Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Bulharsko - fotogaléria
Bulharsko - praktické informácie
Pamiatky, výlety a atrakcie v Bulharsku
Bulharsko - mapa
Bulharsko – Doprava
Do Bulharska autobusom
Do Bulharska autom
Letecky
Do Bulharska vlakom
Last minute Bulharsko
First minute Bulharsko

Bulharsko je nádherná krajina a každý rok ju navštevuje mnoho Slovákov. Táto krajina v poslednom období patrí k našim obľúbeným dovolenkovým destináciám. V Bulharsku nájdeme krásne a teplé more, dlhé nádherné piesočnaté pláže, malebné historické mestečká, kultúrne a architektonické zaujímavosti, moderné letoviská, panenskú prírodu a vysoké hory. Nezanedbateľný je aj bohatý spoločenský a nočný život a najmä finančná dostupnosť; stále pomerne nízke ceny ubytovacích, reštauračných a iných služieb. Bulharsko je krajina pre všetkých bez rozdielu veku a záujmov a so Slovenskom spojené všetkými druhmi dopravy.

Záleží len na vás, pre ktorú variantu sa rozhodnete:

• letecky
• vlakom
• autobusom
• osobným automobilom

Podmienky vstupu:

Doklady na vstup, tranzit a pobyt občanov SR nepresahujúci 3 mesiace:

• platný cestovný pas alebo
• platný občiansky preukaz

Deti do 5 rokov môžu vstúpiť na územie Bulharska bez vlastného pasu, ak cestujú s rodičom, v ktorého cestovnom pase sú zapísané (pas nemusí obsahovať fotografiu dieťaťa). Občianske preukazy je možné použiť pri priamom leteckom spojení do Bulharska alebo na prechod cez Maďarsko a Rumunsko. Srbsko na vstup a tranzit cez svoje územie OP neuznáva. Platnosť cestovných dokladov by mala minimálne pokrývať dĺžku plánovanej cesty. Prípadnú stratu alebo odcudzenie cestovného dokladu počas pobytu v Bulharsku (ak nemáte so sebou iný cestovný doklad) nahláste na najbližšom policajnom útvare a následne na Veľvyslanectve SR v Sofii, ktoré vám vydá náhradný cestovný preukaz na návrat do SR.

Viac aktuálnych informácií

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Sofii:

Blv. Janko Sakazov 9, 1504 Sofia, Bulharsko
Tel.: +35929429210
Fax: +35929429235
Mobil: +359/888 510455
Email: emb.sofia@mzv.sk

Úradné hodiny: Pondelok – Piatok 8,30 hod. – 16,30 hod. (časové pásmo: SEČ+1)

. Vnútroštátnu dopravu po Bulharsku si môžete zistiť na nasledujúcich odkazoch:

http://www.bgrazpisanie.com
http://www.bdz.bg
http://www.journey.bg/transport/
http://razpisanie.bdz.bg/site/search.jsp

Lietadlo

Z jednotlivých letísk (Sofia, Burgas, Varna) sa ďalej do prímorských destinácií dostanete veľmi ľahko a to vnútroštátnymi linkami a to spoločnosťou Balkan-Bulgarian Airlines. Cesta zo Sofie do Varny a Burgass trvá asi hodinu. Letecká doprava je pomerne lacná.

Vlak

Bulharské Štátne železnice spájajú Sofiu s hlavnými mestami. Počas turistickej sezóny bývajú vlaky preplnené, rezervácia je vždy povinná. Vlaky sú v Bulharsku veľmi lacné, hoci o niečo menej pohodlné, ako na Slovensku.

Autobus

Sieť autobusových liniek v Bulharsku je rozsiahla a kvalitná a autobusy, najmä na dlhších trasách spájajúcich väčšie mestá, sú často oveľa pohodlnejšie, ako slovenské linky. Konkuruje si tu množstvo súkromných spoločností, čo je zárukou modernejšej a komfortnejšej prepravy. Jednotný cestovný poriadok nie je, vo veľkých mestách treba obísť všetky stanovištia jednotlivých dopravcov a zistiť, kto kam ide (medzimestské a medzištátne autobusy jazdia zo Sofie zo stanice Maria-Luisa Blv.). Ceny autobusov bývajú odlišné, treba sa informovať a vyhľadať si lacnejší spoj. Na lokálnych vidieckych spojoch často po zlých cestách jazdia pomalé staré autobusy. Doprava je však veľmi lacná. Na trh prichádzajú aj súkromné firmy s mikrobusmi. Na pobreží premávajú tzv. „maršruty“ – osobné dodávky, ktoré fungujú na rovnakých linkách, ako autobusy, sú však rýchlejšie, hoci i málo drahšie. Lístky na ne si zväčša musíte, rovnako ako pri autobusoch, zakúpiť vopred na autobusovej stanici.

Taxíky

Bulharské taxíky majú žltú farbu a sú cenovo dostupné. V noci a v turisticky najviac vyťažených lokalitách môžu byť ceny vyššie. Taxíky sú väčšinou vybavená taxametrom, pokiaľ nie sú súkromné.

Prenájom auta

Rezervácie prostredníctvom agentov na letiskách a recepciách hotelov. Väčšinou sa platí v tvrdej mene. Podmienky: Medzinárodný VP, Zelená karta pre poistenie v zahraničí.

Mestská doprava

V Sofii premávajú autobusy, električky a trolejbusy. Okrem toho je vo výstavbe metro. Lístky sú lacné a musia sa zakúpiť vopred. MHD funguje vo všetkých mestách.