C.

Pláž

Marche

Pláže v tomto regióne sú nádherné a mnohé z nich sú ocenené Modrou vlajkou za kvalitu služieb a čistotu. Nájdete tu pláže s jemným svetlým pieskom s pozvoľným vstupom do čistého a priezračného mora. Medzi obľúbené strediská s krásnymi plážami patria Fano, Pesaro, San Benedetto a Grottamare.


Marche

Abruzzo

Pobrežie Abruzzo je tvorené dlhým pásom piesku pozdĺž Jadranského mora. Pláže v provinciách Chieti a Teramo neustále dostávajú ocenenia Modrou vlajkou za čistotu, kvalitu služieb a za nedotknutú prírodu a vody. Pláž v Ortona je zasa veľmi obľúbená u turistov vďaka plážovým klubom. Ďalšou obľúbenou plážou je Pineto, kde nájdete jemný piesok a borovicové lesy, ktoré vytvárajú príjemný chládok. Je potrebné spomenúť aj južnú časť a to dedinku Vasto, kde nájdete taktiež piesočnaté pláže a nádherné výhľady.


Abruzzo beach

Viac pláží nájdete na TripAdvisor.

More

Pobrežie regiónu Marche je obmývané Jadranským morom. Jadranské more je veľmi príjemné, čisté a krásnej modrej farby.

Teplota mora

Január - 14°C, Február - 13°C, Marec - 13°C, Apríl - 14°C, Máj - 18°C, Jún - 22°C, Júl - 25°C, August - 25°C, September - 23°C, Október - 20°C, November - 17°C, December - 15°C.

Šport

Na plážach si môžete vybrať zo širokej ponuky vodných športov ako sú windsurfing, vodné lyže, vodné bicykle alebo vodné skútre. 
Vyraziť si môžete aj do prírody po vyznačených trasách, taktiež si môžete zapožičať bicykle a prejsť sa po cyklistických chodníkoch.

Zábava

Zábavu nájdete v centrách väčších miest. Navštíviť môžete miestne reštaurácie, bary so živou hudbou alebo diskotéky.

Mapa

Video

Marche

Ancona

Hlavné mesto regiónu Ancona je veľmi pekným miestom, kde môžete spoznať taliansku kultúru. Ancona je taktiež veľmi významným prístavným mestom. Ancona je mesto s krásnou architektúrou, kultúrnymi pamiatkami a historickým centrom. 


(Zdroj: flickr//cc/Ancona)

Pesaro

Približne 93 kilometrov severne od Ancony sa nachádza veľmi obľúbené letovisko Pesaro. Letovisko je známe najmä vďaka svojím širokým piesočnatým plážam. V mestečku Pesaro sa môžete pozrieť aj na niekoľko pamiatok a najznámejšou je námestie Piazza del Popolo, kde sa nachádza fontána. Počas leta si na námestí môžete užiť jeden z mnoha koncertov, ktoré sa tu organizujú.

Fano

Z hlavného mesta Ancona je mesto Fano vzdialené cca 72 km. Fano je miesto, ktoré dýcha umením. Nájdete tu niekoľko galérií a výstav a veľmi často sa tu organizujú koncerty vážnej hudby. Milovníci umenia môžu teda navštíviť toto miesto alebo sa môžete len tak poprechádzať po uličkách starého mesta.


(Zdroj: flickr//cc/Fano)

Marotta

Ak sa vydáte od mestečka Fano smerom na juh, tak nájdete mesto Marotta. Mestečko je taktiež veľmi obľúbeným letným strediskom a má krásne kamienkové ale aj piesočnaté pláže. Má veľmi bohaté a kvalitné služby, s ktorými sú návštevníci spokojní.Marotta je od mesta Ancona vzdielané cca 59 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Marotta)

San Benedetto del Tronto

Asi 86 kilometrov južne od hlavného mesta Ancona nájdete známe mesto San Benedetto del Tronto. Má bohatú históriu aj kultúru. Navštíviť tu môžete kostol San Benedetto Martire, historické centrum mesta, pobrežnú marínu ale aj krásne pláže s bohatými službami.


(Zdroj: flickr//cc/San Benedetto del Tronto)

Viac výletov v regióne Marche nájdete na TripAdvisor.

Abruzzo

Pescara

Mesto Pescara je miestom, kde sa zhromažďuje všetok turistický ruch. Toto krásne mesto leží na pobreží Jadranského mora a má neopísateľnú atmosféru. Pescara je prístavným mestom, ktoré má moderný nádych, no ukrýva aj zopár historických pamiatok. Za zmienku určite stojí Katedrála di San Cetteo, Bazilika della Madona dei Sette Dolori a taktiež kostol San Silvestro. Hlavné mesto Ancona je vzdialené cca 160 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Pescara)

L´Aquilla

V regióne Abruzzo je hlavným mestom L´Aquilla. Toto mesto je vo vnútrozemí a od pobrežia je vzdialené približne 100 km. Ukrýva množstvo pamiatok a zákutí, ktoré sa oplatí vidieť. Rôzne baziliky, mestský hrad, kostoly a domčeky môžete vidieť v hlavnom meste regiónu. Od mesta Ancona je to vzdialené cca 190 km. 

Teramo

Ďalšie krásne typické talianske mestečko, ktoré sa rozprestiera v hornatej časti regiónu. Mestečko leží na úpätí pohoria Gran Sasso odkiaľ je krásny výhľad. V meste máte možnosť vidieť niekoľko pamiatok napríklad biskupský palác alebo teramskú katedrálu. Mesto Ancona leží od mesta Teramo cca 140 km. 

Národné parky a rezervácie

Národný park Abruzzo, Lazio a Molise
Národný park Gran Sasso e Monti della Laga
Krasové jaskyne Grotte di Stiffe

Viac výletov nájdete na TripAdvisor.