Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Bulharsko - fotogaléria
Bulharsko - praktické informácie
Pamiatky, výlety a atrakcie v Bulharsku
Bulharsko - mapa
Bulharsko – Doprava
Do Bulharska autobusom
Do Bulharska autom
Letecky
Do Bulharska vlakom
Last minute Bulharsko
First minute Bulharsko

Letecká doprava

Do Bulharska je najlepšie cestovať letecky, či už pravidelnými alebo sezónnymi letmi. V Bulharsku sú tri medzinárodné letiská - Sofia, Burgas a Varna.

Let do Bulharska trvá z Bratislavy cca 1 hod. 30 minút.

Letisko Sofia - Sofia Airport
- leží 10 km východne od mesta, do ktorého Vás odvezú autobusové spojenia, ktoré majú 10 (počas dňa) a 20 min. intervaly (21.00 - 03.00 hod.). Je tu taktiež možnosť cestovať taxíkom, no taxikári niekedy nepoužívajú taxameter a je treba sa na cene dohodnúť ešte pred jazdou. Na letisku sa nachádza zmenáreň, pošta, duty-free-shop, detský kútik, reštaurácia, bar, požičovňa áut. Do Burgasu a Varny sa dá dostať prestupom v Sofii. Spoločnosť Balkan-Bulgarian Airlines letecky spája Sofiu s pobrežím a hlavnými mestami. Cesta zo Sofie do Varny a Bourgasu trvá asi hodinu. Letecká vnútroštátna doprava je pomerne lacná.

Letisko Varna - Varna Airport
- je vybavené nonstop zmenárňou, duty-free shopmi i požičovňou automobilov. Občerstviť sa môžete v niektorom z barov alebo reštaurácií. Do mesta vzdialeného približne 10 km vás odvezú autobusy, ktoré majú pomerne krátke intervaly (20 min.) alebo môžete využiť taxi služby. Mentalita bulharských taxikárov je podobná ako u nás, na cene je preto lepšie sa dohodnúť pred nástupom do vozidla.

Letisko Burgas - Burgas Airport
- od mesta je vzdialené asi 13 kilometrov. Kvalita a rozsah služieb je obdobná ako na letisku vo Varne. Autobusy do centra odchádzajú každých 20 minút. Aj tu však môžete pre odvoz využiť taxi služby. Letisko je vybavené duty-free-shopom, zmenárňou, reštauráciou, požičovňou áut.

V dnešnej dobe je letecká doprava najviac využívaný spôsob, ako sa do Bulharska dopraviť. Väčšina zájazdov organizovaných cestovnými kanceláriami využíva práve letecké charterové lety z Bratislavy, Košíc, Popradu, ktoré lietajú do Burgasu a Varny. Celoročná letecká doprava do Bulharska je zabezpečená prostredníctvom pravidelných liniek z Prahy spoločnosťou ČSA, www.click4sky.cz a www.wizzair.com, www.click4sky.cz a www.air.bg a z Viedne spoločnosťami - Austrian Airlines, Bulgaria Air, Air Berlin, resp. Niki Luftfahrt, Alitalia, LOT Polish Airlaines, Lufthansa a to priamo do Sofie. Ďalšie dve medzinárodné bulharské letiská sú vo Varne a Burgase, kde sa dostanete buď priamym charterovým letom ponúkaným cestovnými kanceláriami alebo s prestupom v Sofii. Ceny závisia na leteckej spoločnosti a samozrejme od vzťahu medzi dátumom rezervácie a dátumom odletu. Počas letnej sezóny môžete samozrejme využiť priame sezónne lety napr. spoločnosťou WizzAir z Prahy do Burgasu a taktiež so spoločnosťou SmartTwings Travel Service resp. Aer Lingus P.L.C. a z Viedne s Austrian Airlines. Bulharská národná letecká spoločnosť sa volá Bulgarian Airlines (LZ). Ak teda chce človek letieť do Bulharska v letnej sezóne z nejakého letiska na Slovensku, musí si zakúpiť charterovú letenku resp. si zakúpi letenku s dovolenkou od nejakej cestovnej kancelárie. Výhodou charterových leteniek je samozrejme nižšia cena v porovnaní s cenami leteniek na pravidelných linkách.