Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Bulharsko - fotogaléria
Bulharsko - praktické informácie
Pamiatky, výlety a atrakcie v Bulharsku
Bulharsko - mapa
Bulharsko – Doprava
Do Bulharska autobusom
Do Bulharska autom
Letecky
Do Bulharska vlakom
Last minute Bulharsko
First minute Bulharsko
 • V Bulharsku sa zachovali pamiatky z rímskych čias. Zaujímavé pozostatky sa nachádzajú v meste Plovdiv.
 • Sofia
  • Národné divadlo z r. 1907
  • Národný palác kultúry
  • Katedrála Alexandra Nevského
  • Bojana - predmestie Sofie - kostol z 11. storočia s nádhernými sakrálnymi maľbami
 • Zlaté piesky pri Varne - tradičné prímorské stredisko. V stredisku je novovybudovaný aquapark Aquapolis, ktorý ponúka skutočne obrovské množstvo tobogánov, šmykľaviek, bazénov. Ide o park rozsiahleho typu, kde celodenná návšteva je najlepším riešením pre celú rodinu. Dá sa tu najesť, odpočinúť si a zabaviť sa na bláznivých atrakciách. Otvorený je od 10:00 do 18:00.
 • Šumen - Monumentálny skalný reliéf tzv. Maďarského jazdca Mešita z 18. storočia
 • Srebarna - pre milovníkov prírody je úžasnou atrakciou biosfériská rezervácia, ktorá leží okolo Srebarnského jazera v dunajskej delte. Žijú tu ojedinelé bahenné a vodné vtáky.
 • Burgas - mesto s najväčším morským prístavom v Bulharsku. Burgas patrí medzi mestá s bohatou históriou. Je staré vyše dvetisíc rokov.
 • Varna - krásne mesto s pamiatkami z Rímskej a Byzantskej ríše, delfinárium
 • Nesebar (Nessebar) - starobylé mesto so špecifickou architektúrou. Patrí k najstarším mestám v Európe. Mnohí návštevníci hovoria, že mesto je také zaujímavé, akoby bolo ono samo múzeom. Nessebar je zapísaný v zozname pamiatok UNESCO.
 • Madara - reliéf jazdca vytesaný na skalnej stene pochádza z 8. storočia.
 • Ropotamo - prírodná rezervácia. Náštevníci tu obdivujú rôzne druhy vtáctva a korytnačky.
 • Národný park Pirin - sa nachádza v juhovýchodnom Bulharsku. Patrí medzi mimoriadne zaujímavé národné parky s pestrou flórou a faunou. Žije tu množstvo divokých zvierat: vlci, medvede, jazveci, líšky. Prírodu krášlia jazierka a vodopády.
 • Najvyššia hora: Musala - 2.925 metrov nad morom
 • Bulharsko je krajinou ruží. Medzi zvláštne miesta, ktoré stoja za návštevu patrí Údolie ruží. V máji a začiatkom júna sa tu koná festival ruží. Zúčastnujú sa ho hlavne mestá Kazanluk a Karlovo. Ruže sa využívajú hlavne v kozmetickom priemysle.

Medzi najznámejšie dovolenkové strediská Bulharska patria:

Zlaté piesky - stredisko je známe svojimi krásnymi piesočnými plážami. Atrakciou pre deti i dospelých sú bazény s tobogánmi. Nachádza sa tu novovybudovaný aquapark Aquapolis. Zlaté piesky majú Modrú vlajku za čistotu morskej vody. V tomto stredisku je dostatok viachviezdičkových hotelov.

Slnečné pobrežie - krásne dlhé a široké pláže ponúkajú bohatý výber vodných športov. Slnečné pobrežie ponúka návštevníkom Action aquapark. Stredisko je situované v polkruhovom zálive neďaleko malebného mestečka Nesebaru.
Stredisko ponúka množstvo kvalitných hotelov. Medzi obľúbené patria: hotel Iberostar Tiara Beach, hotel Carolina Beach, hotel Paradise Beach, hotel Grenada, hotel Kotva, hotel Black Sea.

Primorsko - krásne pláže s bielym pieskom sú vhodné aj pre rodiny s deťmi.
Obľúbeným hotelom je hotel Opal.

Pomorie - krásna dlhá pláž má vďaka liečivému bahnu a železitému piesku veľký význam aj pre ľudí, ktorí chcú spojiť príjemnú dovolenku s liečením zdravotných ťažkostí.

Kiten - malé mestečko Kiten je veľmi obľúbeným letoviskom. Leží asi 45 km južne od Burgasu. Zvláštnu vôňu mu dodávajú borovicové lesy. Návštevníci tu môžu oddychovať na krásnych piesočných plážach so skalnými zákutiami. Vďaka skalám si tu na svoje prídu aj milovníci šnorchlovania.
Sympatické hotely sú: hotel Lotos, hotel Onyx.

Sozopol - ak máte chuť na historické pamiatky, rozhodne navštívte Sozopol, kde dodnes pretrvávajú tradičné drevené domčeky a pamiatky z doby helénskej. Sozopol sa pýši Modrou vlajkou za čistotu morskej vody a ponúka krásne piesočnaté pláže.

Albena - stredisko v blízkosti letiska pri Varne patrí medzi nové komplexne vybudované letoviská. Má sedem kilometrov dlhú piesočnatú pláž. Pýši sa modrou vlajkou za čistotu vody. Stredisko má dobré športové možnosti a bohatý nočný život. Mnoho troj a štvorhviezdičkových hotelov stojí rovno na pláži.

Nesebar - ak vás okrem mora láka aj architektúra a štýlová romantika večerov, tak Nesebar je tým pravým miestom pre vašu dovolenku. Úzke uličky mesta majú nezameniteľnú atmosféru.
V stredisku Nesebar sú známe ubytovacie vily: vila Ekaterina a vila Nirvana.