Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Všeobecné informácie

Výlety

1 2 »
 - 0  - 1  - 2  - 3  - 4

O destinácii

Kizilagac je turistické stredisko na Tureckej riviére nachádzajúce sa asi 15 km od historického mestečka Side, 10 km od mesta Manavgat a 75 km od medzinárodného letiska Antalya. Nachádzajú sa tu moderné a luxusné hotelové komplexy, ktoré ponúkajú služby na vysokej úrovni. Je to veľmi obľúbené turecké letovisko, ktoré je pomerne pokojné, no blízkosť miest Side a Manavgat ponúka aj bohaté možnosti nákupov, zábavy a samozrejme aj večerného vyžitia. Pobrežie v Kizilagac s krištáľovo-priezračným morom je lemované dlhými piesočnými plážami. Väčšina hotelov leží priamo na pláži, odpadá tak zdĺhavé chodenie na pláž cez ulice letoviska. Kizilag je menšie letovisko, ktoré je ideálne pre rodiny s malými deťmi, pre pokojnú a pohodovú dovolenku.

Vzdialenosť od letiska

Letisko je vzdialené 75 km (Antalya). Transfer z letiska trvá približne 1 a pol hodiny.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

2 269 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Antalya: 2:15 hod.
Košice - Antalya: 2:00 hod.
Poprad - Antalya: 2:10 hod.
Sliač - Antalya: 2:10 hod.
Viedeň - Antalya: 2:15 hod.

Dĺžky letov sú len približné a informatívne.

Dĺžka trasy

Cesta autom z Bratislavy trvá približne 24 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

Stredisko Kizilagac má veľmi príjemné počasie počas celého roka. Pre január sú typické teploty 16°C, február 17°C a marec 18°C. Postupne sa začína otepľovať a v apríli teploty vystúpia na 22°C. Od mája teploty prudko stúpajú, a to na 26°C, v júni na 30°C a v júli dokonca na 33°C. V auguste sa teplota udržiava na 33°C a postupne začnú teploty klesať. Pre september je typická teplota 31°C a pre október 27°C. November je tiež veľmi príjemný, pretože teploty sa udržujú na 22°C a v decembri na 18°C.

Pláž

V malom letovisku Kizilagac je pobrežie lemované piesočnatými plážami, na ktorých sú vybudované mnohé hotelové rezorty. Vstup do mora je na celej dĺžke pláže pozvoľný a preto je more vhodné pre deti aj pre plavcov.


(Zdroj: flickr//cc/Kizilagac beach)

More

Kryštálovo čisté more, do ktorého je pozvoľný vstup je veľmi príjemné a mierne. Vhodné pre rodiny s deťmi.

Teplota mora

Január - 16°C, Február - 17°C, Marec - 19°C, Apríl - 18°C, Máj - 20°C, Jún - 24°C, Júl - 27°C, August - 28°C, September - 27°C, Október - 24°C, November - 21°C, December - 19°C.

Deti

Pre deti sú cez letnú sezónu pripravené rôzne atrakcie v hotelových rezortoch, rôzne animačné programy, detské kútiky, ihriská, akvaparky a mnohé iné.

Šport

Na pláži je pestrá ponuka vodných športov - windsurfing, potápanie, vodný skúter, vodný bicykel, adrenalínové športy. Možnosť hrať plážový futbal alebo volejbal.

Zábava

Zabaviť sa môžete večer pri živej hudbe a tanci v niektorých z hotelových barov.

Mapa

Video

Letovisko ponúka výborné podmienky aj pre rôznorodé množstvo aktivít a výletov.

MANAVGAT

Neďaleko letoviska Antalya tečie rieka Manavgat, ktorá prechádza krásnou prírodou a lesom, kde vytvára menšie vodopády. Je to veľmi známe a často navštevované miesto v Turecku, kde sa nachádza aj park so záhradou. Mesto Kizilagac je vzdialené cca 14 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Manavgat)

KORPRULU

Národný park, kde uvidíte najmä krásnu prírodu, vodopády, skaly a borovicové lesy. Zaujímavá je aj rieka, ktorá je sfarbená do zelenomodrej farby. Tento výlet je ako stvorený pre objavovanie krás tureckej prírody.


(Zdroj: flickr//cc/Korprulu)

SIDE

Jedno z najdôležitejších antických sídlisk Turecka. môžeme obdivovať antický amfiteáter, mohutné mestské hradby, Athenin a Apolónov chrám ai. Nádherný malebný prístav je lemovaný celou radou útulných reštaurácií, kaviarní a barov. Side je vzdialené cca 17 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Side)

ALANYA

Veľmi navštevované je samotné mestečko Alanya, ktoré ponúka množstvo atrakcií a pamiatok. Má historické centrum mesta s uličkami a budovami, no najzaujímavejšou pamiatkou v tomto meste je zámok Alanya Kalesi, ktorý je postavený na kopci a ponúka krásny výhľad na more. Kizilagac je od mesta Alanya cca 50 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Alanya)

TAURUS

Najznámejšie pohorie Turecka je pohorie Taurus, ktoré zaujme najmä nadšencov turistiky a dobrodruhov. Má prevažne náročný terén, ale nádhernú prírodu a výhľady. Mnohé cestovné kancelárie organizujú jeep safari, kde môžete spoznať miestnu prírodu a turecké dedinky. Toto pohorie leží od mesta Kizilagac cca 280 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Taurus)

DUDEN WATERFALL

Neďaleko letoviska Kizilagac, cca 89 km, môžete vidieť prírodnú krásu v podobe vodopádu. Rieka Duden steká z pohoria Taurus a vytvára tak dva krásne vodopády, ktorými sa môžete pokochať. V blízkosti sa nachádza aj známa pláž, reštaurácie a iné atrakcie. 


(Zdroj: flickr//cc/Duden waterfall)

TERSANE

Krásna a historicky významná lodenica, ktorá tvorí mohutné opevnenie. V noci je krásne rozsvietená a považuje sa za miesto romantikov. Tersane leží od mesta Kizilagac cca 320 km. 


(Zdroj: flickr//cc/Tersane)

TEMPLE OF APOLLO

Milovníkov histórie a kultúry očaria starodávne ruiny známeho chrámu. Je to veľmi dobrý nápad na celodenný výlet aj s rodinou a deťmi. V blízkosti rúin sa nachádza parkovisko a niekoľko obchodíkov s občerstvením. 


(Zdroj: flickr//cc/Temple of Apollo)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor alebo na turistickom sprievodcovi Google.