Nájdite si svoju dovolenku
Vybrať kriteriá

Záruka najnižšej ceny
Nakupujte u nás za rovnaké ceny, ako priamo v cestovnej kancelárii, so všetkými výhodami a vernostnými zľavami.

Široká ponuka zájazdov
Vyberte si z ponuky slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií na jednom mieste.

Zájazdy

Všeobecné informácie

Výlety

1 2 3 »
 - 0  - 1  - 2  - 3  - 4

O destinácii

Toto stredisko je v blízkosti letiska pri Varne patrí medzi nové komplexne vybudované letoviská. Nachádza sa 30 km severne od Varny a 14 km od Zlatých Pieskov. Má sedem kilometrov dlhú piesočnatú pláž. Pýši sa modrou vlajkou za čistotu vody Stredisko má dobré športové možnosti a bohatý nočný život. Mnoho troj a štvorhviezdičkových hotelov stojí rovno na pláži.

Vzdialenosť od letiska

Letisko je vzdialené približne 28 km. Transfer z letiska trvá približne 35 minút.

Čas transferu z letiska do stredísk je informatívny a závisí od premávky a počte zastávok v jednotlivvých hoteloch po trase.

Vzdialenosť od Bratislavy

1 303 km.

Dĺžka letu

Bratislava - Varna: 1:20 hod.
Košice - Varna: 1:05 hod.
Poprad - Varna: 1:10 hod.
Sliač - Varna: 1:10 hod.
Viedeň - Varna: 1:20 hod.

Dĺžka letov je len približná a informatívna.

Dĺžka trasy

Ceta z Bratislavy trvá približne 15 hodín, vedie viacerými krajinami a je čiastočne spoplatnená.

Počasie

Počasie v Albene je v mesiacoch január na úrovni 6°C, vo februári 9°C a v marci 12 °C a postupne začne stúpať. V apríli sa vyšplhajú teploty na 16°C, v máji na 22°C a v júni sa začne leto a teploty vystúpia na 26°C. V júli je v Albene najteplejšie a teploty sa pohybujú okolo 29°C, no v auguste o trocha klesnú na 27°C. September je ešte teplý a teploty sú 25°C, no v októbri už teploty prudko klesnú na približne 18°C. November je už chladný, teploty sú 12°C a december ešte o niečo chlanejší, približne 8°C.

Pláž

Pláž je tu veľmi široká, na niektorých miestach je jemný piesok rozsypaný 100 metrov od mora. Pláže sú čisté s pozvoľným vstupom do mora.


(Zdroj: flickr//cc/Albena beach)

More

Plytké, s maximálnou hĺbkou 160 cm (do vzdialenosti 100 m od brehu).

Teplota mora

Január - 7,5°C, Február - 7,5°C, Marec - 7,5°C, Apríl - 10°C, Máj - 15°C, Jún - 21°C, Júl - 24°C, August - 25°C, September - 22°C, Október - 18°C, November - 14°C, December - 10°C.

Deti

Vodné atrakcie, pri niektorých hoteloch detský bufet, detské ihriská. Animačné programy v rámci služieb jednotlivých hotelov.

Šport

Na pláži je možnosť vypožičať si jachty, vodné bicykle, loďky, vodné lyže, surfy, motorové člny, vodné skútre. Taktiež je možnosť skúsiť vodný parašutizmus, windsurfing. Taktiež máte k dispozícii tenisové kurty, ihrisko, minigolf, detské ihriská.

Zábava

Albena je strediskom pre tých, čo vyhľadávajú menej preplnené pláže , oddych a pokojnejšiu atmosféru dovolenky. Vo večerných hodinách však je možné sa zabaviť v v miestnych baroch pri živej hudbe rôzneho žánru. Môžete tiež navštíviť kabaret a množstvo reštaurácií.

Mapa

Video

Odkazy

http://www.youtube.com/watch?v=oZV47bm27RI

Na výlet sa môžete vybrať do okolitých malých miest, alebo navštíviť aquaparky. Taktiež si môžete vychutnať prírodu a vyraziť si na turistiku.

KRANEVO

Malá dedinka sa nachádza neďaleko pláže, kde môžete zájsť aj peši cez lesík, ktorým vedie chodník. V dedinke sa nachádza množstvo reštaurácií a malých kaviarní, ktoré môžete navštíviť. Od mesta Albena je vzdialené cca 13 km. 

BALČIK

Mikrobusom sa môžete dostať do Balčiku vzdialenom cca 14 km, kde je často navštevovaná botanická záhrada s množstvom kvetov, rastlín a bylín. Pozrieť si môžete aj centrum mesta.


(Zdroj: flickr//cc/Balcik)

OBROČIŠTE

Je to malá a veľmi pekná dedinka, kde sa nachádza zachovalý hrad z ottomanského obdobia. Okrem hradu sa môžete poprechádzať po okolí, kde je krásna príroda. Táto dedinka je vzdialená len cca 5 km. 

VARNA

V krásnom meste Varna, vzdialenom cca 30 km, ktoré patrí k najväčším mestám Bulharska sa nachádza mnoho pamiatok, či už kultúrnych alebo historických. Najznámejšou z pamiatok je Katedrála zosnutia presvätej Bohorodičky, no známe je aj námorné múzeum, či morské akvárium a delfinárium.


(Zdroj: flickr//cc/Varna)

Viac výletov nájdete na TripAdvisor.